Następca Cool 1

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Następca Cool 1

Postprzez Flyagaric » 8 sie 2018, o 00:26

Zapomniałem o tym Meizu. Wada - wygląd. Zalety - wszystko pozostałe. Dobrze to przemyśl, bo jest niezły. Moc, komponenty, amoled.
Nubia jest wporzo, bo launcher można zawsze zmienić, ale w sumie progres jest mały. Co do ramek - zgadzam się. Dla mnie ogólnie za duży. Za to Nubie mają ten guzik home, w kształcie kółeczka, co robi za diodę powiadomień, a to robi piorunujący efekt (wygląda to świetnie). Sam bym raczej Nubii nie wybrał, ale jest to alternatywa.
Jak chcesz coś z "nowoczesnym" wyglądem (ramki), to będziesz musiał iść na sporo kompromisów na innym polu. W tym budżecie nie ma jeszcze wyboru.
Sam napalałem się na Meizu 15, bo dokładnie taki dizajn mi pasuje, ale jest jeszcze drogi jak cholera.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez rodan77 » 8 sie 2018, o 06:25

A honor 6x? 7x? Jak u nich z aparatem?
rodan77
VIP

Pochwały: 93
Telefon:: Meizu 16

Postprzez Flyagaric » 8 sie 2018, o 13:16

Bieda, bieda i jeszcze raz bieda.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez basswitek » 8 sie 2018, o 14:02

Aparaty dobre ale reszta to bieda
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 30
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez Flyagaric » 8 sie 2018, o 16:10

Na tle większości chińczyków (celowo z małej, bo jednak o fonach mowa), to niby dobre, ale w porównaniu do Coola1, czy Aquosa, to już takie oczywiste nie jest. Poziom Nubii to jednak jest, może ciut lepiej.
Flyagaric
VIP

Postprzez aliwydra » 8 sie 2018, o 22:24

Letv już raczej nic nie wypuści, bo przedobrzyli i są bankrutami. Jeśli używki wchodzą w grę to polecam przejrzeć coś na OLX w swojej okolicy, np takie Galaxy S6 już są dosyć tanie, Mi5 są już dosyć tanie. Trzeba powertować. Jeśli chodzi o nówki w cenie +/- 120$ nic lepszego od Coola nie ma i pewnie przez jakiś czas nie będzie chyba, że Le Pro 3 i Le Max 2 spadną do tej półki cenowej. Fajnym telefonem jest PPTV King 7 (świetne audio) obecnie na promocji na BG poniżej 100$, ale parametrami to krok wstecz względem Coola. W tej wyższej półce cenowej rządzi Meizu Pro 6 Plus i Leeco X820 i X722.
aliwydra

Pochwały: 4
Telefon:: japko

Postprzez ozzi91 » 9 sie 2018, o 07:40

O tym bankructwie czytałem.

Stare telefony wyglądają jak stare telefony, nie dam rady przekonać się ani do mi5 ani do s6, le wygląda tak samo jak i cool. Meizu też właśnie wygląda słabo. Jedynym telefonem który by się opłaciło kupić to sharp aquos s2 albo nubia z17 lite. Przy czym ta nubia naprawdę mnie zainteresowała ale to troche wywalanie hajsu w błoto bo tak naprawdę oprócz powiewu świeżości niewiele wnosi :p
ozzi91

Pochwały: 2
Telefon:: LG

Postprzez Flyagaric » 9 sie 2018, o 10:06

Nie potrafię wyczuć twego gustu. Nubia faktycznie jest ładna, bo Nubie zwykle są eleganckie i ta się wpasowuje w trend, ale skoro to ramki ci przeszkadzają, to tam jednak są wielkie. Meizu wygląda bosko, bo zostali przy 16:9 (jak Nubia), ramki zmniejszyli maksymalnie, a dodatkowo zostawili skaner na przedzie - dla mnie bomba. Nie, że chcę cię przekonywać, bo jednak jest bardzo drogi, ale - obiektywnie - Meizu wygląda klasycznie, a dużo bardziej nowocześnie od Nubii.
Najciekawszą opcją pozostaje chyba Aquos - nowoczesny i bardzo oryginalny wygląd, fajny aparat, ale to jednak regres wydajnościowy. Jak cię faktycznie nosi, to chyba jednak wybrałbym Sharpa.
Flyagaric
VIP

Postprzez ozzi91 » 9 sie 2018, o 19:50

ozzi91

Postprzez Flyagaric » 9 sie 2018, o 22:38

Tylko biały - dla wielu to od razu jest znak stopu. Ale fon jest super za tą cenę.
Flyagaric
VIP

Postprzez noman1 » 10 sie 2018, o 06:44

noman1

Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Postprzez ozzi91 » 10 sie 2018, o 08:34

wszystko wskazuje na to że w sharpie gorszy aparat. Po za tym przyciski na ekranie, wcięcie które nadaje się max na ikonki zasięgu, więc realnie pewnie robi się z 5 albo i mniej cali. to już wole mojego zdezelowanego coola :D
ozzi91

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?