• Reklama

Teraz jest 29 mar 2024, o 07:47

Nowości Nowości dla Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Mapa strony Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI » Dział : Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Fedex - wezwanie do zapłaty po doręczeniu paczki

Cześć.
Mam pytanie odnośnie opłat celnych/podatkowych. W lipcu (czyli już po wprowadzeniu nowego systemu opłat) zamówiłem przedmiot na Aliexpres o wartości ok 5$ z wysyłką. Na etapie zamówienia został doliczony podatek, wysyłka miałą być realizowana przez Aliexpress Standard Shipping. Niestety z jakichś powodów sprzedawca wysłał przesyłkę kurierem Fedex. 2 tygodnie po doręczeniu paczki otrzymałem wezwanie do zapłaty z fakturą na kwotę ok 70zł za „opłaty celne i zabezpieczenie należności”. Nie byłem informowany o tych opłatach ...
Czytaj więcej : Fedex - wezwanie do zapłaty po doręczeniu paczki | Wyświetlone : 2407 | Odpowiedzi : 2


Inopost self pickup nie można wybrać powyżej 100pln zakupu.

Witajcie, problem jest od około pół roku jak go zauważyłem.
Wielokrotnie zamawiałem przez inpost i wszystko bez względu na sprzedawce dochodziło do kwoty 100pln.
Jeśli tylko przekroczę tą kwotę opcja self pickup znika.
Nie jest istotne ile mam towaru tylko kwota zakupu.

Dzwoniłem do inpost twierdzą że nie mają górnego limitu, po kontakcie kilkukrotnym z aliexpress nie jest w stanie znaleźć zależności.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
Czytaj więcej : Inopost self pickup nie można wybrać powyżej 100pln zakupu. | Wyświetlone : 2974 | Odpowiedzi : 1


Zakupy w chiskich sklepach DDP czy FCA?

Cześć,
przeglądając chińskie sklepy widzę że do wyboru są zazwyczaj 2 warianty wysyłki, na warunkach DDP lub FCA.
Z jakiego typu najlepiej korzystać? Macie jakieś doświadczenia z takimi metodami wysyłki?
Czytaj więcej : Zakupy w chiskich sklepach DDP czy FCA? | Wyświetlone : 1878 | Odpowiedzi : 0


czesciowo wyslane - brak mozliwosci otworzenia sporu

Witam,
Dokonałem zakupu na Aliexpress i dosc szybko otrzymalem status czesciowo wyslany sprzedawca mial termin na pelna wysylke do 05.09.2020 i do dzisiaj wisi status czesciowo wyslany a ja nie moge otworzyc sporu. Aliexpres tez mi odpowiedzialo ze nie mozna anulowac zamowienia jesli status jest czesciowo wyslany. Co można zrobic.?
Czytaj więcej : czesciowo wyslane - brak mozliwosci otworzenia sporu | Wyświetlone : 2283 | Odpowiedzi : 1


Aliexpress - wysyłka z Polski, zwrot do Hiszpanii??

Cześć Forumowicze!
Potrzebuję pilnej pomocy.
Zamówiłem na Ali odkurzacz, niby od majfrendów ale z wysyłką z polskiego magazynu. I wszystko niby oki, paczka dotarła 24 września, tyle że odkurzacz od nowości niesprawny...
Najpierw chinolka próbowała przedłużać, chciała, abym wysyłał jej wideo z nagraniem, jak to sprzęt nie działa.
W końcu po 3 dniach przepychanki stwierdziła, abym odesłał sprzęt ale do Hiszpanii i to na mój koszt. Wysyłka to 102zł, czyli prawie 1/3 kosztów odkurzacza.

I ...
Czytaj więcej : Aliexpress - wysyłka z Polski, zwrot do Hiszpanii?? | Wyświetlone : 2554 | Odpowiedzi : 8


Seller prosi o zamknięcie sporu? brak towaru w paczce

Hej, prośba o doradzenie :) Pierwszy raz otworzyłam spór na Aliexpress.
Następnego dnia już prośba od Sellera o zamknięcie.

Przesyłka doszła, ale wybrakowana, jednego przedmiotu w ogóle nie ma w paczce, a to co przyszło jest nie w tych gabarytach co zamawiałam.
Otworzyłam spór.
Seller prosi o zamknięcie.
Seller częsciowo przyznaje się do niewysłania jednego towaru "we might forgot to put"
ale prosi o anulowanie sporu i chce wysłać kasę za niewysłany towar na paypal ...
Czytaj więcej : Seller prosi o zamknięcie sporu? brak towaru w paczce | Wyświetlone : 1976 | Odpowiedzi : 4


Zakup kamery IP zew. i kamerki do auta

Witam.
Panowie i Panie.
Ostatnio ktoś specjalnie rysuje mi auto.
Chciałwm zakupić jakąś tanią kamere zewnetrzna IP, z trybem nocnym.
Kamera bedzie zamonotowana przy oknie na 2 pietrze w bloku jakies 30-50m od bloku jest droga i parkingi.
Zalezy mi na jakosci obrazu aby rozpoznac twarz oraz na szerokim kącie widzenia.
A druga kamerka do auta do parkingowego sledzenia tego co sie dzieje.
Czytaj więcej : Zakup kamery IP zew. i kamerki do auta | Wyświetlone : 1860 | Odpowiedzi : 2


Obecne opinie dhgate.com, warto?

Cześć,
chce kupić dwa telefony za pośrednictwem dhgate.com, dokładnie od Seller: mi_flagship_store. Na pytania obsługi platformy DG poprzez chat otrzymałem informacje, ale nie na wszystkie moje pytania odpowiedzi były zgodne z prawdą dotyczącą płatności co zweryfikowałem sam, ale opinia ogólna ok. Odesłano mnie do szczegółowych pytań do sprzedawcy a ten nie odpisuje na moje pytanie i również otrzymuje komunikat, że wyłączył on powiadomienia o otrzymaniu maili ale może je czytać. Chce kupić dwa identyczne telefony ...
Czytaj więcej : Obecne opinie dhgate.com, warto? | Wyświetlone : 5115 | Odpowiedzi : 11


Zamówienie nie doszło a pisze że doręczone.

Witam serdecznie
Jakiś czas temu zakupiłem coś u chińczyka.
Śledziłem zamówienie i dziś według 17track widnieje że doręczone przez inpost , a ja nic nie dostałem.
Co mam teraz zrobić ? założyć spór że nic nie dostałem czy co ?
Czytaj więcej : Zamówienie nie doszło a pisze że doręczone. | Wyświetlone : 1481 | Odpowiedzi : 1


Odesłanie produktu z Aliexpress - jak odczytać adres?

Witam.

Jestem zmuszony do odesłania przedmiotu kupionego na Aliexpress. Spór już został otwarty i zwrot zatwierdzony. W sporze dostałem takie informacje co do adresu zwrotu towaru:

Odbiorca: yang ming hua
Adres ulicy: fuchen business plaze 2-yi-1507
Address2 uliczne:

Miasto: chang zhou shi
Województwo: jiang su sheng
Kraj/Region: China
Zip: 213164
Lokalne Numer: 15312560989

Większość informacji rozumiem, oprócz jednej. W nazwie ulicy fuchen business plaze 2-yi-1507, gdzie tutaj jest numer budynku i numer lokalu? Czy numer ...
Czytaj więcej : Odesłanie produktu z Aliexpress - jak odczytać adres? | Wyświetlone : 2449 | Odpowiedzi : 5


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 165106 • Liczba wątków: 5431 • Liczba użytkowników: 39512

  • Reklama
cron