• Reklama

Otworzyłem spór na AliExpress i co dalej ? pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez pająk38 » 27 gru 2012, o 00:15

Komunikat w trackingu brzmi tak''Wyjazd z zewnątrz urzędu wymiany'',
Jeżeli nie ma jej w Chinach ani w Polsce to gdzie jest pewnie gdzieś w czasoprzestrzeni.
Jak dostanie kasę to płatność przez Escrow wcale nie jest bezpieczna .
Tak jak pisałem wyżej jeżeli sprzedawca jest uczciwy ,to powinien udać się na pocztę i wyjaśnić co stało się z przesyłką,albo to olewa bo wie że dostanie kasę chodź ja mogę nigdy nie otrzymać paczki.
pająk38

Reklama

Postprzez paparacco » 27 gru 2012, o 10:13

@east-import przestań w końcu pajacować, nieodpieprzaj tu teleranku i skończ z tą kryptoreklamą. Tu się dyskutuje o zakupach w chinach. Nie promuj tu siebie i swojego sklepiku.
paparacco

Postprzez east-import.pl » 27 gru 2012, o 20:44

Ale ja cały czas piszę o zakupach w Chinach . ja także zaopatruję się u znajomych Skośnookich . Więc nie pieprz mi że piszę nie na temat. Kolegi przesyłka dojdzie na 100% lecz wysłana została na 100% zwykłym listem dlatego tak długo trwa. A otwarcie sporu nic nie da Bo fizycznie widać przesyłkę w trackingach Dlatego escrow wypłaci pieniądze dostawcy. A co już przyjdzie w przesyłce To już inna bajka Ale pewnie kolega za jakiś czas napisze Co dostał
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez pająk38 » 27 gru 2012, o 22:30

Wartość przesyłki to kilka $ ,w sumie już mi na niej nie zależy ,co nie oznacz że muszę dać Chińczykowi tych kilka $.
Regulamin escrow mówi ze płacisz dopiero po otrzymaniu towaru ,ale jak widać nie jest to prawdą.
pająk38

Postprzez paparacco » 27 gru 2012, o 23:01

Kolejną nie-prawdą jest:

Buyer protection: Full Money Back Guarantee If your delivery is late
We will give you a FULL REFUND if your order does not arrive within 60 days.

To jest zapewnienie Aliexpress a nie obietnica sprzedawcy.

Przykład mojego zamówienia udowadnia, że to jest kompletne kłamstwo.

Czekam już 75 dni.
paparacco

Postprzez east-import.pl » 27 gru 2012, o 23:43

No niestety To nie Polska że możesz złożyć doniesienie w sprawie wyłudzenia.
Ale to są minusy kupowania za Granicami UE
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez pająk38 » 3 sty 2013, o 13:03

Otworzyłem spór 26.12.2012,następnie po trzech dniach uaktywniła się funkcja File Claim,więc jej użyłem .
Dzisiaj 03.01.2013 i nic się nie dzieje czy muszę jeszcze coś zrobić ,gdzieś napisać.
Paczka nadana 14.11.2012.
pająk38

Postprzez paparacco » 3 sty 2013, o 21:56

@pająk38 zauważyłem jedną rzecz. Że spór nie zostanie w pełni zapoczątkowany zanim sprzedawca jakoby nie zatwierdzi go ze swojej strony. Nie wiem czy tak jest faktycznie ale z mojej obserwacji i z przebiegu rozmowy ze sprzedawca którą przeprowadziłem kilka dni po otwarciu prze zemnie sporu, ewidentnie tak wynika.
paparacco

Postprzez dominik17g » 8 sty 2013, o 18:37

Ja również otworzyłem spór, potem File Claim czyli roszczenie o zwrot kasy do AliExpress przez długi okres czasu od kliknięci w File Claim do czekałem się na razie Respond Now czyli durnej odpowiedzi aby im udowodnić że przesyłki jeszcze nie mam u siebie w domciu :-)

Czekam już 31 dni paczki jak nie było tak nie ma.

Co ciekawe paczka wysłana 22-11-2011 r. ??? fajnie nie 500 zł wartość telefon. I co ja mam teraz zrobić? Gdzie tu sprawiedliwość ? AliExpress jest jedną wielką ściemą jeżeli koleś dostanie pieniądze a ja nie otrzymam kurde paczki to nie wiem co zrobię !!!!!

Krótka piłka czy ktoś z was odzyskał pieniądze po przez File Claim ?????

I jeszcze jedno, czy jeżeli przed upływem tych nie wiem 30 lub 60 dni otworzę wcześniej spór a później roszczenie ( File Claim ) to nie przeleją kasy Chińczykowi tak ?
dominik17g

Postprzez xm3 » 8 sty 2013, o 19:09

Nie wiem jak jest dokładnie w procedurze Aliex. ale ja miałem sugestię w mailu od nich aby ustalić ze sprzedawcą dłuższy termin na dostawę. Dzisiaj mija pierwotny termin na potwierdzenie przeze mnie otrzymania paczki ale sprzedawca zgodził się na jego wydłużenie i licznik pokazał mi dodatkowe 14 dni. Mam nadzieję, że to wystarczy aby w końcu paczka dotarła. Jak nie to dopiero uruchomię spór i zobaczymy co osiągnę.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Postprzez dominik17g » 8 sty 2013, o 22:45

xm3 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ja mam paczki trzy statusy z Listopada 2012 rok i do dnia dzisiejszego nie mam żadnej .... chodzi o to że moim zdaniem nie jest to możliwe bo mija już 31 dni i wielkie NIC.
dominik17g

Postprzez east-import.pl » 8 sty 2013, o 23:40

Wysyłane zwykłym Poleconym wciągu 45 dni dotrą
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI