• Reklama

Następca Mi5 (wybór z listy)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Następca Mi5 (wybór z listy)

Postprzez peterg6 » 15 sie 2017, o 23:27

Witam

Niedawno przesiadłem się na Xiaomi mi5 z cool1. Niestety xiaomi nie przypadł mi do gustu z racji na kiepski GPS, bateria też kuleje ale to już przeboleję.
Zależy mi przede wszystkim na bezproblemowym działaniu GPS, jak najlepszym aparacie i baterii oferującej co najmniej w ciągu dnia 4h SOT (bez facebooków i innych takich).

Chciałbym wybrać coś z listy:
-Nubia z11 -po prostu mi się podoba i mam sentyment do nubii, aparat z OIS
-Nubia z17mini - sentyment + podwójny aparat który w cool1 wykorzystywała moja dziewczyna do robienia zdjęć jedzenia na bloga :-P (tylko ta przesłona 2,2 :-/ )
-ZUK Z2 Pro- Niewiadoma, wyświetlacz AMOLED, jasna optyka + OIS może być ciekawie
-Xiaomi Mi5s- bawiłem się chwile i zdjęcia wychodziły mi niestety gorzej niż w mi5 (porównywalnie do cool1 co w sumie jest dziwne), na plus GPS który nie miał nawet sekundy zadyszki.

Najlepszy byłby Xiaomi mi6 ale to już nie na mój portfel :roll:
peterg6

Pochwały: 3
Telefon:: Cool1 dual

Reklama

Re: Następca Mi5 (wybór z listy)

Postprzez Ironclad » 16 sie 2017, o 00:04

Bierz Zuk Z2 Pro. Najlepsza opcja z tych które wymieniłeś. Ma wszystko co opisałeś i powinien w 100% zaspokoić twoje potrzeby.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Ironclad

Pochwały: 1
Telefon:: Nubia

Postprzez Ironclad » 16 sie 2017, o 00:30

Nubia Z11 też ciekawa opcja, również mam do tej marki sentyment. Jednak w odróżnieniu od Zuk Z2 Pro nie ma pamieci wewnętrznej UFS 2.0 tylko wolniejszą eMMC 5.1 a w wersji EU nawet wolniejszą eMMC 4.5 oraz pamięcią RAM LPDDR3 Single channel 800Mhz(w chińskiej wersji tak jak w Z2 Pro jest LPDDR4 Double channel 1866Mhz). Wiążeto z wolniejszym instalowaniem, działaniem i uruchamianiem aplikacji oraz całego systemu. Nubia jest ładna, ma NFC, Infrared, slot kart microSD i tylko w tym jest lepsza od Zuk Z2 Pro. Zuk ma wyświetlacz Super Amoled, szybka pamięć wewnętrzną UFS, 10 profesjonalnych sensorów, nowszy szybszy czytnik linii papilarnych i w końcu lepszy aparat z OIS i przesłoną f/1.8.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Ironclad

Pochwały: 1
Telefon:: Nubia

Postprzez peterg6 » 16 sie 2017, o 17:30

No tak ale to wszystko na papierze. Wydajnościowo ich nawet nie porównuje bo do moich zastosowań w zasadzie wystarczyłby mi4 ale szukam czegoś nowszego i z fajnym aparatem.
A co masz na myśli mówiąc 10 profesjonalnych sensorów?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
peterg6

Pochwały: 3
Telefon:: Cool1 dual

Powrót do Jaki telefon kupić ?