• Reklama

Mi5s Plus Wariuje ekran

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Mi5s Plus Wariuje ekran

Postprzez michamiko » 8 maja 2017, o 18:09

Witajcie.
Jestem mega wściekły. Kupiłem w GearBest Mi5s Plus, który dostałem dzisiaj. Pudełko z telefonem wrzucone do foliopaku, kompletnie niczym nie zabezpieczone.
Próbuję poprzenosić aplikacje ze starego telefonu na Xiaomi, ale coś jest nie tak. Ekran czasami szaleje i wciska się dwukrotnie. Jak chcę przełączyć ekrany, to od razu uruchamiają się aplikacje, jak chcę rozwinąć belkę to tylko skoczy i nawet się nie rozwinie.
Mam Miui 8, Android 6.0.1. Wersja oznaczona jako global.
Dwa razy przywracałem ustawienia fabryczne, ale jest to samo.
michamiko

Pochwały: 1
Telefon:: HUawei

Reklama

Re: Mi5s Plus Wariuje ekran

Postprzez skazi » 8 maja 2017, o 18:13

Ale to prawdziwy global? Daj zrzut z "Informacji o telefonie".
skazi
AKTYWNY

Pochwały: 66
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Postprzez tpawel » 8 maja 2017, o 20:06

Każdy telefon przyszedł mi w foliopaku i żaden się nie uszkodził. Tak jak skazi pisze wrzuć zrzut, może masz syfmiui

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez michamiko » 8 maja 2017, o 20:47

Jeszcze raz przywróciłem ustawienia fabryczne i tym razem jak na razie jest ok. Chciałem przerzucić aplikacje z ustawieniami z innego telefonu, ale to chyba poprzedni program coś namieszał. Teraz przerzuciłem jeszcze innym, ale pomimo zezwoleń w ustawieniach, musiałem każdą aplikację z osobna instalować i zainstalowały się bez zapisanych danych.
Telefon raczej ma w większości spolszczone menu, w kilku miejscach znalazłem po angielsku, nigdzie niema krzaczków, ani niechcianych chińskich apek :)
Sorki, że wgrałem screen na zewnętrzny serwer, ale nie dodawał mi się do postu, a przy czwartej próbie pojawił się komunikat, że przekroczyłem maksymalną przestrzeń na dysku :)
Ps. Można zmienić układ ikon w linii z 4 na 5, czy trzeba zrobić roota?

Obrazek
michamiko

Postprzez skazi » 8 maja 2017, o 20:56

Masz oficjalnego globala, spróbuj wgrać najnowszą wersję:
http://en.miui.com/thread-550057-1-1.html
Jeżeli się nie poprawi, to możliwe że to jednak defekt sprzętowy.
skazi
AKTYWNY

Postprzez michamiko » 8 maja 2017, o 21:31

skazi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na razie jest w porządku. Sprzęt śmiga aż miło. Jest szansa, że ta najnowsza wersja pojawi się bezpośrednio w aktualizacjach w telefonie?
Czy ten firmware wgram bez problemu, czy trzeba najpierw odblokować bootloader? Stracę pliki/ustawienia?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
michamiko

Postprzez skazi » 8 maja 2017, o 22:13

michamiko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na razie jest w porządku. Sprzęt śmiga aż miło. Jest szansa, że ta najnowsza wersja pojawi się bezpośrednio w aktualizacjach w telefonie?
Czy ten firmware wgram bez problemu, czy trzeba najpierw odblokować bootloader? Stracę pliki/ustawienia?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Trudno powiedzieć kiedy ta wersja będzie OTA, nie trzeba nic odblokowywać, wystarczy ściągnąć na telefon i w aktualizacjach wybrać wgrywanie z pliku.
skazi
AKTYWNY

Postprzez michamiko » 8 maja 2017, o 23:11

Są tam dwa pliki Fastboot i Recovery. Pobrałem ten .zip i wrzuciłem do utworzonego katalogu downloaded_rom. Uruchomiłem aktualizację, ale pojawił się komunikat, że nie można zweryfikować aktualizacji.

EDIT: Po kilku próbach z aktualizacją z zip'a, z ciekawości dałem sprawdź aktualizację i tym razem coś zassał z sieci. Okazuje się, że za każdym razem jak dam pobierz aktualizację, to coś pobiera, ale wersja Miui jest taka sama. Tej 8.2 nie da się zainstalować.
michamiko

Postprzez bergmen » 9 maja 2017, o 02:13

Zmień lokalizację na Indie
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez michamiko » 9 maja 2017, o 17:35

Do teraz było wszystko ok. Padła mi bateria, podłączyłem telefon do ładowarki. Chciałem napisać sms, to np. litera 'a' zamiast jeden raz wpisała się 'aaa'.
Uruchomiłem ponownie, nie pomogło. Odłączyłem ładowarkę, podłączyłem ponownie, problem ustał. Czeski film :)
michamiko

Postprzez Flyagaric » 11 maja 2017, o 15:53

michamiko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ej, a ładowarkę masz oryginalną?
O ile pamiętam, to już tu różne cuda były zgłaszane z nieoryginalnymi ładowarkami. Może masz jakiś zamiennik dodany przez producenta? Próbuj na innej - jakiejś firmowej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 79
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez chinczykk » 11 maja 2017, o 16:01

to jest wada fabryczna , predzej czy pozniej padnie na amen..
chinczykk

Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna