• Reklama

Lenovo P2 - TWRP, Root, ROM

Lenovo P2 - TWRP, Root, ROM

Postprzez Dablju » 13 sty 2017, o 00:54

Zdaje się, że na forum mamy już kilku użytkowników tego modelu więc zapewne będą zainteresowani tymi modyfikacjami ;)
A więc od kilku dni jest możliwość zrootowania P2, poniżej podaję linki
TWRP
Root
Najnowszy ROM S048
Uwaga: używać tylko na wersji P2A42 (nie P2C72)

Wątki do przejrzenia dla ciekawskich ;)
https://forum.lowyat.net/topic/4128106/
https://forum.xda-developers.com/vibe-p ... -t3430398/
https://forum.xda-developers.com/androi ... 0-t3533659

W wątku TWRP podana także dokładna instrukcja rootowania. Niestety obecnie jest to "system mode" co pozbawia nas przyszłych aktualizacji OTA - pewnie niedługo coś wymyślą ;)
Jeszcze taka uwaga - zanim podejmiemy się rootowania trzeba odblokować bootloader - zajmuje to 14 dni. Po odblokowaniu tracimy wszystkie dane z telefonu (zresztą chyba jak w każdym przypadku).
Dablju
VIP

Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Reklama

Re: Lenovo P2 - TWRP, Root, ROM

Postprzez darekmich » 19 sty 2017, o 16:46

Witam Z tego co dałem radę zrozumieć z wypowiedzi na forum xda to nie taka prosta sprawa ze zrootowaniem telefonu.
W wielu przypadkach bootloop. Najważniejsze zawsze zrobić sobie backup i przywrócić system na nogi. Próbowałem już chyba wszystkich metod na roota ale bez skutku. Może komuś się udało i dał by radę pomoc:) fajnie że coś się ruszyło na Polskim forum
darekmich

Telefon:: p2

Postprzez Dablju » 19 sty 2017, o 22:37

Skoro czytałeś temat to wiesz, że i ja się męczyłem :) walczyłem z tym łącznie blisko 10h i bez skutku. Dzisiaj dowiedziałem się, że używałem nie tej wersji SuperSU co trzeba - ma być 2.79, żadna SR1, SR2 albo inna. I nie z XDA tylko ze strony tego gościa. Tą stronkę co podali to ponoć wersje przetestowane przez deweloperów, jak widać jest z tym różnie. Te instrukcje co podali były bardzo niedoprezyzowane - wcześniej nikt nie wspomniał, że trzeba sformatować partycję do ext4, teraz wyszło że nikt nie podał po prostu linka do odpowiedniej wersji SuperSU.
Generalnie po odblokowaniu bootloadera flashujesz system (każdy chunk po kolei), boot i recovery. Po sflashowaniu boot do twrp, zmieniasz system plików partycji data na ext4, bootujesz do androida, po pierwszej konfiguracji wchodzisz do recovery i flashujesz SuperSU.
Ciekawi mnie tylko czemu przy uruchomieniu skryptu flashall.bat jest komunikat "do not allow to flash Bootloader image on Unlock device". Nigdzie na necie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Tak czy inaczej root już jest, wgrane disable service, titanium backup, xposed i wszystko gra :)
Dablju
VIP

Postprzez darekmich » 20 sty 2017, o 09:21

Czyli mam rozumieć że Supersu z Twojego linka jest prawidłowy. Więc w wolnej chwili dam jeszcze jedna szansę
Na roota. Najbardziej mi zależy na xposed i titanium backup. A jeśli chodzi o przekonwerterowanie plików na ext4 to mogę to zrobić z poziomu TWRP. Zgadza się?
darekmich

Postprzez Dablju » 20 sty 2017, o 13:09

Tak, w twrp robisz konwertowanie na ext4. Generalnie przyjrzyj temat, ktoś tam wrzucił w końcu poprawny link. To co nie udawało się przez 3 dni zrobiłem w 5 minut ;)
A co do xposed to najpierw trzeba wgrać zip przez recovery, później wipe dalvik /cache i wtedy działa. Trzeba jeszcze doinstalować apke. Mi bez wipe wysypywalo się kilka aplikacji
Dablju
VIP

Postprzez darekmich » 24 sty 2017, o 13:18

Dobra mam dość wiecznego przywracania systemu. Poczekajmy na jakąś aktualizacje o której jeszcze nic nie wiadomo.
darekmich

Postprzez migoku » 8 wrz 2017, o 22:45

link z góry TWRP nie działa...

Czy moge tylko roota plik wgrać przez adb i zadziała?

w ogóle coś jest nie halo z moimsprzętem bo wciskam sekwencje do wejścia w recovery i nic sie nie dzieje. Inne kolejności - i tez nic.
migoku

Telefon:: 882117756

Powrót do ROM'y i modyfikacje