• Reklama

Maizu 16 czy mi8 czy może coś innego flagowiec szukany

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Maizu 16 czy mi8 czy może coś innego flagowiec szukany

Postprzez EloxD » 30 wrz 2018, o 14:50

Cena (bez VAT):400$ ~
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 6
Ilość RAM/ROM/Procesor: 6/8 Snap 845
Dual/Single sim: może być
Preferowane marki: xiaomi meizu
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chiny
Wymagania (parametry, funkcje): topowe
Opis: Witam, tak jak w tytule tematu, mam dylemat co szukać wcześniej byłem nastawiony na mi8, ale teraz znalazłem taki telefon jak meizu 16 ten mniejszy, i się zastanawiam czy kupić tego meizu czy moze jednak zostać przy kalsycznym siaomi, za meizu na pewno przemawia wygląd frontu i czytnik lini papilarnych za mi8 przemawia NFC, face ID no i latwiejszy dostęp ( a i jeszcze 2 zakresowy GPS) . Co myślicie na ten temat i jeszcze się zastanawiam czy teraz zamawiać czy może poczekać na 11.11 i spróbować wyrwać coś taniej wiadomo ze wiekszosc promocji na 11.11 jest napompowana sztucznie ale z doświadczenia wiem, że da sie znaleźć faktycznie perełki. Czekam na wasze zdanie i opinie póki co używam le maxa 820 chyba tak sie nazywa, telefon w tej cenie niszczył kiedyś każdego, ale w tej chwili jest rozbity, głosnik harczy a no i bateria trzyma średnio z 3 goidziny, Z góry dzięki za odp :)
EloxD

Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Maizu 16 czy mi8 czy może coś innego flagowiec szukany

Postprzez basswitek » 30 wrz 2018, o 17:27

Meizu wydaje się że robi ciut solidniejsze i lepiej wykonane telefony od Xiaomi ale gorzej ze wsparciem, zresztą to nie tylko problem Meizu. Face id jest kwestią implementacji softu, Meizu Pro 6 Plus ją dostał to i w nowszych się pojawi. GPS w Pro 6 Plus działa idealnie, dokładność nie spada poniżej 3m
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez Ironclad » 30 wrz 2018, o 21:15

A nie myślałeś nad Mi Mix 2s? Też ciekawa opcja i spokojnie zmieścisz się w budżecie, jeszcze sporo zostanie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez EloxD » 30 wrz 2018, o 23:18

Dzięki za udzielanie się, myślalem też nad mi mix2, ale tam jest ips, a tak to wszystko inne chyba bardziej na plus nijeżeli w mi8, tak poza tym zorientowałem się szukając troche po stronkach, że tego meizu to nigdzie dostać nie można w rosądnej cenie wszystko + 400 eurosków a gdzie znaleźć jeszcze z zabezpieczeniem od vatu. Porażka pod tym względem
EloxD

Postprzez Flyagaric » 30 wrz 2018, o 23:52

Ja raczej też bym wolał Mix 2s (nie Mix 2 - to inne fony, i Mix 2 jest wyraźnie słabszy, dodatek 's' w nazwie jest bardzo ważny), niż Mi8.
Są na niego regularnie promocje - wystarczy śledzić peppera, a ekran jest znakomity, pomimo tego, że to IPS.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 144
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Ironclad » 1 paź 2018, o 05:45

Dokładnie, dostajesz solidny bezbramkowy smartfon bez głupiego notcha (te zakola i monobrew w Mi8 strasznie wygląda) z dobrym aparatem, NFC, ładowaniem indukcyjnym czy systemem bo w meizu to różnie bywa, nie bez znaczenia jest też wsparcie na xda. Inna opcja to OnePlus 6.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez EloxD » 1 paź 2018, o 08:23

Rozumiem wasze podejście do mi mixa, tylko troche mnie bedzie to bolało szczerze mówiąc, że praktycznie nie bedzie żadnej innowacji w telefonie, mój le co ma 820 snapa więc i tak szybko chodzi też ma szybkie ładowanie 3.0 także wnetrze ma dobre, a meizu bedzie miało czytnik w ekranie, skanowanie twarzy, jeszcze szybsze ładowanie itp, no ale nie dam za niego tyle pieniedzy bo nie jest tego wart jak zejdzie do jakiejś rozsądnej ceny to można kupić a nie za 1600/1700 zł jak teraz, no nic tak czy inadziej jak bedzie dobra promka to kupie mi mixa a jak nie to czekam na meizu
EloxD

Postprzez Ironclad » 1 paź 2018, o 10:28

EloxD napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Zawsze możesz zapolować na OnePlus 6, jednak jest trochę droższy. W Chinach kupisz go nieco taniej, jednak nie polecam, nie wiem jak to napisać, ale OnePlus są tymi smartfonami, które najlepiej kupić od producenta. To też jest chińczyk, ale nie w tej kategorii co cała rzesza xiaomi (oczywiście nie ujmując im bo to dobra matka i dobre urządzenia, ale bardziej jakby dla ludu) czy pozostałe elefony, ulepofony, umidigi bum cyk cyk. OnePlus to OnePlus, jest tylko jeden, jak już go masz to raczej przy nim zostajesz. Ja kupiłem świadom jego braków i nie żałuję.

Ironclad
AKTYWNY

Postprzez EloxD » 1 paź 2018, o 19:41

z całym szacunkiem, wiem, że one plus jest bardzo dobrym telefonem ale obawiam się, że jest to dobry sprzęt ale podstawowy. nie ma żadnych "fajerwerków" ma tylko to co powinien mieć flagowiec ale nic ponad to
EloxD

Postprzez michaelred » 1 paź 2018, o 20:02

EloxD napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na Meizu 16th to sa rezerwacje w Chinach nie ma sie wiec co dziwic, ze sprzedawcy, ktorzy dorwali sztuki na sprzedaz chca wiecej zarobic. Ja bym poczekal jakis czas jak juz bedzie bez problemu dostepny w wiekszych Chinskich sklepach typu GB,BG bo jak narazie to praktycznie tylko ali w duzej cenie.
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Powrót do Jaki telefon kupić ?