• Reklama

Nubia M2 - zapytania

Nubia M2 - zapytania

Postprzez blindman » 5 cze 2018, o 16:00

Witam,

Jestem świeżym posiadaczem Nubii M2. Stylistycznie telefon super, choć trochę duży. AMOLED niby super, ale przy pełnej lampie z nieba Redmi lepiej dawało sobie radę.
Co do oprogramowania to już tęsknię do MIUI z Xiaomi (do tej pory korzystałem Redmi 3), na tyle że już myślę czy nie przerzucić się na Redmi 5 Note...

Ale wracając do pytań:
- czy jako dioda powiadomień służą jedynie "małe kropki" pod ekranem? "Kółko" na czytniku linii papilarnych nie jest w ogóle podświetlane, ani podczas normalnego użytkowania ani podczas powiadomień. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz tak ma czy wszystkie???
- okazuje się że czytając tutejsze forum doczytałem że Nubia w dialerze ma możliwość włączenia nagrywania podczas rozmowy. Jednak u mnie jej nie widzę. Jest to cecha z której korzystałem w Xiaomi, a teraz bardzo mi jej brakuje.
- aparat jest na pewno lepszy od Redmi 3, ale barwy są jakieś wyblakłe, ktoś ma podobne odczucia?
- podczas rozmów rozmówcy skarżą się na gorszą jakość połączenia, macie podobne informacje?

jeśli nie uda się rozwiązać powyższych problemów czy warto przerzucić się na RN5?
Ostatnio edytowano 5 cze 2018, o 16:09 przez blindman, łącznie edytowano 1 raz
blindman

Telefon:: Nubia M2

Reklama

Re: Nubia M2 - zapytania

Postprzez godulman » 5 cze 2018, o 16:04

Witam.Spokojnie możesz telefon zrotować i wgrać MIUI
godulman

Telefon:: s3

Postprzez blindman » 5 cze 2018, o 16:12

OK, to rozwiąże się temat oprogramowania, ale jak z resztą cech?

ps. szukałem wcześniej info o MIUI na Nubii ale doszukałem się informacji że jest kilka niedogodności(bateria i wieszające się aplikacje) także w ogólnym rozrachunku to bardziej mnożenie problemów niż ich pomniejszanie, chyba że ktoś z własnej autopsji ma inne zdanie?
blindman

Postprzez godulman » 5 cze 2018, o 16:57

Mam wgrane Miui GizRom 8.2.1 eu ponad miesiąc i i żadnych niedogodności nie widzę,no może tylko to ze brak powiadomień diodą o przychodzących połączeniach ale to rozwiązało gravitybox i teraz jest ok.Bateria trzyma tak samo dobrze jak na oryginalnym sofcie.Wieszających aplikacji nie zauważyłem.
godulman

Postprzez blindman » 5 cze 2018, o 22:02

No to super! A jak wygląda kwestia aparatu? Pod MIUI działa lepiej, czy najlepiej spróbować z Google Camera?
Jak z jakością połączeń?
blindman

Postprzez sonic » 6 cze 2018, o 09:34

tez już tęsknie za MIUI, diody mogę olać bo tych kropek i tak nie widać, interesuje mnie ta jakość połączeń :) odczuwasz jakąś różnicę? a w zasadzie czy twoi rozmówcy odczuwają ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 17

Postprzez godulman » 6 cze 2018, o 10:44

Witam.Nikt się nie skarży że mnie słabo słychać czy coś innego wiec wszystko jest ok.Aparat jest według mnie taki sam na miui jak i na oryginalnym czyli taki sobie.
godulman

Postprzez blindman » 6 cze 2018, o 11:10

No ja z kolei po raz kolejny od trzech dni mam rozmówców którzy czegoś niedosłyszą. A informacja o tym, jak widać na powyżej i w innych postach, się powtarza.
Ponadto wczoraj puściłem sobie dyktafon na Redmi 3 i na Nubii i niby Nubia nagrywa te same dźwięki ale prócz tego występują dodatkowe zakłócenia w formie większego pogłosu i pewnie to może jest przyczyną. Bo Redmi zdecydowanie lepiej pod tym wypada.
W zasadzie telefon fajny ale ten problem z mikrofonem (a telefon ma być też telefonem a nie tylko smartfonem) i jednak faktycznie nie najlepszy w praktyce aparat coraz bardziej mnie skłania ku zamianie telefonu na inny...
Pytanie czy np. takie Redmi 5 Note będzie lepszy, przynajmniej jeśli chodzi o te dwa powyżej wymienione aspekty. Bo MIUI to na pewno ma :)
blindman

Powrót do ZTE