• Reklama

LeEco - czy to już koniec tej firmy?

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

LeEco - czy to już koniec tej firmy?

Postprzez jeedek » 2 sty 2018, o 22:48

Czy ta firma jeszcze ma jakąś przyszłość?
Od polowy roku 2017 nie wypuszcza chyba już żadnych nowości, w stronach traktujących o branży nie ma nic o nowościach. EUI stoi cały czas na androidzie 6.0 (czy tam 6.0.x).

To było jedna z najciekawszych chińskich marek ale chyba faktycznie się wypompowali z gotówki.
jeedek
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: LG G6
ROM: Stock Android 8.0

Reklama

Re: LeEco - czy to już koniec tej firmy?

Postprzez saroo » 2 sty 2018, o 23:33

LeEco to nie tylko telefony. To była (jest?) tylko niewielka, mało istotna część działalności chińskiego giganta. Firma próbuje wyjść na prostą. Ostatnio pokazali nową serię telewizorów. Wciąż mają znaczący udział w rynku telewizyjnej rozrywki w państwie środka. Nie telefony teraz im w głowie.

Wysłane z Xiaomi Mi Mix
saroo

Pochwały: 3
Telefon:: LeTV

Postprzez data17 » 3 sty 2018, o 15:22

ceny smieszne ale wlasnie chyba polegli i tylko mozna siedziec teraz na cm albo innych custom romach ja sie ciesze w sumei bo tanio
data17

Telefon:: dfsfds
ROM: sdfsd

Postprzez Flyagaric » 3 sty 2018, o 16:44

Polegli na czym innym - przeinwestowali w zupełnie innej dziedzinie. Mieli dość głupi pomysł konkurowania z Teslą na amerykańskim rynku i utopili gigantyczną forsę w autach elektrycznych i całej otoczce. Wszystko sypnęło się wtedy.
Niemniej, nie wygląda, żeby już się zwijali.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 136
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez tpawel » 3 sty 2018, o 17:15

Są troche za duzi zeby tak latwo upasc, generują potęzną ilosc gotowki z video/tv
To ze firma przynosi iles tam lat pod rząd straty nie znaczy ze zaraz upadnie ,poki jest kasa -jest ok.
Cashflow jest istotny, nie podstawa opodatkowania dzialalnosci ( zysk)
Na telefonikach to co oni mogli stracic ? Miliard? Dwa? Trzy? Niech bedzie 5.
Tak jak tu kolega przytoczyl, to auta ich pogrążyly, ale dopoki kasa sie leje strumieniami z innych zrodel to poprosru potrzeba czasu i jakis tam restruktyryzacji zeby odrobic straty

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 104
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Ironclad » 3 sty 2018, o 17:36

Mówi się, że nadzieja matką głupich, ją jednak mam cichą nadzieję, że LeEco jeszcze zaskoczy i wyda kolejne serie świetnych smartfonów, tylko oby już bez tych czarnych ramek wyświetlacza.

Wysłane z mojego NX595J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: Nubia, LeEco

Postprzez rapidsebuja » 25 sty 2018, o 19:00

Hmmm
Wiadomo wszytko idzie do przodu ale popatrzcie na to z innej strony..
Technika idzie do przodu, kazda bardziej znana firma produkujaca smartfony ciagle wypuszcza nowe modele...
Pytanie po co? Android non stop uaktualniany, ulepszany...
Po co?
Telefony flagowe i tak wytrzymuja jeden dzien uzytkowania, robia te same zdjecia mimo niby lepszych aparatow.
W wiekszosci to sciema z tymi ulepszeniami, lepszymi funkcjami..
Po co mi bateria 40000mph jak w telefonie wladowano multum czujnikow, innowacyjnych funkcji z ktoryc kozysta tylko 20% spolecznosci a im wiecej bajerow tym wiecej bateria na tym cierpi? I kolo sie zamyka.
I tak telefon wytrzymie jeden dzien..
Mam Leeco Le S3 x626 bez mozliwosci rozbudowania pamieci karta sd, android 6...
Wszystko mi smiga bez wieszania sie, nie potrzebuje andka oreo, wiekszej pamieci bo i tak na google wszystko zapisuje i mam gdzies czy jakies FBI czy inna instytucja ma wglad do tego.. Nie mam tamzdjec wykradnietych z nasa... Nie mam w nim LTE bo to wersja nie europejska a na HSDPA+ i tak mi net smiga, YT w FHD nie scina plynnie chodzi...
Aparat robi dobre zdjecia i filmy a jak chce zrobic dobre zdjecie to biore aparat fotograficzny... Obojetnie czy cyfrowy czy lustrzanka.. I tak fenomenalny aparat Samsunga S8 plus Edge Limited Special Edition z aparatem na kosmicznej technologii obcych nie dorowna zwyklej cyfrowce z 8mpx...
To tylko moje zdanie nikt nie musi sie z tym zgadzac..
Pozdrawiam
rapidsebuja

Telefon:: Leeco Le S3 x626
ROM: Stock

Postprzez avatarek » 6 mar 2018, o 03:38

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

lol. Zanotowali 3 mld $ strat a to poważny ubytek w płynności finansowej. akcjonariusze chcą zysków a chiny to nie usa że idzie wydębić na rynku finansowych bezkresny czas finansowania i wykazywania strat. Jeśli na samych telefonach by tyle wtopili to ta firma była by do zaorania...

Ciekawi mnie co dokładnie robili w kontekście tych elektrycznych aut? PRZecież nic nie zaprojektowali ani nie zbudowali....
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: komórkowy

Postprzez tpawel » 6 mar 2018, o 09:24

Przecież nikt nie neguje że to dużo. Tyle że jak corocznie generujesz więcej gotówki to jest trochę łatwiej wyjść na prostą.
Nawet w PL masz podobne przykłady, zobacz KGHM i kopalnie w Ameryce południowej.
Zobacz ile taki T-MOBILE zapłacił za częstotliwości lte800. (Tutaj taki sobie przykład bo to nie strata tylko inwestycja, ale nie mająca szans na zwrot)
I żyją bo generują dużo gotówki. Może Chiny to nie USA ale tam władza też im nie da upaść. Co najwyżej ich znacjonalizują.
3mld $ to też nie tak dużo na wielkie innowacyjne projekty, zobacz ile kosztuje zaprojektowanie pierwszego lepszego zwykłego kompaktowego auta i to mając doświadczenie i know how, oni nie mieli nic.
tpawel
VIP

Pochwały: 104
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Powrót do LeTV LeEco