• Reklama

MEIZU M2 Mini - CyanogenMod 12.1

Muizu, jaki ROM wgrać. Zmiana oprogramowania.

MEIZU M2 Mini - CyanogenMod 12.1

Postprzez piratez » 5 maja 2016, o 11:01

Wreszcie zebrałem chęci do wgrania CyanogenMod 12.1 - miałem dość wiecznych problemów z flymeOS (brak zaczytywania konaków czy odwieczny problem z powiadomieniami).

Aktualnie jest werja 0.9 CyanogenMod pod Meizu M2 - na ta chwilę u mnie nie działa jedynie żyroskop. Wszystkie inne funkcje systemu działają bardzo dobrze, wynik w antutu powyżej 31tyś. Nie ma problemu z powiadomieniami, zaczytywaniem kontaktów - system jest ciut bardziej responsywny od flymeOS w wersji 4.5.4i.

Tutek zerżnięty + moje obserwacje z: https://forum.meizufans.eu/topic/5242/f ... nd-cm-12-1
Standardowo nie ponoszę odpowiedzialność za uszkodzony sprzęt - zmiany wiążą się z utratą gwarancji.

Co potrzebne?
1. Wgrany zrootowany system FlymeOS 4.5.4i.
2. Zainstalowane stery do ADB
3. Ściągnięty i zainstalowany busybox https://play.google.com/store/apps/deta ... ybox&hl=en
4. Wgrany obojętnie jaki program do terminala/konsoli (na telefonie)

Ok jedziemy:
ADB
1. Sciągamy stery do ADB -> http://developer.android.com/sdk/win-usb.html
2. Po ściągnieciu rozpakowujemy i edytujemy plik android_winusb.inf:
Odnajdujemy [Google.NTamd64] sekcję i dodajemy:
;MEIZU M2
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_0E8D&PID_201D&MI_01
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\VID_2A45&PID_0C02&MI_01

3. Restartujemy kompa bez podpisywania sterów -> http://www.howtogeek.com/167723/how-to- ... d-drivers/
4. Podłączamy komórkę do kompa (komórka w trybie debugowania) -> instalujemy stery.
5. Po zainstalowaniu sterów odpalamy ADB i wpisujemy "adb devices" - jeśli coś się wyświetli to znaczy, że komórka została wykryta

Odblokowujemy bootloader
1. Ściągamy skrypt http://www37.zippyshare.com/v/fvm5edpr/file.html i wrzucamy go na kartę pamięci (telefonu!)
2. Odpalamy terminal na komórce i wpisujemy:
su
sh /sdcard/unlock_bootloader.sh
Jeśli wyskoczą ostrzeżenia o przyznaniu roota - akceptujemy
3. Odpalamy ADB
wpisujemy:
adb reboot bootloader
fastboot oem unlock

Na telefonie pojawi się info o odblokowaniu bootloadera: wciskamy boczny przycisk Volume Up -> czekamy aż się wykona. Po skończeniu wyłączamy i włączamy telefon. System powinien normalnie się uruchomić - mi niestety wpadł w loopa -> w takim wypadku wyłączamy telefon potem trzymamy jednocześnie Volume UP + Power
-> wchodzimy do oryginalnego recovery i zaznaczamy samo clear data -> po wykonaniu czyszczenia, telefon uruchamia się z powrotem do systemu FlyMe jednak mamy już odblokowany bootloader.

Wgranie Custom recovery (TWRP)
1. Sciągamy TWRP w wersji 3.0.2(jest jeszcze wersja 3.0.3 ale u mnie był problem w wgraniem cyanogena) https://mega.nz/#!jQFmQaLb!iooakzfLucgt ... dIF_TuDXao
2. Rozpakowujemy img z recovery do folderu z ADB
3. Odpalamy ADB i wpisujemy -> fastboot flash <nazwa rozpakowanego img z recovery>

Mamy już odblokowany bootloader i custom recovery - najtrudniejsze za nami. Teraz wystarczy wgrać cyanogena.

Wgranie CyanogenMod 12.1
1. Sciągamy i wrzucamy na kartę pamięci telefonu cyanogena i gapps:
CyanogenMod 12.1 meizu m2 0.9: https://drive.google.com/file/d/0Bwzrxc ... FwMDA/view
Gapps: https://github.com/AlexLartsev19/cgapps ... 241754.zip
2. Wyłączamy telefon i włączamy custom recovery: Volume UP + Power
3. Pełny Wipe: Wipe > Advanced wipe > zaznaczamy Dalvik, System, Cache, Data > Wipe
4. Wgrywamy CM: Install -> zaznaczamy zip z system -> install. To samo robimy z Gapps.

Restartujemy telefon i cieszymy się nowym systemem.

edit: jak ktoś będzie chciał odpalić ADB pod linuxem z meizu telefonami: https://gist.github.com/idiottiger/7137016

Autor postu otrzymał pochwałę
piratez

Pochwały: 3
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: MEIZU M2 Mini - CyanogenMod 12.1

Postprzez woody » 5 maja 2016, o 11:47

A na M2 Note będzie takie cudo a może już jest?

Meizu M2 Note
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16
Telefon:: Meizu M2 Note
ROM: Flyme 4.5.4.2

Postprzez clorox » 5 maja 2016, o 12:49

@piratez M2 nie ma żyroskopu. Emuluje go na podstawie akcelerometru i magnetometru. A tak wogóle dzięki, że Ci się chciało skrobnąć - podpinam temat do Wiki o M2. Na razie siedzę na 4.5.3.2A i nie mam problemów, ale docelowo przeskoczę na CM jak będę miał wolniejszą chwilę w wakacje.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez piratez » 5 maja 2016, o 13:04

Rozumiem, w każdym razie nie działa mi kompas - CPU-Z wywala taki status:
Obrazek

Wrzuciłem ten "issue" na ichniego githuba - zobaczymy może poprawią w następnej wersji

woody: niestety ale raczej nie.
piratez

Postprzez anemusek » 5 maja 2016, o 18:23

piratez napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po prostu nie dziala ci w ogóle magnetometr.
piratez napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
anemusek

Pochwały: 1
Telefon:: Meizu M2 (mini)

Postprzez caros » 6 maja 2016, o 14:19

Postanowilem wgrac sobie tego CM jednak zatrzymalem sie na etapie odblokowania bootloadera.

Wgrywam ten plik .sh i przez mtp i adb - normalnie go widzę z poziomu telefonu i na komputerze jednak jak próbuje odpalić czy to w terminalu czy adb to jest blad:" no such file or directory" no ale tak jak pisałem widze ten plik tam gdzie powinien być. Probowalem tez zmienic nazwe , robilem tez najpierw cd żeby na pewno zlokalizować sie w /sdcard.
Co robic ?
caros

Telefon:: sony

Postprzez woody » 6 maja 2016, o 14:31

Z lokalizacją pokombinuj,wrzuć na kartę i telefon.

Meizu M2 Note
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16
Telefon:: Meizu M2 Note
ROM: Flyme 4.5.4.2

Postprzez caros » 6 maja 2016, o 20:07

Udalo sie. Faktycznie fajnie wszystko chodzi :)

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka
caros

Postprzez Marrik » 7 maja 2016, o 00:21

Wszystko ładnie pięknie i chętnie bym wypróbował ale jak później wrócić do stocka?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
Marrik

Pochwały: 2
Telefon:: Meizu m2
ROM: stock

Postprzez piratez » 7 maja 2016, o 08:41

caros napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

można jeszcze tak
su
cd sdcard/
sh unlock_bootloader.sh

Jak możesz to sprawdź czy ci działa magnetometr - mam wrażenie, że u mnie jest problem sprzętowy.

Marrik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie próbowałem ale na chłopski rozum:
1. Wgrać oryginalne recovery
2. Wgrać FlymeOS 4.5.4i z clear data
piratez

Postprzez clorox » 7 maja 2016, o 09:38

Jak masz TWRP, to robisz z jego poziomu backup aktualnego romu, instalujesz CM, a potem jak będziesz chciał wrócić do Flyme, wystarczy przywrócić kopię. Nie ma potrzeby instalować ponownie stockowego recovery (no chyba, że coś ci padnie i będziesz chciał wysłać do naprawy).
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez caros » 7 maja 2016, o 12:23

można jeszcze tak
su
cd sdcard/
sh unlock_bootloader.sh

Jak możesz to sprawdź czy ci działa magnetometr - mam wrażenie, że u mnie jest problem sprzętowy.

Marrik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie próbowałem ale na chłopski rozum:
1. Wgrać oryginalne recovery
2. Wgrać FlymeOS 4.5.4i z clear data

Z tym cd tak jak pisałem wcześniej,próbowałem,ale nie pomoglo. Musialem wrzucic na kartę sd i z /storage/sdcard1 zrobić, nie mam pojęcia czemu tak.

Magnometr? Chodzi o kierunek na mapie? Jeśli tak to działa, ale wariuje trochę. Tak samo mialem na FlyOS.
caros

Następna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje