• Reklama

Mini Tutorial instalacja TWRP i ROMu na X800 US od Cuoco92

Re: Mini Tutorial instalacja TWRP i ROMu na X800 US od Cuoco

Postprzez xczakix » 31 paź 2016, o 15:03

tak mam wersję US, dobrze że jest jakaś nadzieja bo mimo że w głowie mi sie to nie miesci to jednak myślałem że nie obędzie się bez wymiany jakiejś pamięci.. czy ktoś już ratował taki telefon? jest jakiś filmik na ten temat co po kolei robic? szczerze nic nie znalazłem po wpisaniu xda unbrick :(
xczakix

Telefon:: x800

Reklama

Postprzez skazi » 31 paź 2016, o 17:28

xczakix napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może wypadałoby nauczyć się obsługi google? http://lmgtfy.com/?q=x800+unbrick+fix
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Postprzez xczakix » 1 lis 2016, o 16:30

to akurat znalazłem ale tam się tego nie da pobrać, trzeba jakieś płatne konto tworzyć a gwarancji żadnej że to będzie działać... proszę o poradę kogoś kto temat przerabiał
xczakix

Postprzez skazi » 1 lis 2016, o 16:37

xczakix napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakie znowu płatne konto? Jak nie potrafisz ściągnąć z xda to ściągnij ze strony s7ylera.
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Postprzez xczakix » 3 lis 2016, o 18:10

Problem polega na tym że ja nie potrafię wejść w recovery mode
jak trzymam nacisniety vol + power to nic sie nie dzieje
jest na to jakas rada ?
xczakix

Postprzez Rally997 » 5 lis 2016, o 09:04

Witam. Dziękuję autorowi tego poradnika za bezsprzecznie bardzo prosty i rzeczowy manual. Wszystko się udało idealnie, pomimo że wcześniej spędziłem kilka dni na szukaniu sposobu chociażby zainstalowania TWRP. Jest to poradnik dla zielonych, i zielony (tak jak ja) sobie z nim poradzi. Oczywiście warunkiem jest instalacja ROMu który pasuje do wersji telefonu. Wcześniej próbowałem wiele opcji, a nawet zbrickowałem fona i musiałem oddać do odceglenia. Wszystko przez oficjalny rom. Plusik dla Jabco!
Rally997

Telefon:: LeTv X800PRO
ROM: v48RL-CUOCO92-5.5.01

Postprzez Rally997 » 5 lis 2016, o 09:11

Jeśli zrobisz dokłądnie jak pisze Jabco, to na pewno zadziała:
1. Wchodzisz w ustawienia, informacje o telefonie, klikasz z 5 razy w numer kompilacji i dzięki temu odblokują się opcje programistyczne.
2. Klikasz wstecz i otwierasz opcje programistyczne. Włączasz opcje debugowanie USB. Podłączasz telefon do kompa, i instalujesz sterowniki ADB (np. z http://adbdriver.com/upload/adbdriver.zip)
( przy Windowsie 8 i 8,1 możne pojawić się błąd ale w pliku jest tez link do manuala jak zrobić żeby dało się zainstalować. )
3. Pobierasz paczkę od Cuoco92: Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-0_CUOCO92.7z
(np.z linku: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=65930)
4. Podczas podłączonego telefonu pojawi się na ekranie telefonu zapytanie dotyczące debugowania USB - dajesz OK
5. Mając podłączony telefon otwierasz plik z paczki pobranej w pkt 3: Le1PRO-TWRP-INSTALLER.
6.Jak wykryje telefon to klikasz backspace zgodnie z instrukcja, później znowu zgodnie z instrukcją klikasz backspace.
Jak już zakończy się instalacja i będzie prosiło o wciśniecie backspace po raz trzeci, wtedy od razu po naciśnięciu trzeci raz backspace, szybko przytrzymujesz na telefonie przycisk power i volume up (czyli+) aż do czasu jak pojawi się uruchamianie recovery. Później jak pamiętam pyta czy chcesz żeby zainstalować oryginalny recovery i klika się nie- no chyba ze pyta czy chcesz żeby został nowy twrp to klikasz tak ( nie pamiętam dokładnie o co pytał ale to intuicyjnie zobaczysz co jest napisane.)

Zwróciłbym uwagę na punkt 6 i kwestię szybkiej reakcji po kliknięciu trzeci raz na BACKSPACE, bo wtedy fon się restartuje i trzeba mieć go przygotowanego w ręku momentalnie wcisnąć POWER - VOLUME UP około 10 sek.
Wspominam o tym, bo sam za późno wcisnąłem, i cały proces musiałem robić od nowa.
Rally997

Telefon:: LeTv X800PRO
ROM: v48RL-CUOCO92-5.5.01

Postprzez natalleos » 16 gru 2016, o 18:48

po wgraniu CN 11s tel chciał ciągle simcard mimo że były dwa stock BEXCNFN5901607201S
natalleos

Telefon:: LETV x800+
ROM: stock

Poprzednia strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje