• Reklama

Latarka-czołówka DOA - dispute od razu czy mailowanie?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Latarka-czołówka DOA - dispute od razu czy mailowanie?

Postprzez Wdhiz » 28 lis 2014, o 23:00

Witam,
kupiłem sobie czołówkę z ALi za +-13USD. Niestety przyszła uszkodzona - coś nie tak ze stykami albo elektroniką - światło wariuje. Poza tym moc świetlna nijak się ma do tego co na zdjęciach z aukcji. Pytanie - od razu spór czy wpierw mailować ze sklepem?
Czy We will bear all the shipping cost (dotyczy kosztów przesyłki zwrotnej w przypadku reklamacji) oznacza że zwracają tą kwotę (to bear - udźwignąć)?
Paczka będzie miała wymiar 12 albo 13 cm z każdej strony (sześcian). Ma być wysłana listem z trackingiem - jakich kosztów się spodziewać?
http://www.aliexpress.com/snapshot/6336436532.html
Ogólnie nie polecam zabawki - słabo świeci.
Wdhiz
AKTYWNY

Reklama

Re: Latarka-czołówka DOA - dispute od razu czy mailowanie?

Postprzez mortimer » 28 lis 2014, o 23:04

Wdhiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

we will bear = my poniesiemy.
i mailowanie w pierwszej kolejności, spór w drugiej.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez rk.rk » 29 lis 2014, o 01:09

U mnie był niedolutowany kabel przy wyłączniku.
Kupowałem na wish , napisałem ,że nie chodzi dobrze ,a oni od razu kase zwrócili.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez hellhammer » 1 gru 2014, o 12:21

Wdhiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No jak ktos wierzy ze te latarki swieca tak idelanie jak na fotach :D Wiesz ile ksoztuje taka prawdzwia latarka zeby dobre swiatlo dawala :D? Pozatym pomijam takze fakt ze 3 in 1 wiadomo czyli szajs. sprzedawca strasznie kiepski feedback.i te -60% :D mniejsza cena hahaha. dobre sobie
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Wdhiz » 4 gru 2014, o 06:18

Byłem przez kilka dni z ograniczonym dostępem do netu i trochę się wkopałem z czasem zwrotu.
Napisałem do gościa wczoraj, nic nie odpowiedział. Sporu jeszcze nie zakładałem. Na stronie przedmiotu jest info że, jeżeli sprzęt mi się nie spodoba, mam 7 dni na kontakt i ew. wysłanie z powrotem, ale: If this product stays in yours possesion for more then 7 days it's considered beeing used and we will not provide (refund).
Jeżeli natomiast jest defective: please return us in 7 days.
Latarkę odebrałem w piątek, nie wiem, czy mam ją odsyłać i jak/czy gość będzie liczył te 7 dni - do czwartku? piątku?
Jak jutro nie odpowie, zakładam spór i odsyłam wieczorem latarkę.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez rk.rk » 4 gru 2014, o 09:55

Nie żartuj ,że będziesz odsyłał latarkę za 13$. :-D
Zapłacisz ,za wysyłkę i zostanie ok 5$ ,które wrócą na konto po miesiącu.
Żądaj częściowej rekompensaty , lepiej na tym wyjdziesz , a latarkę napraw.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez Wdhiz » 4 gru 2014, o 19:26

Sporu jeszcze nie założyłem. Gość się odezwał, wysłałem mu filmik, odpisał:
so , how you want me help you slove (solve) it , some money refund is ok , but i make less money for this order
Kasa jest jeszcze na Ali - nie potwierdziłem zakupu. Mailować z gościem czy już teraz zakładać "dispute"?
Naprawiać latarki mi się nie chce - spalony jest driver albo dioda (LED od czasu do czasu zamiast świecić, żarzy się). Poza tym faktycznie gów... ee kiepsko świeci ;)
Wdhiz
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI