• Reklama

LG G5 zakup w polsce a na aliexpress

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

LG G5 zakup w polsce a na aliexpress

Postprzez Schizma69 » 12 lis 2017, o 15:47

Witam,
nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, jeśli jednak nie z góry przepraszam.
Zakupy na alie nie robię od dzisiaj, ale dzisiaj właśnie zaciekawiła mnie jedna sprawa, zacząłem polować na LG G5, który używany w dobrym stanie w Polsce stoi przy cenie przy najmniej 1000 zł, na aliexpress znalazłem taki sam albo bardzo podobny w cenie osiągającej ledwie 200 dolarów, mam zatem pytanie czy taki telefon zamówiony z chin będzie się czymkolwiek różnił od tego zamówionego w Polsce ? różnica w cenach jest wręcz kolosalna i nie wiem czy mam ten telefon z aliexpress odbierać jako replikę oryginału czy jako pełnoprawny telefon wypuszczony od LG, z góry dziękuję za odpowiedź, poniżej wklejam przykładowy link telefonu z aliexpress
https://www.aliexpress.com/item/Unlocke ... e94bc0d644
Schizma69

Telefon:: imperius energy
ROM: 4GB

Reklama

Re: LG G5 zakup w polsce a na aliexpress

Postprzez rutino » 12 lis 2017, o 15:58

"Condition: Refurbished" to znaczy, że jest to odnawiany telefon.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez Schizma69 » 12 lis 2017, o 22:33

jak teraz rozumieć słowo odnawiany ? wymiana obudowy, wyświetlacza, baterii przy pozostawieniu min płyty głównej czy jak ?
Schizma69

Telefon:: imperius energy
ROM: 4GB

Postprzez Tommi » 12 lis 2017, o 22:53

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą co sprzedawca ma konkretnie na myśli pisząc "odnawiany". W zasadzie to może oznaczać wszystko...

Wysłane z MI6
Tommi
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Postprzez afeasr » 12 lis 2017, o 22:55

nie wiem gdzie widzisz tą kolosalną różnice w cenie, dolicz vat i masz tyle samo i na dodatek refub z niewiadoma historia
afeasr

Pochwały: 4
Telefon:: sd

Postprzez Flyagaric » 13 lis 2017, o 14:59

Schizma69 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

[FACEPALM] Skoro nawet sprzedawca tego nie określa, to jakim cudem może widzieć ktoś z forum? Właśnie o to chodzi, że w podobnych przypadkach może to oznaczać absolutnie wszystko. Może być nawet tak, że oryginalna jest tylko ramka, a płyta naprawiana w garażu. A może być lepiej - nikt tego nie wie.
Kupuj i daj znać, skoro to taka wielka różnica, której ja tam nie dostrzegam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Guzik122 » 15 lis 2017, o 15:01

Witam,
Wiosną miałem podobny dylemat jak "zachorowałem" na Samsunga Note 3.
W szczególe opisałem to wątku:

samsung-galaxy-note-3-lub-4-t33498.html

W skrócie to jak będę kupował kolejnego smartfona to na pewno kupię "odnawianego" fona z ali.

Dodam tylko, że jak szukałem na allegro Note 3 to zbiegiem okoliczności jak smartfon był sprawny i zadbany to kupujący "nie mógł znaleźć pudełka i dowodu zakupu".
Moim zdaniem 99% sprawnych i dobrze wyglądających smartfonów z allegro to tak naprawdę kupione w chinach "Refurbished"

Pozdrawiam

Marcin
Ostatnio edytowano 15 lis 2017, o 15:11 przez Guzik122, łącznie edytowano 1 raz
Guzik122

Telefon:: Samsung

Postprzez Flyagaric » 15 lis 2017, o 15:10

Ponieważ każdy egzemplarz jest odnawiany inaczej i co innego ma odnawiane, to wyciąganie tak daleko idących wniosków na podstawie jednego zakupu, to naiwność granicząca z ignorancją.
Oczekiwanie, że firmowy fon, który miał wymieniany wyświetlacz, dostał ten wyświetlacz oryginalny, jest - co najmniej - nie na miejscu, itp, itd.
Jest na forum sporo osób zadowolonych z refurbów. Jest też parę narzekających. W przypadku drogich, topowych modeli, kiedy ewentualny zysk jest tak nikły, a gwarancja żadna, to nigdy bym się nie odważył.
Ale, jak mówi stara forumowa zasada: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :-)
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Jaki telefon kupić ?