• Reklama

Mini Tutorial instalacja TWRP i ROMu na X800 US od Cuoco92

Mini Tutorial instalacja TWRP i ROMu na X800 US od Cuoco92

Postprzez Jabco » 15 cze 2016, o 22:38

Z powodu pytań na PW jak wgrać TWRP i ROM stworzyłem mini i totalnie amatorski tutorial. Oczywiście nie biorę żadnej odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu itp :)
Poniższy tutorial pomógł (przed opublikowaniem) dwóm użytkownikom plus mi, bez problemu zainstalować TWRP i system tak więc jak chcecie to używajcie ;)

1. Wchodzisz w ustawienia, informacje o telefonie, klikasz z 5 razy w numer kompilacji i dzięki temu odblokują się opcje programistyczne.

2. Klikasz wstecz i otwierasz opcje programistyczne. Włączasz opcje debugowanie USB. Podłączasz telefon do kompa, i instalujesz sterowniki ADB (np. z http://adbdriver.com/upload/adbdriver.zip)
( przy Windowsie 8 i 8,1 możne pojawić się błąd ale w pliku jest tez link do manuala jak zrobić żeby dało się zainstalować. )

3. Pobierasz paczkę od Cuoco92: Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-0_CUOCO92.7z
(np.z linku: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=65930)

4. Podczas podłączonego telefonu pojawi się na ekranie telefonu zapytanie dotyczące debugowania USB - dajesz OK

5. Mając podłączony telefon otwierasz plik z paczki pobranej w pkt 3: Le1PRO-TWRP-INSTALLER.

6.Jak wykryje telefon to klikasz backspace zgodnie z instrukcja, później znowu zgodnie z instrukcją klikasz backspace.
Jak już zakończy się instalacja i będzie prosiło o wciśniecie backspace po raz trzeci, wtedy od razu po naciśnięciu trzeci raz backspace, szybko przytrzymujesz na telefonie przycisk power i volume up aż do czasu jak pojawi się uruchamianie recovery. Później jak pamiętam pyta czy chcesz żeby zainstalować oryginalny recovery i klika się nie- no chyba ze pyta czy chcesz żeby został nowy twrp to klikasz tak ( nie pamiętam dokładnie o co pytał ale to intuicyjnie zobaczysz co jest napisane.)

7. Po tym masz już TWRP. No i w tym momencie polecam zrobienie backupa całego telefonu z poziomu TWRP - masz tam opcje backup to zaznaczasz wszystko i żeby zapisało. (Po to aby jakby coś nie wyszło przy instalacji softa to możesz przywrócić cały system, ustawiania itp używając TWRP oraz zapisanego przez siebie backupa ;)

8. Jeśli chesz zainstalować system ( w tym przypadku też od Cuoco92- wg mnie najlepszy i nie zbugowany -011S) pobierasz paczkę:
Le1PRO_US_X800-ROW-v41-CUOCO92-5.5.011S.zip
(np. z linku : https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249)

9. Na telefon wrzucasz pobraną w punkcie 8 paczkę w formacie ZIP.

10. W TWRP ( przy wyłączonym telefonie przytrzymujesz VOL+ oraz power) wybierasz Wipe - i wybierasz wszystko prócz -system oraz internal storage.

11. Wybierasz install i wybierasz paczkę z punktu 8.

12. Po instalacji polecam jeszcze zrobić factory reset z poziomu TWRP i uruchomić ponownie telefon- potrwa to znacznie dłużej niż normalne uruchomienie - około 5-10 minut.

13. Powinieneś się już cieszyć rootem, softem bez większych bugów no i z większą wydajnością :)

Pochwały przyznane za posta: 6
Jabco

Pochwały: 7
Telefon:: LeTV x800 US
ROM: Cuoco92 14s

Reklama

Re: Mini Tutorial instalacja TWRP i ROMu na X800 US od Cuoco

Postprzez valakas » 15 cze 2016, o 22:52

Wielkie dzięki za pierwszy tak dokładny tutorial. Zrobiłem wszystko zgosnie z instrukcją twrp oraz nowy rom działają rewelacyjnie:)
valakas

Telefon:: Letv

Postprzez Vakhar » 17 cze 2016, o 00:27

Super, jutro prawdopodobnie zabiorę się za rootowanie i wgrywanie softu ;) wie ktoś moze, jak sprawdzić dystrybucje ? Nie mam pojęcia czy mam dystrybucje US, a pewnie ma to wpływ :(
Vakhar

Telefon:: Meizu

Postprzez Osc » 17 cze 2016, o 00:32

Jeśli wgrasz rom cn na telefon us to go uceglisz i może być problem z odcegleniem... Prawdopodobnie chińska wersja ma krzaczki z tyłu na obudowie choć pewności nie mam. Mój US dopiero do mnie wyruszył z chin :)
Osc

Telefon:: letvx800

Postprzez Vakhar » 17 cze 2016, o 00:33

Nie mam żadnych chińskich znaczków z tyłu, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad tym czy warto :p
Vakhar

Telefon:: Meizu

Postprzez Osc » 17 cze 2016, o 11:20

Może być problem z odcegleniem co nie znaczy, że jest to niemożliwe. W sieci krąży tutorial jak to wykonać gdy już na takie coś natrafimy. Myślę, że warto spróbować jeśli telefon działa niestabilnie bądz coś nam nie działa. Ale najpierw info o wersji :)

Jeśli masz na tylnej klapce napisy po ang ze znakiem CE to masz wersje US więc taki rom też musisz zainstalować. Wersje CN mają chińskie znaczki z tyłu. Potwierdzone :)
Osc

Telefon:: letvx800

Postprzez becki » 19 cze 2016, o 20:03

Czy to będzie działać na wersji US?
Oddam Silikonowy pokrowiec do THL t6 pro, Flip case do Zuk z2, czarno-złoty silikon do Letv Le Max 2
becki
AKTYWNY

Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy Gio

Postprzez Rafal1435 » 19 cze 2016, o 21:11

becki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A umiesz czytać?
Rafal1435
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: Elephone P9000

Postprzez becki » 19 cze 2016, o 23:15

Czy ktoś może to potwierdzić że działa na wersji US. Tak umiem czytać ale nie chcę ryzykować jako pierwszy :)
Oddam Silikonowy pokrowiec do THL t6 pro, Flip case do Zuk z2, czarno-złoty silikon do Letv Le Max 2
becki
AKTYWNY

Postprzez Rafal1435 » 19 cze 2016, o 23:29

becki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak działa mnóstwo osób robiło już to na wersji US
Rafal1435
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: Elephone P9000

Postprzez becki » 23 cze 2016, o 12:52

Troszkę inaczej u mnie to wyglądało jednak poradnik wskazał drogę w miarę poszło jak na takiego pawiana jak ja 30 minut pomęczenia się i dało radę. Po drodze widziałem tam już wersję s13 ktoś już sprawdzał ją?
becki
AKTYWNY

Postprzez RussianYeti » 23 cze 2016, o 17:39

Od siebie dodam żeby telefon podpiąć pod złącze USB 3.0. Mi po podłączeniu przez USB 2.0 smartfon nie przeszedł instalacji.
RussianYeti
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Xiaomi

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje