• Reklama

Odzyskanie pieniędzy z Antelife.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Odzyskanie pieniędzy z Antelife.

Postprzez Piotrek84 » 26 lut 2015, o 01:49

Witam.

Piszę tutaj, ponieważ mam problem z którym już od długiego czasu nie mogę sobie poradzić - i obawiam się że już sobie nie poradzę. To forum to chyba moja ostatnia szansa na załatwienie sprawy.

Trochę czasu temu postanowiłem, tak jak wiele osób tutaj z forum, zamówić ze sklepu http://www.antelife.com telefon Newman K1S. Telefon specyfikacjami prezentował się świetnie a jego cena była niska i wiele osób się na niego w krótkim czasie rzuciło. Jak być może niektórzy z was pamiętają, tajemnicą telefonu okazały się problemy sprzętowo-programowe, przede wszystkim przegrzewanie się, ghost touch ( https://www.youtube.com/watch?v=onZRrb_mWAA ) i zdjęcia z różowawo-fioletowymi przebarwieniami w centrum.

O problemach z telefonem dowiedziałem się od osób które dostały telefon przede mną, w tamtym czasie forum współpracowało z Antelife i na forum działał pracownik tegoż sklepu. Próbował on jakoś załagodzić problemy i informował o tym, iż jego przełożeni znają problem.

Skontaktowałem się mailowo ze sklepem i powiedziałem im jaki jest problem - bardzo obawiałem się o problemy z tym telefonem, na forum prawie każdy egzemplarz był wadliwy. Powiedziano mi, że będę mógł telefon odesłać i dostanę zwrot pieniędzy.
Niefortunnie się złożyło że telefon został złapany przez UC i nałożonono na niego podatek. A ja, nie chciałem płacić za coś, co pewnie nie było w pełni funkcjonalne. Byłem w kontakcie ze sklepem i opisywałem jaka jest sytuacja, do tego czasu byłem zadowolony z obsługi klienta.
W końcu telefonu po prostu nie odebrałem z poczty, on tam sobie leżał i po pewnym czasie został odesłany do nadawcy. Wielokrotnie obiecano mi zwrot pieniędzy jak tylko telefon wróci z drogi powrotnej. Telefon dotarł, a ja pisałem i próbowałem odzyskać pieniądze.

Wiele razy pisałem do sklepu próbując nakłonić ich do oddania moich pieniędzy. Za każdym razem tylko słyszałem głupoty w rodzaju 'jeszcze nie dostaliśmy' 'sprawdzimy czy już dotarł' 'w obecnej chwili nie możemy niczego zrobić'. Otworzyłem spór na PayPalu ale został on z automatu natychmiastowo zamknięty i jako powód podane zostało to, że od daty zawarcia transakcji minęło więcej niż 45 dni.

Numer mojej przesyłki to RQ262604829SG
Można jej drogę prześledzić na stronie Poczty, Singapore Post czy innych serwisach.
Spoiler:

Co mogę jeszcze zrobić aby odzyskać pieniądze?
Bardzo proszę o pomoc!
Piotrek84

Telefon:: Xiaomi Redmi

Reklama

Re: Odzyskanie pieniędzy z Antelife.

Postprzez ddr » 26 lut 2015, o 03:18

Jeżeli sklep korzysta z usług agencji wysyłkowej, a robi to praktycznie każdy sklep, to niestety telefon idzie jakąś pokrętną drogą i po dotarciu telefonu do chin trzeba czekać dobry tydzień.
Ale tutaj faktycznie jest coś nie ten teges. Kiedy ty ten spór otwierałeś? Powinieneś pilnować terminu i zgłosić przed końcem.
Owszem, paczka mogła się zagubić, ale to na miesiąc, dwa, ale nie na pół roku...
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Re: Odzyskanie pieniędzy z Antelife.

Postprzez existe » 26 lut 2015, o 11:44

tu chyba nic nie da sie poradzic - tylko pisanie z antelife
zostaje tylko teoretyzownanie
co do samej metody - nieodbierania jako chec rozwiazania sporu, jak widac ma to dosc bolesny mozliwy final.
Niedawno byl tu watek o nieodebraniu przesylki wyslanej dhl - koszt zwrotu mial byc rowny wartosci wysylanego telefonu - moze ktos pamieta / zna jaki byl final tej sprawy ?

a tu chcialem sie odniesc do kwestii skladania sporu przez paypal w takiej jak ta sytuacji - tylko teoretycznie bo nie znam takiego przypadku.
na ten spor jest 45 dni, czyli omawiana przesylka byla wowczas prawdopodobnie w statusie "powtorne awizo" - i mysle ze jest to powod do tego, aby nie uznac takiego sporu jesli by tylko sprzedajacy podniosl to w czasie sporu
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI