• Reklama

Mi5s z syfiastym MIUI.

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Mi5s z syfiastym MIUI.

Postprzez Baczex » 28 lip 2017, o 18:47

Witam serdecznie,
dostałem dziś w końcu swojego Mi5s, niestety jest na nim syf miui, w sprawach chińskich telefonów jestem zielony. Co muszę zrobić, krok po kroku, żeby przejść na ten polecany miui Polska ? Będę wdzięczny za każdą pomoc. O odblokowaniu bl wiem, ale nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę wszystkich o pomoc.
Baczex

Telefon:: Galaxy S II
ROM: Cyanogenmod 13

Reklama

Re: Mi5s z syfiastym MIUI.

Postprzez omi » 28 lip 2017, o 19:05

Forum miui polska kłania się, a jak jesteś bardzo ostrożny to dodatkowo filmy na YT (majster pirzu i Roberta Nawrowskiego) sporo pomogą i dodadzą komfortu podczas zmiany softu (oszczędzisz nerwów).
W skrajnym przypadku pomocne też może być chińskie forum miui z translatorem (zapewne).

Autor postu otrzymał pochwałę
omi
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung

Postprzez Baczex » 28 lip 2017, o 19:09

Dziękuję bardzo ! nie znałem tych Panów :)
Baczex

Postprzez omi » 28 lip 2017, o 19:24

Dzięki za plusika, ale nie było to potrzebne. Zmiana softu w sumie prosta, ale na pierwszy raz trochę roboty bez dwóch zdań.
Syf miui potrafi być całkiem znośne, więc lepiej nie spiesz się i aktualizację podziel na etapy. Najpierw wiedza, później wybór - czy przechodzisz na global (zwykle łatwiej i masz aktualizacje OTA).
Wniosek o odblokowanie możesz złożyć - ale czy chcesz przejść na xiaomi.eu - zastanów się, bo może starczy Ci global. Powodzenia.
omi
AKTYWNY

Postprzez Baczex » 28 lip 2017, o 19:33

Należy się jak najbardziej, gdyż jestem zielony jeśli chodzi o Xiaomi :) W życiu nacudowałem się ze swoim Samsungiem i przechodzeniem na coraz to wyższe wersję Cyanogenmodów etc ;) Tutaj jednak chyba przerosło moje pojęcie ;) Przetestuję jak będzie działał na globalu :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
Baczex

Postprzez omi » 28 lip 2017, o 20:43

Jeśli global to raczej wersja dev (częstsze aktualizacje - teoretycznie więcej funkcji, mniej nudy).
Natomiast na starsze modele jak redmi 3 - to niestety już tylko xiami.eu (przynajmniej obraca ekran przy sms-ach i podobno poprawia parę drobiazgów).
Nie wiem też jak będzie wyglądała kwestia certyfikatu google na xiaomi.eu - podobno ma być, bo to w końcu standardowy soft poprawiony o parę ulepszeń, ale nie śledzę tematu.
omi
AKTYWNY

Postprzez bergmen » 30 lip 2017, o 02:26

omi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Xiaomi.eu to jest custom rom. Do tego w wersji Developer. Certyfikat Google ma tylko dlatego że biblioteki fingerprint są wzięte z global stable. Dlatego też działa Android Pay. (od kilku wydań tak jest).
Wersje developerskie Romów nie są w standardzie certyfikowane w Google Play. I android pay na nich nie działa. To jest jedyny minus global dev. Który został sprytnie ominiety przez xiaomi.eu. Będzie to działało póki Google się nie polapie.

Autor postu otrzymał pochwałę
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez omi » 2 sie 2017, o 19:36

Plusik dla kolegi bergmen. Szczególnie, że cały czas coś dodaje, a nie każdy na bieżąco śledzi miui polska. Jeszcze raz dzięki. Info przyda się wielu.
omi
AKTYWNY

Powrót do Pomoc techniczna