• Reklama

Mx4 pro 16gb vs letv x600 32gb

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Mx4 pro 16gb vs letv x600 32gb

Postprzez Dreju » 11 sie 2016, o 14:49

Witam tak jak w temacie mam dylemat. Wybór stoi między tymi dwoma telefonami myślałem jeszcze o mi4c ale jednak te 5.5 do przeglądania neta i oglądania filmów bardziej mi pasuje.

Cena (bez VAT): 500zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5.5
Ilość RAM/ROM/Procesor:2-3gb ram, rom minimum 16
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: meizu, xiaomi, letv
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): dobre audio i ekran, nie mam czasu na zabawy z softem wiec chcialbym cos sprawdzonego
Opis: Muzyka, filmy, internet, w gierki mało co gram dlatego jestem bardziej przekonany do mx4 ze wzgledu na ekran i audio.

Oba telefony w cenie 130$ tylko mx4 pro 16gb a letv 32gb
Dreju

Reklama

Re: Mx4 pro 16gb vs letv x600 32gb

Postprzez Flyagaric » 11 sie 2016, o 15:29

Są bardzo małe szanse kupić gdzieś nowy Mx4Pro. Raczej będzie to używka, lub refurb.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez ra-vau » 11 sie 2016, o 15:36

jw. to raczej refurby, ... mx4 z jd były nowe... ale to 159$
http://www.joybuy.com/995764.html

...

letv x600 16gb jest promo teraz za 113$ wiec rewelacja.

Sam jednak postawiłbym na meizu (wole ich nakładke) i nie kombinowanie z romami, flyme działa bardzo dobrze i tyle. Bez kombinacji.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez Dreju » 11 sie 2016, o 15:36

Pisałem do fastcardtech to mówią, że mają nówki
Dreju

Postprzez Flyagaric » 11 sie 2016, o 18:04

ra-vau napisał(a):...
Sam jednak postawiłbym na meizu (wole ich nakładke) i nie kombinowanie z romami, flyme działa bardzo dobrze i tyle. Bez kombinacji.

Też bym postawił na Flyme, ale nie na MX4 Pro. Chyba, że odkupiona uzywka od kogoś kogo znam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 59

Postprzez blue_voyager » 11 sie 2016, o 18:42

Dreju napisał(a):Pisałem do fastcardtech to mówią, że mają nówki

Taaa, fastcardtech i nówki... przecież oni słyną z refurbów.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 232
Ostrzeżenia: -1

Postprzez basswitek » 11 sie 2016, o 19:26

Moja siostra kupiła mx4 pro u nich. Wszystko wyglądało ok, na nowe. Jak rozpoznać refurba ? Mogę sprawdzić.
basswitek

Pochwały: 12

Postprzez basswitek » 11 sie 2016, o 19:51

Dodam że dla siebie bym go nie kupił. Nie leży dobrze w dloni z uwagi na od razu ścięte tylne plecki, bok jest cieniutki. Dla odmiany taki Cubot Note S trzyma się super. Bateria 5 godzin ekranu, max 6 w trybie oszczędnym. Szczerze to przy normalnym użytkowaniu Cubot działa podobnie płynnie mimo tragicznego na papierze procka. Tak fajnie mi się go używało, że wciąż chodzi mi po głowie czy nie kupić modelu Dinosaur (ta sama obudowa ale sporo lepszy). Dla odmiany Cubot H2 bym nie kupił bo to cegła w porównaniu, choć też działał super. Świetny obraz i super czuły dotyk w obu, dobra jakość rozmów, bateria (ok 10h ekranu). Nie wiem jak z gps, bo w NoteS były problemy.
basswitek

Postprzez KarlosW » 11 sie 2016, o 21:53

basswitek napisał(a):Moja siostra kupiła mx4 pro u nich. Wszystko wyglądało ok, na nowe. Jak rozpoznać refurba ? Mogę sprawdzić.

Sprawdź śrubki, plomby, jakość wklejenia ekranu, stan baterii i pokrywy tylnej, wszystkie wejścia.
KarlosW
VIP

Pochwały: 30

Postprzez ra-vau » 11 sie 2016, o 23:50

Niechce nikogo urazic, ale porownywanie meizu do cubota... Troche przesada.
Jesli to sprzet na chwile dłużej to bym nie ryzykowal niszowych marek... Dzis i jutro, moze dluzej dziala super, a potem jakiez dziwne akcje typu wypalajace sie pixele, przebarwienia, odklejajace sie matryce, baterie tracace swe wlasciwosci zbyt szybko itd itp... Nie podam konkretow, bo nmmi sie niech e po sieci szukac, ale jesli bym kupowal komus z domownikow/znajomych telefon, to z cala pewnoscia przemawia do mnie meizu.

Zerknij na Meizu m3 note, z cala pewnoscia nowe beda, a obecnie sa promocje doobre wmiare.

Autor postu otrzymał pochwałę
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez basswitek » 12 sie 2016, o 10:03

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie porównywać ? Nie zapominaj że ten Meizu był flagowcem ale to było dawno temu. Zresztą, dla mnie obydwa to takie same chińskie no name'y :mrgreen:
Ok, Meizu może jest bardziej uznaną marką ale co z tego ? Niech sobie będzie lepsza na papierze, ja miałem w rękach dwa Cuboty (Note S - i H2) oraz tego MX4 pro i wiem co mówię, to wcale nie jest jakiś inny świat. Z tymi ekranami to już nie przesadzaj, bo prawdopodobieństwo wypalenia się jednego jak i drugiego jest identyczne. Co do jakości samych ekranów - może zaskoczenie ale lepsze ma Cubot. Dlaczego ? Oczywiście Meizu ma tą swoją rozdzielczość 2,5 tys x (nawet nie wiem dokładnie ile) czyli 2x taką jak Cubot, ale to wcale nie rzuca się w oczy, tą rozdzielczość widać tylko jak się patrzy w telefon z nosem w ekranie. Mniejsza o to. Ważniejsze są kolory, kontrast - te parametry są dobre na obu, nie odbiegają wcale od siebie, Cubot ma bardzo ładnie dobraną gammę i soczyste kolory, moim zdaniem nieco lepiej to wygląda niż na Meizu, który ma minimalnie przejaskrawiony, mniej ciepły od Cubota obraz (regulacją jasności tego nie idzie zmienić), może się czepiam ale mam wrażliwy wzrok i to dla mnie istotne. No i najważniejsze - dotyk w Cubocie działa perfekcyjnie, czysta przyjemność z korzystania, jest ciut lepiej niż na tym Meizu ( oczywiście też jest bardzo dobry i nie czepiam się go ). Wygoda użytkowania - o ile H2 to cegła i nijak nie da się go komfortowo trzymać, to Note S (tak samo wygląda Dinosaur) doskonale trzyma się w ręku, bez porównania do MX4 PRO, z przykrością przyznała to sama właścicielka Meizu. Te ścięcia w Meizu super wyglądają na zdjęciach a w praktyce telefon nie leży zbyt pewnie w dłoni i nie jest też zbyt wygodny. Ostatnia sprawa wydajność - Note S ma najgorszy możliwy procek i 2gb ram, Meizu ma jakiś szybki ale w normalnym użytkowaniu np internet, filmy itd, jest tak samo płynnie (być może jak ktoś lubi pograć w gry będzie różnica). Co do baterii to Cubot ma akurat wymienną 4150mah i 9-10h włączonego ekranu, MX4 Pro na 3350mah niewymienne i 4-5 w porywach do 6h włączonego ekranu (w trybie oszczędnościowym). Oczywiście GPS jest bdb w Meizu i aparat dużo lepszy, ale porównuję go teraz do Note S, jakby porównać do Dinosaur to możliwe że tylko aparat byłby trochę lepszy a reszta porównywalna, a telefon o wiele wygodniejszy, z LTE 800mhz i baterią trzymającą prawie 2x dłużej, z wejściem na kartę pamięci, no i tańszy.
Ja teraz kupiłem na próbę Xiaomi Mi4c, zobaczymy ile to Xiaomi jest warte. Wydaje mi się że jednak skończę na 5,5 calach, więc z takich nie przesadzonych cenowo może Redmi Note 3 Pro, ale jak mówiłem kusi mnie ten Dinosaur od Cubota, jestem mocno zaskoczony na plus jakością telefonów tej marki (głównie mi chodzi o wyświetlacz/dotyk/płynność działania/dobrą jakość rozmów). Stąd chyba słuszny wniosek, że ta firma nie robi telefonów o dobrych parametrach tylko na papierze, wsadzając do środka byle co.
basswitek

Postprzez bergmen » 12 sie 2016, o 11:03

nie chodzi o parametry telefonu. tylko o jego trwałość, dopracowanie i pewność długiego czasu użytkowania, wsparcie.
Wybierz co chcesz. Nikt nie mówi że Cubot to chłam. Ale większą pewność na niewtopienie złotówek daje Meizu. A że dla Ciebie to też jest "no name" to kwestia Twojego doświadczenia :) Ale jeśli użytkownik tego forum z wieloletnim stażem tak się wypowiada, to może, i powinno dać do myślenia. Po to jest to forum - aby się dzielić doświadczeniami.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?