• Reklama

Lenovo A8 2GB RAM, LTE, okta-core 1.7GHz za 450zł!

Re: Lenovo A8 2GB RAM, LTE, okta-core 1.7GHz za 450zł!

Postprzez maniocek » 15 sty 2015, o 22:16

pestka772 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czytaj ze zrozumieniem kolego, nie napisałem że Young robił lepsze zdjęcia.

Coś źle ustawiłem? Możesz przybliżyć?
W ustawieniach nie mam za bardzo opcji żadnych poza balansem kolorów itp. No i rozdzielczością zdjęcia i trybem lampy. Rozdzielczość jest na max. Lampa na auto.
maniocek

Pochwały: 3
Telefon:: Samsung Galaxy Young

Reklama

Postprzez pestka772 » 15 sty 2015, o 22:23

Dobra faktycznie nie napisałeś dobitnie że w porównaniu z Young ale odnosiłeś się wcześniej do tamtego modelu więc domyślnie wziąłem go pod uwagę, mój błąd. Hmm ustawienia np różne tryby auto, portret makro itp, HDR , takie banalne ustawienia a czasem pomagają zrobić fotkę. Ja tam praktycznie zawsze jadę na auto a auto fokus naprowadzam dotykiem i nie ma problemu ze zrobieniem zdjęcia.
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: VertiS01/ W450
ROM: stock

Postprzez maras14 » 15 sty 2015, o 22:44

Panowie przyszedł dzisiaj do mnie lenovo i za cholercie nie mogę wgrać ani CWM'a/TWRP a ni Roota. Ściągam paczke, ładuję ją do flashtoola, daje download -> podłączam telefon i nic.. nic nie wgrywa. Sterowniki do telefonu zainstalowane, w menedżerze urządzeń nie wyświetla się wykrzyknik czyli stery ok. Jakby ktoś miał coś sprawdzonego to prosiłbym o podrzucenie :) Pozdro
maras14

Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Postprzez michal.ga2 » 16 sty 2015, o 01:16

telefon wylaczony ? bateria wlozona ? Sterowniki napewno zainstalowane poprawnie ? Ja mialem z nimi bardzo duzy problem bo mi sie nie wyswietlalo ze podlaczone urzadzenie ale nie dziala poprawnie tylko mi sie nic nie wyswietlalo.

Co do aparatu to uważam że jak na telefon za 550 zł to jest naprawde dobry, faktycznie stabilizacji obrazu nie ma jakiejs niesamowitej, ale kiedys mialem htc desire hd i ten telefon mial tak powalony aparat ze trzeba bylo robic po 10 zdjec i miec nadzieje ze chociaz jedno wyszlo w miare dobrze - nie rozmazane. A jako ze jestem na studiach i często robię zdjęcia notatek i ogólnie tekstu to naprawde jestem mega zaskoczony bo jak sie wrzuci zdjecie na kompa to normalnie jakbym czytal z kartki - taka jakosc.

Maniocek, nie wiem czy to dokładnie ten rom bo wgrywałem go już z 2 tygodnie temu, ale jest to rom VIBEUI_V2.0+1432_ST_A806
http://www.needrom.com/download/lenovo- ... -language/
Ten, i jestem zadowolony. Chociaż czasem niektore aplikacje crashuja np. quizwanie i aplikacja mbanku co jest dość irytujące.
michal.ga2

Pochwały: 2
Telefon:: trend

Postprzez maniocek » 16 sty 2015, o 10:51

Zmienie ROM i zobaczę, na tą chwilę telefon dziewczyny LG L65 robi ładniejsze (mniej rozmazane) fotki...

Po ilu cyklach ładowania bateria osiągnęła swój poziom?
Dziś, pierwsze ładowanie, naładowany do pełna, zdjęty z ładowarki o 6 rano i na tą chwilę (9:50) mam już 87% baterii) mimo praktycznie braku używania ( tylko jakieś 10 min WiFi+przeglądarka),resztę leżał.

Edit: wczoraj w AnTuTu v5.6 wytestowałem 34417 punktów .
maniocek

Postprzez michal.ga2 » 16 sty 2015, o 12:07

Zamróź wszystkie aplikacje od Chińczyków w aplikacji secure it i po problemie. Mi 2 dni trzyma bez większych trudności.
michal.ga2

Pochwały: 2
Telefon:: trend

Postprzez maniocek » 18 sty 2015, o 02:57

michal.ga2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki bardzo!
Bateria odrazu zauważalnie wolniej zaczęła się rozładowywać.

Kolejne spostrzeżenia.
Dziś dziewczyna bawiła się telefonem, m.in. robiła zdjęcia przednią kamerką i szok, przednia robi lepsze zdjęcia w pomieszczeniach (ostrzejsze,wyraźniejsze) niż tylna. Normalnie zdjęcia które były robione przednią kamerą wyglądały na te 13MP a te z tylnego (robione w niedługich odstępach czasu) jak z 5MP ...
Robiłem też zdjęcia za dnia,na zewnątrz przy dobrym świetle, to zdjęcia z tylnej kamery wychodziły ładne, takie jakie oczekiwałem.
Czekam na kartę od T-mobile i kupuję ROM, może on coś poradzi na to, choć wątpię, bo mam nowszy niż na needromie.
Ja mam wersję VIBEUI_V2.0_1599 a ta płatna na needrom bazuje na VIBEUI_V2.0_1447 .
maniocek

Postprzez Trojanek » 18 sty 2015, o 04:16

Próbowałeś innej aplikacji do aparatu niż oryginalna? Chociażby DSLR camera czy tam google camera. Lenovo A8 akurat nie posiadam, ale w innym telefonie zmiana aplikacji znacząco zmieniła jakość zdjęć.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: HTC

Postprzez pestka772 » 18 sty 2015, o 18:40

Ja zauważyłem coś denerwującego ostatnio często łapie mi lekkie lagi, minimalne przycinki i to normalnym użytkowaniu, chyba już system się zaśmiecil, ale mimo wszystko denerwujące bo stary telefon 4 rdzenie i 1 GB ramu nie miał takich zjawisk po kilku miesiącach bez wipe. A jednak chyba oszczędności wzięli na dotyku bo jak spr SwiftKey mapę termiczną to sporo liter mało precyzyjnych wyskoczyło, zreszta jakoś słabo minie na tej klawiaturze pisze na tym tel. Overmax vertis 01 chyba najlepiej mi pasował :-P w tym sporo literówek wali.

Wysłane z mojego Lenovo A806 przy użyciu Tapatalka
pestka772
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: VertiS01/ W450
ROM: stock

Postprzez maniocek » 18 sty 2015, o 23:45

Kwestia już jasna, to wina softu.
Zdjęcia z aplikacji Google Camera wychodzą takie jak powinny.
maniocek

Postprzez SeventyThree » 19 sty 2015, o 16:56

Może ktoś wie, czy A806 wspiera transmisję bluetooth aptX?
Albo jak to sprawdzić?
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Telefon:: Nubia Z7 Max
ROM: 32GB

Postprzez maras14 » 21 sty 2015, o 14:21

pestka772 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U mnie wszystko okej, ten rom płatny za 2 dolce naprawdę robi robotę. Zobacz może aplikacje od chińczyków cały czas wiszą w pamięci - możesz je zamrozić antywirusem który jest wgrany i jest nawet spoko :) "Secuirty"

Co do klawiatury to może nie jest tak precyzyjna jak w jakimś SIII ale do przebolenia, również literówki czasami wskoczą ale po przesiadce z Neo V z beznadziejnym dotykiem, to ten i tak jest jak niebo a ziemia :) . Mi nakleili folie i na razie jej nie zrywam, bo dotyk działa całkiem sprawnie. Jedyne rozczarowanie to chyba jednak ten aparat. Przy sztucznym świetle robi po prostu kiepskie zdjęcia.
maras14

Pochwały: 1
Telefon:: Leeco Le Max 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo