• Reklama

Nubia z9 mini oraz z9 max zaprezentowane!

Dyskusja o telefonach ZTE, opinie, zakup, jakość,

Re: Nubia z9 mini oraz z9 max zaprezentowane!

Postprzez U-sync » 23 lip 2015, o 01:48

Dotychczas największa wada Z9 mini - koszmarnie zabudowana bateria. Podczas zabaw w trybie recovery tel wpadł w boot loopa. Nic innego nie pomogło, trzeba było odciąć zasilanie płyty gł. Wkrętakiem T5 musiałem rozebrać chyba z pół telefonu (kilkanaście śrubek, kilka osłon, taśma) by dotrzeć do złączki baterii. Idiotę który to zaprojektował powinno się skazać na codziennie trzykrotne odłączanie baterii i potem skręcanie do kupy obudowy. Reszta to zalety. Dotykowe recovery TWRP - luksus, dotychczas korzystałem z prostych rozwiązań na CWM. Zrootowany anglojęzyczny custom ROM 3.14 z gapps IMHO bardziej ergonomiczny i dopracowany od stockowego 1.19 Multilang z którym dostałem tel. Ponadprzeciętne multimedia: świetny ekran, rewelacyjny dzwięk. Kamerkę muszę jeszcze przetestować, jako zaawansowany amator wiążę z nią pewne nadzieje.
U-sync

Telefon:: ZTE

Reklama

Postprzez Gravis » 23 lip 2015, o 08:08

Tak zapytam. Jakiego używałeś wcześniej telefonu, że tak wychwalasz "luksusowe dotykowe TWRP?" :D Rozbawiło mnie to
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi8
ROM: MIUI Polska

Postprzez TLasky » 23 lip 2015, o 10:00

O qrcze... nie wiedziałem że mój HTC HD2 z 2009 miał funkcje, które w 2015 roku są luksusowe :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Postprzez U-sync » 23 lip 2015, o 12:13

Rzeczywiście, mogłem doprecyzować. Moja mini-recka nie była przeznaczona dla forumowych malkontentów wynudzonych sezonem ogórkowym. Po prostu niedawno sam szukałem nizebyt drogiego fona z dobrymi multimediami. Na forum nie znalazłem zbyt wielu wartościowych info w temacie, postanowiłem dodać coś od siebie. Mam nadzieję, że przyda się osobom takim jak ja - zwykłym śmiertelnikom. Liczę, że teraz wszystko jest już jasne. Z harcerskimi pozdrowieniami. Czuwaj!
U-sync

Postprzez Gravis » 23 lip 2015, o 12:26

Uwierz, że nadal jesteśmy zainteresowani recenzją z prawdziwego zdarzenia zrobioną przez użytkownika tego telefonu.. ale niestety takiej nie ma. To co napisałeś tego nie nazwałbym ani "mini-recką". Przeczytaj recenzje jakie mamy na forum i wzoruj się ;) Wtedy powinno coś z tego wyjść
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Postprzez U-sync » 23 lip 2015, o 12:56

Wierzę. Problem polega na tym, że z takim podejściem do świeżych piszących prawdopodobnie niegdy się jej nie doczekacie. Starczy spojrzeć na aktywność podforum ZTE, od miesięcy jest niemal martwe. Co do pisania obszernych recenzji, ja płatne zajęcie już mam ;-) I chyba nie tylko ja, sądząc po ilości takich publikacji. Tym niemniej życzę powodzenia. Z sentymentu, kiedyś to forum było naprawdę przydatnym źródłem informacji dla "profanów".
U-sync

Postprzez Gravis » 23 lip 2015, o 13:15

Forum nadal jest takim źródłem. O ile ludzie którzy się udzielają piszą konkrety, a nie bajki typu luksusowe dotykowe TWRP.. cieszymy, że to Ci się podoba. Bardziej interesowałyby nas jednak inne rzeczy jak chociażby czas pracy na baterii. Skoro jednak tak szybko się poddajesz to trudno ;) A recenzję poczytamy zagraniczne i też przeżyjemy :D A może ktoś się w między czasie zaopatrzy w taki model i naskrobie coś od siebie.
Gravis
VIP

Postprzez nmchris » 23 lip 2015, o 21:50

Hej, posiadam telefon od 2 dni. Na starcie trochę zaniepokoił mnie szacunek czsu prac telefonu obliczony na mniej niż 24h - zobaczymy ile wytrzyma. Dla mnie dużym minusem jest brak możliwości włączania budzika przy wyłączonym telefonie. Mój poprzedni telefon - nokia n95 8gb już mnie przyzwyczaił do tego, że na noc tel wyłączam, a on mnie rano sam obudzi. Był to też dobry sposób na zwiększenie jego żywotności, bo jest bardzo słaba. Mam jeszcze problem ze znalezieniem opcji do odinstalowania aplikacji, które 'przyszły z telefonem' oraz znalezieniem miejsca, gdzie 'pozwalam' ściągać jakieś szitowe aplikacje w tle. Nie mam doświadczenia z androidem - to mój nowy telefon po symibanowskiej nokii.

Edit: Znalazłem aplikację Mobogenie i jakiś tutorial do rootowania telefonu - podobno daje to możliwość odinstalowania tych apek...Pytanie, czy to będzie takie proste
nmchris

Telefon:: .

Postprzez radius_bo » 24 lip 2015, o 12:47

Jak wypada Z9 mini pod wzgledem dzwieku w porownaniu do Z7 mini? Chodzi mi o glosnosc i jakosc dzwieku z glosnika. Najbardziej interesuje mnie glosnosc jak lezy na plaskiej powierzchni oraz jak jest w kieszeni.
radius_bo

Pochwały: 2
Telefon:: Lenovo

Postprzez grzegorz1982 » 24 lip 2015, o 13:44

Ja ze swoja Z9 mini się pożegnałem gdyż miała trochę wad, może jak się poprawi soft i naprawia błędy to zastanowię się, chyba ze do tego czasu kupie vibe shot w cenie jak Z9 mini.
Co chodzi o baterie to mi telefon wytrzymywał ok. 3dni ( wi-fi i dane mobilne-on, ok.1h rozmów, trochę siedzenia w necie i pare sms-ów) na działce gdzie prawie nie mam zasięgu i telefon często szuka sieci wytrzymywał ok.1,5-2dni z włączonymi danymi i w tym 20min netu i 30min rozmów, to tak pisze co chodzi o baterie. Kwestia dziwaku jak dla mnie nie powala w porównaniu z N8 oprócz tego ze jest głośniejszy, tak samo jakość rozmów, uważam ze w N8 było lepiej. Podczas grania telefon się dość nagrzewa ale nie aż tak ze by parzyło.
Co mnie denerwowało to, to ze jak ktoś dzwonił dostawał komunikat ze niedostępy mimo ze telefonu w tym czasie nikt nie dzwonił (i po chwili sms z info o próbo polaczenia) miejsce to miało sporadycznie, oprócz tego jak ktoś dzwonił przez video miał normalny sygnał, w innym modelu który nie obsługiwał video połączeń jak Z9 miał komunikat ze nie można zrealizować polaczenia a tu normalny sygnał. Co chodzi o sam aparat fotograficzny to N8 w gdzie potrzeba było użycia lampy to N8 robi lepsze. W normalnych warunkach ciężko mi stwierdzić gdyż nie robiłem zdjęć w tym samym czasie i z tej samej perspektywy.
PS. nie mam innego odniesienia jak N8.
grzegorz1982
AKTYWNY

Telefon:: Mi4C

Postprzez nmchris » 24 lip 2015, o 18:45

grzegorz1982 jak poradziłeś sobie z aplikacjami, które same ściągają się w tle? To już mnie denerwuje i zjada mi transfer :/ Btw. mam kartę 32GB (niby) samsunga, której telefon nie widzi , albo ja nie umiem jej wsadzić. Na PC z czytnikiem kart, jest ona widoczna, klasa 10 chyba, pojemność raczej prawidłowa była. Hmm może to wina systemu plików? Jaki powinien być?
nmchris

Telefon:: .

Postprzez grzegorz1982 » 24 lip 2015, o 20:41

Z kartą pamięci nie miałem problemu, wsadziłem i działała. Co chodzi o aplikacje działające w tle, nie zauważyłem nic takiego oprócz pogodynki. Jedynie co mnie jeszcze denerwowało to to ze nie mogłem instalować aplikacji na SD.
grzegorz1982
AKTYWNY

Telefon:: Mi4C

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE