• Reklama

LeTV Le Max 2 - 6GB RAM, Snapdragon 820, IMX300

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: LeTV Le Max 2 - 6GB RAM, Snapdragon 820, IMX300

Postprzez zawel » 29 lis 2017, o 13:09

A jakie TWRP wgrywasz? Próbowałeś przeformatować pamięć i potem reboot z powrotem do recovery?
zawel
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: Resurrection Remix O

Reklama

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 00:50

Panowie (panie również), niektórzy narzekają na słabo trzymającą baterię w Le Max 2 na ROMie Resurrection Remix. Ostatnio na swojej poczciwej Nubii Z7 Max wgrałem najnowszy RR 5.8.5 z needrom. Po jakimś czasie zaczęło mnie irytować grzanie procesora oraz szybko rozladowująca się bateria, więc sprawdziłem to w aplikacji Kernel Adiutor, której jestem beta testerem. Na wykresie użycie każdego z rdzeni nie spadało poniżej 65% a temperatura praktycznie nie spadała poniżej 70'C, przy włączeniu kilku aplikacji system i procesor dostawał czkawki, zamulał.
Za pomocą bardzo dobrej i przydatnej aplikacji ze sklepu Play "Simple System Monitor" znalazłem proces, który tak mocno obciąża CPU i drenuje akumulator.
Jak się okazało, winowajcą był proces "magisk coś tam", nie pamiętam dokładniej nazwy bo od razu po tym wywaliłem Magiska za pomocą paczki Magisk uninstaller i wgrałem SuperSu. Po tym zabiegu, jak ręką odjął, wszystko wróciło do normy sprzed wgrania ostatniej wersji RR, zużycie procesora spadło do kilkunastu % a temperatura się ustabilizowała na ok 45 - 50'C, bateria również trzyma.
Wiem, niby wpis nie dotyczy Le Max 2, ale zwykle zastępuje Magiska SuperSu. Ja na swoim również używam RR 5.8.5 i natychmiast wywaliłem Magiska zaraz po zakupie i wgraniu RR. Na Z7 Max jakoś mi to umknęło, ale teraz wiem jakie jego proces może powodować problemy obciążając procesor i drenując baterię.
Jeśli ktoś korzysta z RR na Le Max 2 to sprawdźcie sobie proces magisk, być może on u was jest sprawcą problemów z baterią.

Pochwały przyznane za posta: 2
Ostatnio edytowano 6 gru 2017, o 02:23 przez Ironclad, łącznie edytowano 1 raz
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez yanoos » 6 gru 2017, o 01:16

To cenna informacja, dzięki.
Mam ROM dla Le Max 2 od tego samego developera od paru miesięcy, czyli Slim7. Przy poprzedniej wersji Slim7 (1.15) miałem tylko SuperSU, a teraz przy nowszej mam najnowszego Magiska i bateria znika szybciej, choć nowszy ROM nie jest bardziej żarłoczny. Nie mam pewności, czy to na pewno przez Magiska, ale ponieważ nie znalazłem w nim aż tak wielu fajnych modułów dla naszego fona to wracam na razie testowo do Slim7 + SuperSU.
yanoos

Pochwały: 4
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: XenonHD

Postprzez rutino » 6 gru 2017, o 01:32

Ja w sobotę kupiłem na Lightinthebox dwie sztuki Le Max 2 za 139$ i przed chwilą wysłali, więc wyrobili się w te 3 dni z processing time.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 02:21

yanoos napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Najlepiej zainstaluj sobie aplikację Simple System Monitor, jest świetna. Dzięki niej będziesz miał, jak na tacy wgląd, jak pracuje cały system i hardware.
rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupowałeś już tam wcześniej? Zamawiając ze zwykłą wysyłką z trackingiem, jak długo trzeba czekać na przesyłkę?

Autor postu otrzymał pochwałę
Ironclad
AKTYWNY

Postprzez rutino » 6 gru 2017, o 11:55

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupowałem tam wcześniej. Trzeba czekać tyle co na każdą przesyłkę z Chin. Czasem 2 tyg, czasem miesiąc, a czasem nawet dłużej.
rutino
AKTYWNY

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 12:08

rutino napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupowałem tam wcześniej. Trzeba czekać tyle co na każdą przesyłkę z Chin. Czasem 2 tyg, czasem miesiąc, a czasem nawet dłużej.
A to ubezpieczenie od VAT i cła jest coś warte? Kurde muszę zmienić klawiaturę SwiftKey na inną, bardzo mnie irytuje pisanie na niej, nie dość, że jakaś taka nie wygodna to jeszcze słownik ubogi i przewidywanie kuleje, przez co czasem robię byki.
Ironclad
AKTYWNY

Postprzez rutino » 6 gru 2017, o 12:09

Nie miałem okazji korzystać z tego ubezpieczenia.
rutino
AKTYWNY

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 12:20

Nie było potrzeby?
Ironclad
AKTYWNY

Postprzez zawel » 6 gru 2017, o 15:38

Ironclad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Heh, to zabawne, bo ja nie lubię Magiska i zawsze pierwsza rzecz wywalam i instaluję SuperSU więc widać stąd mi tak dobrze bateria trzyma. Dodatkowo, ponieważ nasz telefon jest dość podobny do One Plus 3 dobre efekty można uzyskać profilami AKT ale nie tymi instalowanymi z Leeco tylko osobną apką.
zawel
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: Resurrection Remix O

Postprzez Ironclad » 6 gru 2017, o 17:25

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Heh, to zabawne, bo ja nie lubię Magiska i zawsze pierwsza rzecz wywalam i instaluję SuperSU więc widać stąd mi tak dobrze bateria trzyma. Dodatkowo, ponieważ nasz telefon jest dość podobny do One Plus 3 dobre efekty można uzyskać profilami AKT ale nie tymi instalowanymi z Leeco tylko osobną apką.
Ja lubię wszystko sam sobie ustawić, mam wykupione pełne wersje Kernel Adiutor oraz HEBF Pro i na każdym telefonie korzystam z tych aplikacji.
Ironclad
AKTYWNY

Postprzez Ironclad » 9 gru 2017, o 15:58

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Co do działania systemu EUI, czytnika linii papilarnych etc. Ostatnio kupiłem Le Max 2 X820 w banggood, telefon przyszedł z wgranym EUI 5.8 19S. To jest mój drugi Le Max 2, więc miałem porównanie, muszę stwierdzić, że system najlepiej działa właśnie z modemem 19S. Czytnik linii papilarnych nie dość, że działa, jak należy to jeszcze praktycznie za każdym razem jest w 100% skuteczny i szybki. Zasięg GSM/LTE/Wi-Fi, GPS wszystko działa super. Następnie wgrałem EUI 5.9 28S od Cuco bo jest lepiej spolszczony i również działa świetnie. Nawet spodobało mi się to EUI, bardzo dobra alternatywa dla MIUI, jest intuicyjne i nie zauważyłem błędów w działaniu.
Ironclad
AKTYWNY

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco