• Reklama

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 12:57

napisz coś bliżej w jakich szczegółach??? Ja jeszcze sporu nie założyłem bo zastanawiam się jak to ugryść
LeEco x800 Us
djsun

Telefon:: x800
ROM: cuco

Reklama

Postprzez Gravis » 25 lis 2014, o 13:49

Pisałem przecież, że w szczegółach zamówienia. Proponuję w nie wejść i pogrzebać tam wiecej.. Taka zakładka Financial na przykład.. :/
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez kerad » 25 lis 2014, o 15:00

Może nie telefon, ale dioda power Led 10W od sprzedawcy http://www.aliexpress.com/snapshot/6318102990.html dość że nie jest 10W i prostokątna, tylko 1W i okrągła to dodatkowo jest zielona a nie biała, czyli już bardziej chińczyk nie mógł namieszać. Napisałem mu w komentarzach i dołączyłem zdjęcie za pomocą aliexperess (można tylko jedno załączyć w całym wątku jak się okazało) to chińczyk mi odpisał że nic nie widzi, cytuje

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I olewa mnie delikatnie, powiedzcie proszę jak wcisnę ten przycisk "Open Dispute" to co mam jeszcze tam zaznaczyć i ewentualnie napisać?
Mam jeszcze "In 38days 21hours 5minutes 19seconds Purchase Protection will end.Purchase Protection is a specified time from which you can open a dispute case to protect your purchase. Purchase Protection differs according to the shipping terms you chose. Once Purchase Protection ends, your purchase will be automatically finalized. "

Dziękuję ale każdy kiedyś zaczyna i pierwszy raz przyszło mi nie to co zamawiałem :/
Aha i na kopercie oczywiście jest napisane 10W
kerad

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 15:20

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja nie jestem typem pieniacza więc delikatnie ci odpowiem że w szczegółach nic nie znajdziesz...
To jest zakup łączony i masz całą sumę jaką zapłaciłeś plus dwa kupony, i dodatkowo koszt wysyłki
Żeby było śmieszniej to sprzedający podzielił wysyłkę na dwa razy, zresztą taką miałem umowę żeby mi czasami dwóćh telefonów naraz nie wysyłał. Więc koszt wysyłki powinien też przy refund być podzielony...
Właśnie dostałem email od aliexpress że kuponów z powrotem nie dostanę co zgodne jest z ich regulaminem że za łączone zakupy nie ma zwrotu
Przeprowadziłem już dużo sporów więc wiem że oddają tylko to co zapłacisz, ale nigdy jeszcze nie miałem łączonego.
LeEco x800 Us
djsun

Postprzez Gravis » 25 lis 2014, o 15:25

Myślisz że ją nie robotem zakupów łączonych? Pisze bo widzę ile z tego co zaplacilem za osobne zakupy to moja kwota a ile z kuponu
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 15:33

proszę bardzo, napisz ile dostanę
ceny telefonów 360 i 150
Załączniki
ddd.jpg
ddd.jpg (62.26 KiB) Przeglądane 518 razy
LeEco x800 Us
djsun

Postprzez rk.rk » 25 lis 2014, o 16:01

Jak z tej pozycji zrobisz zwrot to 470$ powinno wrócić ,jak to jest jedna sztuka.
Powinno wyglądać tak przy łączonym zamówieniu , ale podobno nie pierwszy Twój przypadek ,pytasz tak dla porównania ...
Załączniki
laczenie.JPG
laczenie.JPG (23.91 KiB) Przeglądane 524 razy
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez Gravis » 25 lis 2014, o 16:18

Kupon którego używasz jest rozkładany czy to na różne zamówienia ( proporcjonalnie od wiekszej ceny większa jest znizka kuponu ) czy itemy w koszyku.

Przykładowo: Jeżeli miałbyś 2 telefony po 250$ i do tego użył kuponu 40$ wychodzi po 20$ na telefon. Jeżeli zażądasz zwrotu za 1 telefon to przepadnie 20$ zniżki i wróci do Ciebie na konto tyle ile zapłaciłeś za niego faktycznie kartą.

W Twoim przypadku sytuacja komplikuje się po 1 o wysyłkę DHL, no i trzeba by przeliczyć ile z kuponu 40$ poszło na droższy / tańszy telefon.

Na przykładzie mojego użytego kuponu...

Obrazek

Zamówienie 1:
Obrazek

Zamówienie 2:
Obrazek

Widać tutaj jak "rozłożony" został kupon do zamówień i ile faktycznie zapłaciłem za które zamówienie. Jest to kwota, którą Ali zwróciłoby w przypadku, gdybym je anulował.
Gravis
VIP

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 19:23

sorry ale nie czytacie ze zrozumieniem. Wasz przykład dotyczy zamówień od różnych sprzedających, dlatego macie podzielony kupon...
Ja kupiłem w jednym sklepie, od jednego sprzedawcy dwa różne przedmioty. Nie jestem też przekonany czy ali będzie dzielić kupon do zwrotu. Tego w rules po prostu nie ma, bo mój kupon dotyczył zakupu powyżej 500 baksów, więc przy zwrocie telefonu nie spełniam już warunków.
LeEco x800 Us
djsun

Postprzez existe » 25 lis 2014, o 19:57

djsun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

sorry ale ludzie maja do ciebie mase cierpliwosci
kto tu nie czyta ze zrozumieniem ?
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 21:08

jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie pisz w ogóle. Forum jest od tego aby wymieniać doświadczenie, a taki tekst że ktoś ma do mnie cierpliwość schowaj dla siebie(mógłbym być bardziej dosadny). W mailu otrzymałem informację od aliexpress że zwrot nastąpi bez wliczenia kuponów, czyli dostanę 300$ z ceny 360 za Nubię a zwrot kuponów mi się nie należy zgodnie z ich regulaminem
LeEco x800 Us
djsun

Postprzez djsun » 25 lis 2014, o 21:17

kerad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I olewa mnie delikatnie, powiedzcie proszę jak wcisnę ten przycisk "Open Dispute" to co mam jeszcze tam zaznaczyć i ewentualnie napisać?
Mam jeszcze "In 38days 21hours 5minutes 19seconds Purchase Protection will end.Purchase Protection is a specified time from which you can open a dispute case to protect your purchase. Purchase Protection differs according to the shipping terms you chose. Once Purchase Protection ends, your purchase will be automatically finalized. "

Dziękuję ale każdy kiedyś zaczyna i pierwszy raz przyszło mi nie to co zamawiałem :/
Aha i na kopercie oczywiście jest napisane 10W

dajesz open dispute potem zaznaczasz Did you receive your goods-yes/Different in material,color, size, design, functionality, etc. / full refund/ wklei fotki i opisz że dostałeś inny przedmiot niż zamawiałeś... jak sprzedający nie odpowie w określonym czasie dostaniesz pieniądze... jak się nie zgodzi dajesz ESCALATE i już pracownicy aliexpress będą wyjaśniać kto ma rację
LeEco x800 Us
djsun

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI