• Reklama

MecArmy MOT10 z PowerBank 18650

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

MecArmy MOT10 z PowerBank 18650

Postprzez zieloczek100 » 26 cze 2017, o 01:40

Witajcie
Latarkę na testy dostarczyła firma MecArmy - http://www.mecarmy.com/product/details/118/162
Na stronie producenta do której link podałem znajdziecie również kilka informacji technicznych
Obrazek

Podobnie jak latarka MecArmy SGN7, MOT10 został zapakowany w tekturowe, ekologiczne opakowanie
Obrazek
Obrazek

Niestety wyposażenie jest dosyć ubogie, oprócz latarki znajdziemy również
- instrukcja obsługi
- smycz na nadgarstek
- zapasowe oringi
Brak kabla USB (SGN7 - ta sama sytuacja)
Obrazek

Tak wygląda instrukcja obsługi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MOT10 i SGN7 razem - wyglądają uroczo :)
Obrazek

Przejdę do omówienia budowy latarki.
Od góry szybka z powłokami AR, dalej reflektor SMO. Całość bardzo ładnie, czysto i schludnie wykonana, paproszki, które widoczne są na zdjęciu, to po prostu moja wina. Dioda to XP-L Hi, o zimnej barwie. Zastrzeżenie mam do podkładki pod reflektor. Wygląda ona na nierówną i nieco psuje w mojej ocenie bardzo fajny wygląd samej latarki (gdy chcemy czepiać sie szczegółów)
Obrazek
Obrazek

Na jednym z boków latarki producent umieścił metalowy przycisk do sterowania latarką. Pracuje cicho z odpowiednim oporem, nie jest luźny. Po prostu jest taki jaki powinien być.
Obrazek

Z drugiej strony dwa porty USB. Oprócz możliwości ładowania ogniwa, które służy do zasilania latarki mamy możliwość również podładowania telefonu.
Obrazek

Zarówno wbudowana ładowarka jak i PowerBank ładują prądem do 1A
Ładowarka:
Możemy jednocześnie ładować ogniwo w latarce i np. nasz telefon za pomocą wbudowanego PowerBank'u. To bardzo fajne rozwiązanie gdy w trasie mamy jedną ładowarkę, do naładowania telefon i ogniwo, a nie chcemy pamiętać o tym, aby naładować np. na początku ogniwo a potem telefon. Elektronika kończy ładowanie gdy napięcie na ogniwie wynosi 4,14V.
Obrazek

PowerBank
Gdy napięcie na ogniwie osiągnie 3,1V, elektronika przerywa pracę PowerBank'u. Korzystając z Powerbanku możemy używać latarki.
Obrazek

Tuba środkowa jak i zakrętka pokryta grubą porządną kostką
Obrazek

Gwinty o ile ładnie wykonane, grube i masywne to już smaru próżno na nich szukać. Smar znajduje sie jedynie na oringach, jest to w mojej ocenie dziwny zabieg ze strony producenta - do poprawienia
Obrazek

Zakrętka wyposażona w pozłacaną sprężynkę, dosyć gruba i twarda, chociaż musze przyznać, że widziałem lepsze rozwiązania
Obrazek

Sterownik w przeciwieństwie do latarek chociażby Nitecore również posiada sprężynkę, co oznacza możliwość korzystania z każdego rodzaju ogniw 18650.
Sterowanie:
- pojedynczy klik - aktywuje latarkę
- na włączonej latarce przytrzymujemy przycisk, w pętli działają tryby (z wykorzystaniem ogniwa Samsung INR18650-35E)
niski - 0,02A
średni - 0,24A
wysoki - 0,92A
turbo - 2,68A
- gdy latarka jest włączona, pojedynczy klik wyłączy latarkę
- na wyłączonej latarce - podwójny szybki klik aktywuje tryb TURBO
- na wyłączonej latarce - potrójny szybki klik aktywuje tryb STROBO, gdy przytrzymamy przycisk zmieni się w SOS
MecArmy nie wyposażył modelu MOT10 w pamięć ostatniego trybu czy w blokadę przed przypadkowym włączeniem. Pocieszający jest fakt, że latarka zawsze startuje od najniższego trybu. Osobiście bardzo podoba mi się sterownik, jest prosty, intuicyjny, dla osób posiadających chociażby model SGN7 sterowanie nie będzie niczym nowym (innych modeli nie testowałem).
Obrazek

Niestety.... nie wszystko złoto co się świeci...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny w firmie MecArmy za pracę nad sterownikami, ale firma powinna zmienić osobę odpowiedzialną za ten dział. Latarki, które zbijają tryb TURBO po określonym czasie to u rekomendowanych producentów latarek jest przeszłością, bardzo odległą przeszłością. Być może ktoś z Was zwrócił uwagę na podany czas pracy MecArmy MOT10 w instrukcji na 1x18650 w trybie TURBO - 4h15min i 900lm. Wiadomo, że obecnie jest to niemożliwe. Już po 2 minutach radykalnie obniżana jest moc, aby po 3 minutach latarka przeszła w tryb HIGH.
To mi sie nie podoba, być może znajdą się osoby, które decydując się na zakup takiej latarki wystarczy te 300lm, ale nie oszukujmy się, lepiej jest mieć możliwość samodzielnej zmiany opcji pracy latarki, nie chcę aby sterownik robił to za mnie, czuję duży niedosyt, a po zapowiedziach na IWA2017 moje nadzieje na dobry produkt były na prawdę duże, zawiodłem się.
Obrazek

Waga latarki to ok. 115 gram
Obrazek

A tak prezentuje się w obliczu Nitecore MH27UV i Acebeam EC35
Obrazek

Po lewo MH27UV, po prawo MOT10, nawet tutaj widać niższą moc MecArmy MOT10
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienie aparatu ISO-200, f/2, 2s
MecArmy MOT10
Obrazek

Nitecore MH27UV
Obrazek

Nitecore EC4
Obrazek

Moja recenzja na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=8oxO5HeRRUg

Zdjęcia bez pomniejszania:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka słów podsumowania:
Testowany wcześniej MecArmy SGN7 to niewielka, bardzo fajna kostka o dużej "mocy". To samo chciałbym móc powiedzieć o MOT10. Ta latarka bardzo przypadła mi do gustu pod względem sterowania, wyglądu, czy bardzo dobrej jakości wykonania. Świetnie pracujący klik, bardzo dobrej jakości anodyzacja (wydaje się być bardziej trwała niż w chociażby często podawanym za przykład Acebeam EC35), ale czy lepsza niż w Nitecore? tutaj ciężko ocenić, uważam, aby nie włożyć latarki do plecaka/kieszeni razem z kluczami i na żadnej z latarek nie widzę jakichkolwiek ubytków.
O ile jestem dosyć sceptycznie nastawiony do wbudowanych ładowarek ogniw, o tyle MecArmy MOT10 wyposażona jest dodatkowo w PowerBank, który może w kryzysowych sytuacjach okazać się na prawdę bardzo przydatny. Nie jestem w stanie zrozumieć producenta, dlaczego zdecydował się na taki a nie inny krok w kierunku pracy sterownika w trybie TURBO. Na prawdę nie jestem w stanie tego zrozumieć, tym bardziej, że w 2017r, z trudem będzie znaleźć drugi taki produkt.
Kończąc tą krytykę. Patrząc na jakość wykonania, Powerbank, samą obsługę sterownika byłbym nawet w stanie polecić tą latarkę, niestety gdy patrzymy na jej cenę ok 50USD wydaje mi się, że te pieniądze można lepiej zainwestować. Jeżeli cena latarki spadnie do ok 25-30USD jak najbardziej ze względu na PowerBank można pomyśleć o MecArmy MOT10, w obecnej sytuacji... cóż, ostateczny wybór należy do konsumenta.

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
zieloczek100

Autor postu otrzymał pochwałę
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100

Pochwały: 9
Telefon:: LeTV x600