• Reklama

Obcokrajowiec a clo i VAT

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Obcokrajowiec a clo i VAT

Postprzez Listy » 2 mar 2016, o 15:48

Nie, towar idzie Poste Restante.
Listy

Reklama

Postprzez Listy » 2 mar 2016, o 16:06

szymi napisał(a):może i ciekawy ale nie będzie dotyczył praktycznie nikogo z forum, moja rada jest taka niech albo zamówi do swojego kraju albo kupi w sklepie stacjonarnym, albo niech zadzwoni do UC i dostanie jasną i klarowną odpowiedź

Sorry, nie pamietam, abym prosila o rade.
Moim zdaniem dosc szczegolowo opisalam sytuacje, aby ktos, kto sie zna na temacie, mogl sie wypowiedziec, ale moge dodac szczegolow: Powiedzmy, pewien Rosjanin leci z Ameryki do Afryki przez Polske, gdzie zamierza spedzic cudowne 3 dni, po zachwycajacej wycieczce po Wachocku chce odebrac paczuszke z jakims niezbednym dla niego w dalszej podrozy sprzetem, ktorego nie ma ani w Ameryce, ani w Afryce i akurat (niemozliwe, ale zalozmy) w polskich sklepach tez. Jest tylko w Chinach i tam sobie kupuje go za ciezko zarobione ruble. Nie zna w Polsce nikogo, oprocz tutejsich forumowiczow. Wpada do tutejszego urzedu pocztowego, a tam na niego czatuja polscy celnicy.
I?
Ostatnio edytowano 2 mar 2016, o 16:14 przez Listy, łącznie edytowano 1 raz
Listy

Postprzez szymi » 2 mar 2016, o 16:13

tej fantasta, nie kombinują, albo dopracuj bajeczke bo się kupy nie trzyma, zatrzymuje się na 3 dni kupuje przedmiot z chin XD bk co ty ćpiesz? jacy czatujący celnicy wtf człowieku początkowe pytanie może było ok, ale dalej to się ośmieszasz i śmierdzi mi tu próbą ominięcia vatu w nie do końca legalny sposób
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Listy » 2 mar 2016, o 16:18

Precyzuje: podroznik nie zamawia w Chinach podczas pobytu w Polsce, tylko odpowiednio wczesniej.
Takich podroznikow przewija sie przez Polske millony, ale faktycznie nie wszyscy zagladaja do tego forum. Byc moze ja jestem pierwsza i ostatnia. Ale jestem tutaj i mam takie same prawa, jak Ty Tobie moze wszedzie i wszystko smierdziec, to nie oznacza, ze wszyscy na kazde pytanie musza odpowiadac kpinami. Moge tez dac Tobie rade: jak cos Ci smierdzi, to poprostu opusc to miejsce.
Ostatnio edytowano 2 mar 2016, o 16:26 przez Listy, łącznie edytowano 1 raz
Listy

Postprzez marcoos1 » 2 mar 2016, o 16:24

Listy napisał(a):...po zachwycajacej wycieczce po Wachocku chce odebrac paczuszke z jakims niezbednym dla niego w dalszej podrozy sprzetem, ktorego nie ma ani w Ameryce, ani w Afryce i akurat (niemozliwe, ale zalozmy) w polskich sklepach tez. Jest tylko w Chinach i tam sobie kupuje go za ciezko zarobione ruble. Nie zna w Polsce nikogo, oprocz tutejsich forumowiczow. Wpada do tutejszego urzedu pocztowego, a tam na niego czatuja polscy celnicy.
I?

...i mówią "Ruski, płacisz cło i vat, bo to towar luksusowy, którego nie ma w Ameryce, w Afryce, ale na szczęście można go sobie zamówić do Wąchocka. Możesz nie płacić, ale wtedy jedziesz bez towaru, więc twój wybór :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: W dodatku u nas odprawa trwa tydzień, ale za dodatkową opłatą wyrobimy się szybciej, bo jesteś tu tylko na 3 dni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "

Tak serio to nikt nie zamówi przesyłki z Chin do Polski, jeśli będzie w Polsce tylko przejazdem. Bo nie wie jak długo paczka będzie do nas szła. Lepiej zamówić wysyłkę do Afryki.
marcoos1
VIP

Pochwały: 59

Postprzez szymi » 2 mar 2016, o 16:26

Listy napisał(a):Precyzuje: podroznik nie zamawia w Chinach podczas pobytu w Polsce, tylko odpowiednio wczesniej.
Takich podroznikow przewija sie przez Polske millony, ale faktycznie nie wszyscy zagladaja do tego forum. Byc moze ja jestem pierwsza i ostatnia. Ale jestem tutaj i mam takie same orawa, jak ty.

ta zwłaszcza zamawiają na co, na adres hotelu? gdzie paczki idą od tygodnia do miesiąca, 2,3 i celują że dostaną akurat w te dni gdy będą w hotelu XD :roll: :-D :lol:
szymi
AKTYWNY

Postprzez Listy » 2 mar 2016, o 16:33

Nie, chlopacy, ja powaznie! Napewno znajde odpowiedz i sama, poprostu myslalam, ze tutaj naprawde sa wyjadacze, albo przynajmniej ludzie, ktorzy nie maja klap na oczach.

quote="szymi"]
Listy napisał(a):ta zwłaszcza zamawiają na co, na adres hotelu? gdzie paczki idą od tygodnia do miesiąca, 2,3 i celują że dostaną akurat w te dni gdy będą w hotelu XD :roll: :-D :lol:

Po co konu adres? Jest Post Restante, przeciez juz pisalam.
Listy

Postprzez szymi » 2 mar 2016, o 16:38

no jak zamawiasz i masz zapłacić vat, do dostajesz list z UC i się tłumaczysz... kupowałeś kiedyś coś z zagranicy, chyba nie bardzo wnioskując po "czyhających celnikach na poczcie" i na pewno było by łatwiej gdybyś zamiast wymyślać, napisał całą prawdę
szymi
AKTYWNY

Postprzez ebola1972 » 2 mar 2016, o 16:45

Celnik nie puści paczki bez zapłaty Vat i żadne czary mary nie pomogą

wysłano z 1+1
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez Listy » 2 mar 2016, o 17:39

ebola1972 napisał(a):Celnik nie puści paczki bez zapłaty Vat i żadne czary mary nie pomogą

wysłano z 1+1

Masz racje. Aby nie placic polskich podatkow nie nalezy wprowadzac w Polsce towaru do obrotu, tzn nie nalezy rozpoczynac procedury celnej. W oddziale pocztowym mozna przekazac paczuszke dalej, do kraju, gdzie nie bedzie to wymagane, i juz.
Listy

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI