• Reklama

Paczka zatrzymana w cle Przemyśl

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Paczka zatrzymana w cle Przemyśl

Postprzez Grzegorz_1982 » 10 maja 2017, o 23:13

Witam. Proszę o pomoc bo jest to mój pierwszy VAT jaki trafiłem kupując w chinach.
W paczce jest telefon BlackView A5. Było nadawane przez PostNL z chin ale kraj nadania na śleczeniu Holandia na piśmie od UC też pisze że nadano paczkę z Holandi. Mimo to VAT.
Pewnie dlatrego że sklep z którego zamawiałem to JoyBuy. Ale do rzeczy. Wymagają przesłania na email dowodu zakupu oraz CE i instrukcji PL .
Telefon ma powinen mieć certyfikat CE bo na pudełku z filmów na YT jest oryginalne logo CE. Na tym forum też ktoś pisał że telefon posiada CE ale nie podał linku.
Napisałem już do sprzedawcy zapytanie o dokumenty. A jeśli ich nie dostanę to co robić ? Szukałem na internecie i znalazłem takie CE https://drive.google.com/open?id=0B9jIZZXdmr0zWmprc0VBZ3BTQmM
oraz Instrukcja PL https://drive.google.com/open?id=0B9jIZZXdmr0zTTdQMXZMZ2hQMG8 Oba dokumenty są z czeskiej firmy IGET. Czy takie dokumenty (IGET) mogę im wysłać czy jednak naciskać sprzedawcę aby mi przesłał swoje dokumenty.
Proszę o pomoc.
Grzegorz_1982

Reklama

Re: Paczka zatrzymana w cle Przemyśl

Postprzez tpawel » 10 maja 2017, o 23:17

Przecież są tematy o CE. Po co zakładać kolejny. Poświęć godzinę i poczytaj troche

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 70

Re: Paczka zatrzymana w cle Przemyśl

Postprzez Grzegorz_1982 » 10 maja 2017, o 23:19

Ale nigdzie nie mogę znależć CE dla tedo telefonu. Proszę o pomoc
Grzegorz_1982

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI