• Reklama

Mój subiektywny test xiaomi redmi note 5 4/64

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Mój subiektywny test xiaomi redmi note 5 4/64

Postprzez hitachi139 » 26 lip 2018, o 21:42

Witam, telefon kupiony w GB , przyszedł po 20 dniach deutchland post, mam nadzieje że bez vat. Oprogramowanie miui globa; 9.5.13.0
zalety:
1. Mimo 6 cali telefon pewnie trzyma się w dłoni , jest naprawdę dobrze zrobiony, trochę ciężki , etui fajnie zakrywa wystający aparat.
2. Ekran łał!robi wrażenie , może kolory są jakby matowe ale wielkość i jakość jest super!
3. Aparat robi naprawdę świetne zdjęcia mam porównanie do z1 i nie ustępuję mu. Natomiast nagrywanie video jest słabe, nie ustawia ostrości sam tylko trzeba kliknąć na ekran by po zmianie sceny ustawił ostrość. Tu mam nadzieje da się poprawić aktualizacją.
4. Przeglądarki internetowe naprawdę działają szybko mimą braku lte (pkt 1 wad )a tylko H+.
5. GPS fajny może nie szybki , dość długą szuka fixa ale jest dokładny. Nie wiem jak ze stabilnością połączenia bo nie testowałem jaką nawigacji telefonu.
6. Bateria jest w sam raz na 2 dni , mi to starcza i pasuję.
7. Głośnik główny jest naprawdę wystarczający , muzyka jest co prawda płaska ale głośna , czego nie można powiedzieć o głośniku go rozmów telefonicznych.

Wady
1. Niestety chyba trafiła mi się wadliwa sztuka bo w pierwszej kieszeni sim nie mam lte tylko h+. Mimo zmian ustawień nie udało mi się zmusić przełączenia na lte. Na szczęście w sim 2 widzi lte ale tylko z 1 kreską a w tym samym miejscu sony z1 ma ich 3! Podejrzewam , że telefon ma słabe anteny. A szkoda że gniazdo sim 2 zajmie mi karta sim bo nie będzie miejsca na kartę SD. Z drugiej strony znacie jakąś apkę, która bez root pokaże jakie częstotliwości obsługuje ten telefon?
2. Niestety słabo słychać rozmówce, mnie dobrze słychać ale do mnie dzwoniących jest poprostu cicho, w autobusie i tam gdzie jest hałas trzeba naprawdę się wsłuchiwać co mówi rozmówca, co jest bardzo niewygodne. Poza tym telefon jakby zacinał rozmowę na kilka sekund co jest irytujące. Na szczęście dzieje się tak po dłuższej rozmowie po ok 5 minutach zaczyna szwankować jakość . W sony z1 nie mam takich problemów więc nie zwalałbym tego na sieć tylko niestety na wadliwy egzemplarz.
3. Myślałem, że telefon będzie bardziej dopracowany softwear-owo a tu widać co rusz zawiechy co irytuję bo niby 1,5 GB ramu jest wolne. A śmieszne jest wczytywanie się ikonek aplikacji w menu-aplikację , jak palcem przesuniemy w dół to jakby telefon długą wczytywał listę aplikacji, co jest trochę dziwne bo z1 z 2GB ramu robi to bez problemu.
4. Myślałem ,że telefon nie będzie się grzał (słąby procek ) a robi się naprawdę ciepły podczas włączonego GPS i nagrywania video.
5. WiFi jest gorsze niż sony z1 , znów problem z antenami?
To jak narazie tyle z wad.

Trochę się zawiodłem na tym telefonie , ma swoje plusy duzy ekran ładnie się prezentuję, szybko działa przeglądarka, ale te usterki z lte i niska jakość rozmów mnie odpycha od tego telefonu. Myślę, że za 760 zł można było kupić telefon, który ma lepszy głośnik do rozmów i lepsze anteny lte.
Co tam Panie w polityce ?Chińczyki trzymają się mocno?
hitachi139

Pochwały: 4
Telefon:: samsung note

Reklama

Re: Mój subiektywny test xiaomi redmi note 5 4/64

Postprzez tpawel » 26 lip 2018, o 22:17

Kreska kresce nie równa, zasięg sprawdza się w dBm.
Dziwią mnie Twoje problemy z ostrością w Video bo znam kogoś kto to chwali w tym telefonie. To samo jeśli chodzi o zasięg.
Jaki masz soft?

Wysłane z Honor 9
tpawel
VIP

Pochwały: 103
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez hitachi139 » 26 lip 2018, o 22:20

Oprogramowanie miui globa; 9.5.13.0
lte b3 113 db
zainstalowałem opoen camera i ostrość działa na tej aplikacji nawet jest 4k tylko jakość nagrania średnia tego 4k.
hitachi139

Postprzez tpawel » 26 lip 2018, o 22:40

To sprawdź też ten sygnał na Zetce. Kupiłeś wersje global na pewno? Jaka jest ładowarka?

Wysłane z Honor 9
tpawel
VIP

Pochwały: 103
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez hitachi139 » 26 lip 2018, o 22:59

na z1 99/100db
na opakowaniu jest napisane global version i ładowarka jest europejska.
Mam pytanie odnośnie jakości rozmów. Bo zauważyłem że oprogramowanie miui leży, bo apka aparat słaby a open camera znacznie lepsza, miu nakładka trochę zacina, nova świetnie działa więc może apka miui do rozmów też jest skopana to może na innej będzie znacznie lepiej działać tylko na jakiej?Korzystacie z jakieś dobrej apki do dzwonienia?
hitachi139

Postprzez fake4r » 26 lip 2018, o 23:21

Co do jakości rozmów to ja jestem bardzo zadowolony. O niebo lepiej niż na starym Redmi 3. Wyraźnie i głośno. Oczywiście LTE na 1 slocie działa. Poza tym można przykombinować, ja mam włożone 2x sim + karta pamięci. Co do użytkowania to raczej żadnych zwiech nie uświadczyłem,, bardzo płynnie i sprawnie wszystko się wczytuje. Mam global 9.5.17. Jestem bardzo zadowolony i polecam z czystym sumieniem ten model.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi Note 5 Pro

Postprzez Caminero » 27 lip 2018, o 15:30

Fake4r Jednoczesnie dwie karty sim i karta sd?
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez hitachi139 » 27 lip 2018, o 15:42

Nie twierdze ze jest to zly model . Poprostu mi trafil sie trefny egzemplarz. Taki pech , sprzedaja wszystko co wyprodukuja ,nie maja kontroli jakosci i akurat ja kupilem ten egzemplarz wybrakowany. Moze dlatego byl w pronocji:-) . Launcher nova chodzi znacznie lepiej niz miui tylko ten glosnik rozmow jest skopany totalnie. I.slaby zasieg na.lte.Mam pecha do tej marki.
Ostatnio edytowano 27 lip 2018, o 15:44 przez hitachi139, łącznie edytowano 1 raz
hitachi139

Postprzez fake4r » 27 lip 2018, o 15:44

Może wystarczy zrobić aktualizację? Czemu miałby być wybrakowany. Ja na dniach wgyrwam xiaomi.eu...

Caminero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak. Na Redmi 3 już miałem ten myk dawno temu :). Tylko trzeba z jednej karty sim wyjąć sam chip. Wystarczy małymi kombinerkami odgiąć krawędź plastiku i chip się dość ładnie odkleja (przynajmniej ten z virgin mobile). Chip naklejamy na kartę micro sd. Trochę rzeźba ale działa :)
Zdjęcie podglądowe z neta:
Obrazek
fake4r
VIP

Postprzez hitachi139 » 27 lip 2018, o 15:46

Tylko mi nie chce sie aktualizowac pokazuje , ze oprogramowanie jest aktualne czyli te ktore napisalem w 1 poscie.
hitachi139

Postprzez fake4r » 27 lip 2018, o 15:54

Nie wiem dlaczego. U mnie przyszedł telefon z 9.5.17 i wyskoczyła ostatnio aktualizacja na 9.5.19 ale nie aktualizowałem bo jest antirollback 4...
A masz ustawiony region na Polska?
fake4r
VIP

Postprzez hitachi139 » 28 lip 2018, o 19:55

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam już 9.5.19 i co to jest ten antirollback?
atutu pkazuje 115383 pkt, mniej niż większość uzytkowników o ok 1,5tyś pkt.
Ogólnie widzę, że telefon ma problem z wykryciem szybkiego ładowania z ładowarki aukley 3.0 QCH , bo telefon pokazuję, że taka możliwość jest ale ładuję się i tak samo długo jak z normalnego portu.
Czytnik linii papilarnych trochę mnie denerwuję bo ciągle pokazuję że jest brudny .
A tak prywatnie fake4r mamy podobny staż na forum a masz więcej pochwał niż ja postów:)
hitachi139

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin