• Reklama

Okradziona paczka UPS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Okradziona paczka UPS

Postprzez newelco » 6 cze 2017, o 20:09

Chciałem się podzielić niemiłą sytuacją jaka mnie spotkała.
Zamówiony sprzęt - dokładniej hulajnoga elektryczna , przesyłka UPS w cenie ,Vat opłacony przez sprzedawcę.
Kurier dostarczył przesyłkę . Jakież było moje zdziwienie kiedy uniosłem karton . W sumie karton , wewnętrzny karton i styropian - bo tylko tyle zostało w środku.
Otwarcie w obecności kuriera , protokół szkody itd. Lipa Panie , lipa.
Nie spodziewałem się że w jednej z największych firm logistycznych przydarzy się taka sytuacja , pech.
Osobną sytuacją jest dalsza cześć sprawy - w sporze sprzedawca nie uznaje protokołu który otrzymałem od UPS , ba nawet twierdzi że kłamię - w sumie każdy może sobie coś podobnego druknąć , jednak w trackingu pojawił się już wpis o zgłoszeniu i dalszej informacji dla nadawcy .
Generalnie wróci czy nie , zostaje mi chargeback . Już pytałem , procedurę mogę rozpocząć w każdej chwili.
Ps. Zamówiłem już drugą u innego sprzedawcy.
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Pochwały: 3

Reklama

Re: Okradziona paczka UPS

Postprzez moth » 6 cze 2017, o 20:12

no niestety nie ma żadnej firmy w której by się takie rzeczy nie zdarzały.

a od kogo zamawiałeś że nie chce uznać? żeby było wiadomo kogo unikać
Obrazek
moth
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez newelco » 6 cze 2017, o 20:13

Jak się sprawa wyjaśni dam znać - w sumie trochę im się nie dziwię . Oszustów nie brakuje . Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
KING-TAI China (Guangdong)
“ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
newelco

Postprzez newelco » 7 cze 2017, o 14:27

Mały update.
Otrzymałem pełny zwrot od Ali - sprzedawca nie napisał w sporze nawet jednej wiadomości .
Co ciekawe , że po zakupie dostałem fałszywy tracking UPS , dopiero 5 dniach zmienili na prawidłowy - no ale to częsty wybieg chinoli.
Miałem wrażenie że sprzedawca nie był skory w ogóle zwrócić pieniędzy , oskarżając mnie o kłamstwo.

Generalnie sprawa zakończona pozytywnie .
newelco

Postprzez marcoos1 » 7 cze 2017, o 20:06

Pomyśl co ty byś zrobił gdybyś wysłał komuś paczkę na drugi koniec świata i on twierdzi, że paczki nie dostał i pokazuje jakiś papier w obcym języku. Czy byś uwierzył od razu na słowo czy czekałbyś na jakieś potwierdzenie od przewoźnika?
Mnie to nie zdziwiło, że koleś powiedział, że mogłeś sobie sam to wydrukować (bo przecież mogłeś i pewnie już miał styczność z januszami handlu).
marcoos1
VIP

Pochwały: 72

Postprzez smietana » 7 cze 2017, o 20:21

Kto kupuje takie rzeczy na ali? Takie coś tylko i wyłacznie w jakiś pewnych sklepach i tylko dhlem

Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez newelco » 7 cze 2017, o 20:37

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ktoś komu nie straszny brak gwarancji a sprzęt jest 1000 zł tańszy
newelco

Postprzez newelco » 7 cze 2017, o 23:47

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie tylko na słowo -troszkę przeinaczasz fakty , a ja nie dopisałem - w trackingu cały czas pojawiały się statusy odnośnie inspekcji na miejscu przez UPS i stwierdzenia faktu braku zawartości , mimo to żółtek dalej swoje .
newelco

Postprzez smietana » 8 cze 2017, o 06:40

newelco napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ktoś komu nie straszny brak gwarancji a sprzęt jest 1000 zł tańszy

Na gearbest, everbuying itp kupisz w barfzo podbnej cenie. Chyba ze na ali kupiłeś za 600zł a na gearbest za 1600, to tak, ale to się nie dziw, że dostałeś pudełko w obniżce za 1000zł....

Kto.... Ten 2 razy płaci i tyle w temacie.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY

Postprzez newelco » 8 cze 2017, o 08:54

Post wstawiłem informacyjnie , dla ogółu - nie w celu dywagacji .
Nie , nie kupię w podobnej cenie . Nie zapłaciłem dwa razy , zanim zaczniesz snuć swoje teorie , przeczytaj ze zrozumieniem.

edit. marcoos1: część posta usunięta
newelco

Postprzez smietana » 8 cze 2017, o 09:33

W celu informacji, jakiej? Że wszyscy wiedzą, że drogie rzeczy kupuje się w pewnych sklepach z paypal gdzie jest duża szansa odzysku kasy,a jak już na ali to od sprawdzonego pewnego sprzedawcy, najlepiej gdzie już kupowaliśmy.
Masz na to zasłużyłeś i tyle. Oszczędzić chciałeś bo byle taniej to teraz możwsz płakać ale w swoim zakątku a nie tu na forum.
W pełni zgadzam się z marcoos1.
Wcalę się nie dziwie sprzedawcy, paczka mogła zostać przecież rozgrabiona w transporcie lub przez kupującego przekręt. Nikt nie chce ponosić kosztów prawda? Więc zrozumiałe, że sprzedawca się bronił. Ty byś taki był skory oddać kasę, po wysłaniu do kogoś sprzętu a ten sprzęt zostałby po drodze skradziony? No nie. Więc co za zdziwienie?
Tu jest słowo przeciwko słowu, dlaczego mamy Tobie wierzyć a nie sprzedawcy?
edit: marcoos1: też część posta usunięta
smietana
AKTYWNY

Postprzez newelco » 8 cze 2017, o 09:50

Nie wierzę , Ty tak naprawdę , czy tylko udajesz ?
Nie wiem , może czcionka jest zbyt mała.
Tak ciężko zrozumieć , że paczka została okradziona po drodze a wybór sprzedawcy nie miał nic do rzeczy ?
Że zwrot już otrzymałem , pomijając fakt że mogłem tez skorzystać z chargebacku ?
newelco

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI