• Reklama

Le Max 2 x820 problemy z ładowaniem

Pomoc techniczna LeEco

Le Max 2 x820 problemy z ładowaniem

Postprzez scorpio33 » 4 sty 2018, o 20:08

Witam.
Zakupiłem ten telefonik i mam problem z ładowanie, obawiam sie ze telefon jest uszkodzony.
Kombinuje z różnymi romami a niestety nie zauważyłem czy na stockowym było tak samo bo szybko go zmieniłem.Na różnych romach dzieja sie rózne cuda z ładowaniem baterii. Teraz wrzuciłem Slim7 sa takie objawy - na włączonym telefonie dioda ładowania miga szybko, telefon sie ładuje ale powoli, ok 10% na godzinę. Jak go wyłączę to z podpiętą ładowarką dioda nie miga tylko świeci ciagle, pokazuje sie ikona ładowania ale stan naładowania stoi w miejscu. I po właczeniu się potwierdza - bateria nie doładowuje się. Zmieniłem ładowarkę na jakąś lenovo 5v 2A to z kolei na włączonym telefonie dioda ładowania świeci ciągle i ładuje sie ale o połowe wolniej niz na oryginalnej, a po wyłączeniu telefonu podpietego do ładowarki ładowanie się rozpoczyna i po kilku sekundach przestaje ładować, zawibruje i włącza się ładowanie ponownie i znów przerywa i tak w kółko.

Z kolei na romie CUOCO92 5.9.028S_M9 tak jak pisałem wyzej na oryginalnej ładowarce włączony telefon przerywa i wznawia ładowanie co chwilę, na tej słabszej lenovo ładuje i dioda świeci ciagle. Na wyłączonym telefonie również wyglada ze się ładuje na obu ładowarkach ale stan baterii stoi w miejscu.
Spotkał sie ktoś z takimi objawami?
I jeszcze jedno, czy ktos ma oryginalny stockowy rom do tego telefonu bo nie umiem znaleźć? W ostateczności wgram oryginał i odsyłam telefon, kupiłem z magazyny w DE. Tylko co z z TWRP, da sie usunąć?

EDIT Podczas ładowania wyłaczyłem w opcjach szybkie ładowanie i przestał sie ładować w ogóle. Dioda nie swieci, ale telefon reaguje na ładowarkę, ożywa ekran ikonka w prawym górnym rogu pokazuje ładowanie a w satusie baterii mam not charging. Na wyłączonym telefonie bez zmian - pokazuje ladowanie, dioda świeci, status baterii nie zmienia się. Czyli cos padło definitywnie. Pozostało 53% baterii czyli jeszcze dam rade wgrać stock rom no i reklamacja... Pierwszy telefon od chińczyków i takie rozczarowanie. Ponawiam pytanie, jak usunąć po zmianie roma TWRP ?
scorpio33

Telefon:: Le max 2 x820

Reklama

Re: Le Max 2 x820 problemy z ładowaniem

Postprzez zawel » 5 sty 2018, o 12:39

Wiem że to głupie pytanie ale czy zmieniałeś też kabel/przejściówkę? Bo czasami tu jest problem. Oryginalne recovery wrzucasz tak samo jak wgrywałeś TWRP, fastbootem. Znajdź też gdzieś porządną, _oryginalną_ ładowarkę np. samsunga i spróbuj.
zawel
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: LOS 16.0

Postprzez scorpio33 » 5 sty 2018, o 15:21

Zmieniałem ładowarki i nic.... Ale nie zmieniałem kabla bo nie miałem innego! I tu chyba pies pogrzebany ! Podjechałem do sklepu i odżałowałem 6 dych na ładowarke od samsunga z kablem i działa! I na oryginalnej ładowarce też - wina kabla. No żesz tyle nerwów z powodu zasranego kabelka. Nie uwierzył bym że takie cuda sie mogą dziać. Dzięki za olsnienie zawel :)
scorpio33

Postprzez zawel » 5 sty 2018, o 15:26

No tak bywa, co więcej kable z czasem też zaczynają się wyrabiać i przecierać i coś co działało wcześniej nagle wysiada. Teraz oddaj ładowarkę i kup porządny kabel :-D
zawel
VIP

Postprzez scorpio33 » 5 sty 2018, o 15:31

Ładowarka zostanie już, nie bede sie wygłupiał. A porządny kabel to jaki ? Jakis link bys podrzucił ?
scorpio33

Postprzez zawel » 5 sty 2018, o 16:24

Ja ostatnio Blitzwolfa kupowałem na Banggood.
zawel
VIP

Powrót do Pomoc techniczna