• Reklama

Mini test Doogee MIX

Mini test Doogee MIX

Postprzez eXtrem » 8 sie 2017, o 15:22

Doogee MIX zakupiłem na banggood.com za 650 zł plus VAT 168 zł ( :evil: )

Zalety:
- ekran AMOLED
- Magnetometer, Compass, Gyroscope

Wady:
-procesor MediaTek MT6757 (Helio P20) a nie Helio P25
- działa tylko prawy aparat
- bateria nie ma pojemności 3380mAh
- czytnik linii papilarnych nie zawsze działa
- głośnik działa ten tylko po prawej stronie
- czas ładowania od 0 do 100% ponad 5 godz ładowarką z zestawu
- nie mogę się połączyć z kompem aby przesyłać pilki

Parametry z CPU-Z
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po naładowaniu baterii do 100%
Bateria raczej nie ma pojemności 3380mAh
Obrazek

Aparat

https://goo.gl/photos/zDS4bUnSNyWe9Mgh8
https://goo.gl/photos/ETafQyCyZn8zskSFA
eXtrem

Telefon:: doogee

Reklama

Re: Mini test Doogee MIX

Postprzez Grech » 11 sie 2017, o 15:19

Oficjalna odpowiedź dlaczego działa tylko jeden aparat.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez slavo22 » 8 wrz 2017, o 23:07

Hmm, mam go 2 dni i tak
- aparaty działają oba, oczywiście przy efekcie rozmycia
- z kompem nie ma problemu się połączyć po odpaleniu debugowania usb
- czytnik linii papilarnych działa bardzo dobrze
- głośnik działa jeden bo jest jeden, trzeba czytać specyfikację
- czas ładowania rzeczywiście długi, muszę spróbować na innej ładowarce
- nie mierzyłem pojemności baterii ale trzyma przy normalnym użytkowaniu długo, dłużej niż letv x500, czyli żona jest zadowolona bo to jej fon :)
slavo22
VIP

Pochwały: 55
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez bolczan » 9 wrz 2017, o 13:54

Grech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kłamią, taki efekt o którym oni mówią to uzyskać można na każdym aparacie. Klikasz punkt, wybierasz promień i ci rozmywa wszystko poza środkiem. Generalnie ten telefon to atrapa. Oszukana specyfikacja, słaby Soft, plusem jest cena ale chyba wolałbym coś teoretycznie gorszego ale jednak z prawdziwą specyfikacja.
Krótko mówiąc proporcje ekranu, grubość ramek, procesor, drugi aparat, pojemność baterii. To wszystko kłamstwa.

Na forum doogee jest wątek i tam też mówią że drugi aparat to atrapa

Wysłane z mojego Z2 Pro przy użyciu Tapatalka
_
bolczan

Pochwały: 2
Telefon:: ZTE V975

Postprzez tot » 21 paź 2017, o 00:54

Nabieram powoli przeświardczenia, że Doogee robi różne MIXy na różne rynki. Jedyne co je w łączy to ta atrapa drugiego aparatu z tyłu. A poza tym, mój ma raczej P25 (2,5 GHz) a nie P20 (2,39GHz) to prawie identyczne procesory program diagnostyczny rozróżnia je po częstotliwości taktowania. Ja mam 2,5 GHz. Ładuje się od 0 do 100% w jakieś 2g45min, czyżby "na Europę" dali lepszą ładowarkę? Wierzyć się nie chce, Chińczycy są podobno czuli na takie szczegóły. Z komputerem łączy się bez problemów. Działa szybko, nie przycina. Czujnik papilarny taki sobie, ale działa, jak nie za pierwszym to za drugim razem odczyta. Dość idiotyczny launcher najlepiej zastąpić czymś rozsądniejszym np. NOVA. Podobnie z niedorobionym interfejsem aparatu. I mamy całkiem fajny smartfon za 1090zł. (Tyle kosztuje wersja 6/64 z oficjalnej dystrybucji, może rzeczywiście inna od "azjatyckiej"?) I tylko ta atrapa drugiego aparatu, po co im to było?
tot

Telefon:: Doogee MIX

Postprzez tot » 21 paź 2017, o 01:28

CD...
Recenzenci piszą też o cichym głośniku, mój gra dostatecznie głośno, rozmówcę słychać wyraźnie nawet tramwaju nie musiałem grzebać w ustawieniach serwisowych (jak niektórzy zalecają) GPS łapie szybko. Zasięg LTE b20 jest (mam działkę na zadupiu, prawie wszystkie chińczyki odpadają z braku tego pasma). Jednym słowem bajka. Tylko poco wsadzili w niego atrapę kamery? Ten aparat co jest jest całkiem przeciętny, dobre zdjęcia w dziń, słabiutke w gorszym oświetleniu, ot klasa średnia. Przednia kamera za to robi selfie zaróżowione lub zasinione jak się uda, tu już jesteśmy mocno poniżej przeciętnej. Na szczęście nie lubię selfie.
tot

Postprzez tpawel » 21 paź 2017, o 09:26

600-700 ok, ale nie 1090. Przecież to kupi honora 8 za te pieniądze.
W Chinach może są czuli na takie kwestie o których piszesz,ale jest jeszcze jedna sprawa. Tam mało kto kupuje te telefony. LTE800 czy europejska ładowarka w każdym z ich telefonów sugeruje że Chiny to nie ich rynek docelowy
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez tot » 21 paź 2017, o 10:22

Te 600 kosztował tylko chwilę w przedsprzedaży. Teraz raczej 700 (wersja 4/64) i 800 (6/64) jak do tego doliczyć VAT (prawnie 200), to mamy cenę zbliżoną do tysiąca. Za to z miesiącem czekania i gwarancją realizowaną w Chinach. Ale każdy wybiera co mu bardziej pasuje. Teraz 2/3 "importerów" VAT płaci.
No i dalej nie wiem skąd się biorą te informacje o 5 godzinnym czasie ładowania, procesorze, 2,3 GHz, o tym, że nie działa w żadnej polskiej sieci (słyszałem coś takiego u recenzenta na YouTube). Że nie współpracuje z komputerem. Jeszcze chwila a uwierzę w teorię spiskową, że chińska imitacja xiaomi MIX doczekała się chńskiej podróbki, ale takie cuda to jeszcze nawet w Chinach...
tot

Postprzez tpawel » 21 paź 2017, o 15:41

Kupi go z wysyłką z Niemiec ( że Słubic tak naprawdę) za 650-670zl.
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez slavo22 » 21 paź 2017, o 16:35

Z cichym głośnikiem musiałem użerać się w mix żony. Rzeczywiście był cichy ale pomogło zwiększyć głośność w ustawieniach mtk. Rozdzielczość jeszcze jaj dla mnie na minus, reszta w tej cenie może być.
slavo22
VIP

Pochwały: 55
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez tot » 21 paź 2017, o 18:25

Według autorytetów okulistycznych człowiek jest w stanie zobaczyć różnice gdy mniej niż 300 dpi. Tu rzeczywiście jest nieco mniej, wiec jak kto ma bardzo dobry wzrok zauważy. Większości to nie dotyczy, chyba, że patrzą przez lupę lub okulary VR. Ale do VR to i full HD mało. Jeśli można z Niemiec do 700zł to jak najbardziej warto. Na koniec ciekawostka, forum doogee zaczęło (chyba od dziś) wymagać logowania nie tylko przy pisaniu ale i przy czytaniu postów. Nie mogą się opędzić przed tłumem szczęśliwych użytkowników?
tot

Powrót do DOOGEE