Latarka BlitzWolf® BW-ET1 z Banggood.com

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Latarka BlitzWolf® BW-ET1 z Banggood.com

Postprzez zieloczek100 » 20 sie 2017, o 11:22

Witajcie,

Już od jakiegoś czasu użytkuję BlitzWolf® BW-ET1. Ze względu na to, że to firma należąca do Banggood, właśnie z tego sklepu przyjechała do mnie latarka.
Obrazek

Latarkę znajdziecie tutaj: https://goo.gl/BmqtJJ (mój reflink), obecnie jest w promocji i kosztuje około 92zł + tuba na dwa ogniwa, ostatecznie to około 98zł. Gdyby promocja się skończyła warto spróbować skorzystać z tego kuponu: 8980bc , który obniży cenę do 25,95USD.

Latarkę otrzymujemy w tekturowym, ekologicznym opakowaniu, na którym nie znajdziemy żadnych dodatkowych informacji, niż tej o modelu produktu firmy BlitzWolf
Obrazek

W opakowaniu znajdziemy:
- papirologię – instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, karta z logo Banggood
- latarkę
- smycz na nadgarstek
- zapasowe oringi
- dyfuzor
Obrazek

Obrazek

Instrukcja obsługi
Obrazek

Karta gwarancyjna
Obrazek

Zamówiłem sobie również przedłóżkę na 2xAA (nie wolno korzystać z 2x14500), na którą czekałem o wiele dłużej niż na samą latarkę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda BlitzWolf® BW-ET1, cóż do najmniejszych latarek zasilanych z AA/14500 nie należy
Obrazek

Od góry coś na kształt koronki, szybka osadzona dosyć nisko, ten zabieg powinien ograniczyć szanse na stłuczenie szybki podczas upadku. Szybka oczywiście z powłokami AR, czysty reflektor SMO, i dioda XP-L, UWAGA! Jest dostępna z diodą NEUTRALNĄ ! taką wersję właśnie posiadam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zestawu dołączony jest dyfuzor, pozwala rozproszyć światło, stawiając latarkę na zakrętce. Niestety podczas testu nieco wody dostało się do środka latarki, ponieważ jak zauważyłem później szybka nieznacznie zaparowała. Oczywiście po rozebraniu latarki, wyschła i jest w pełni sprawna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główka jest dosyć mocno użebrowana, co pozwala podczas ruchu lepiej chłodzić latarkę, chociaż ta nie grzeje się aż tak bardzo
Obrazek

Po odwrotnej stronie włącznik. Na zdjęciu widać, że gumka jest nierówno osadzona – być może to był powód minimalnej nieszczelności
Obrazek

Do włącznika możemy się dostać bez żadnych problemów. Wszystko ładnie wykonane
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po ponownym złożeniu całości, gumka włącznika jest zdecydowanie niżej osadzona – poprawił się też minimalnie klik. O ile ten jest całkiem przyjemny, to niestety przez gumkę czuć, że wbija się nam w palec – mimo wszystko, grubsza gumka = trudniej uszkodzić
Obrazek

Tuba środkowa delikatnie moletowana
Obrazek

Podobnie jak zakrętka
Obrazek

Obrazek

W zakrętce znajdziemy magnes, mamy możliwość jego wyjęcia. Gwint w tym miejscu ładnie wykonany, lecz bez najmniejszej ilości smaru
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Zakrętka w środku ze stosunkowo twardą i grubą sprężynką
Obrazek

Porównanie zakrętek z Zanflare F2 i BlitzWolf® BW-ET1
Obrazek

Okazuje się, że zakrętka z Zanflare bez problemu pasuje do latarki BlitzWolf® BW-ET1, tym samym mamy możliwość sterowania latarką z dwóch klików (ten na zakrętce służyłby raczej jako zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem latarki)
Obrazek

Obrazek

Nawet moletowanie jest prawie identyczne. Warto dodać, że tuba na 2xAA w standardzie posiada klips, którego brakuje podstawowej wersji z 1xAA/14500
Obrazek

Gwint od strony sterownika bez anodyzacji i SMARU !
Obrazek

Ten po lewo to Zanflare, po prawo to BlitzWolf, tutaj jakość wykonania stoi po stronie Zanflare (nie pamiętam czy fabrycznie był nasmarowany, ale raczej nie)
Obrazek

Sterownik, podobnie jak w większości dzisiejszych konstrukcji trudno demontowany. Został wyposażony w zabezpieczanie przed odwrotną polaryzacją, czyli uszkodzeniem sterownika gdy odwrotnie włożymy ogniwo do latarki.

Sterowanie wygląda następująco:
- pojedynczy klik aktywuje latarkę

Na włączonej latarce aby zmienić jasność musimy:
- przytrzymać przycisk, i gdy np. zaczynamy od poziomu 0-50% i dojdziemy do 50% błyśnie dwa razy i będzie rozjaśniać się w kierunku 100% - oznajmi to trzeba błyskami
- identycznie gdy chcemy zmniejszyć jasność, przytrzymujemy przycisk, spadnie z np. 100% do 50% - latarka błyśnie dwa razy, spadnie do przysłowiowych 0% błyśnie jeden raz.
- jeżeli zatrzymamy się podczas rozjaśniania przy np. 75% następne przytrzymanie wywoła funkcję obniżania jasności – i tak w kółko (jaśniej, ciemniej, jaśniej, ..)

Na włączonej lub wyłączonej latarce:
- szybki dwu-klik aktywuje TURBO
- szybkie trzy kliki aktywują tryby stroboskopowe (gdy przytrzymamy włączy się SOS)

Pojedynczy klik wyłączy latarkę, włączy się z pamięcią ostatniego trybu (ale nie gdy ostatnim będzie TURBO z dwu-kliku)

Obrazek

Tak wygląda wykres dla ogniwa 14500. Można powiedzieć, że TURBO to taki dodatek, szybki dwu-klik aby go aktywować a najrozsądniej będzie korzystać po prostu z 50% - światła niewiele mniej, a czas pracy zauważalnie lepszy
Obrazek

Z tubą na 1xAA/14500 zauważalnie krótsza od Zanflare F2, ale zdecydowanie dłuższa i większa od Jetbeam Jet-1 MK
Obrazek

Przepaść gdy porównamy ją do np. Skilhunt H02 New (nie mówiąc już o H03)
Obrazek

Tutaj w większej paczce: Zanflare F2, Acebeam EC35, BlitzWolf, Fenix TK25 R&B, Jetbeam Jet-1 MK
Obrazek

Sam BlitzWolf do najlżejszych nie należy – 67 gram
Obrazek

Tutaj po lewo Blitzwolf, a po prawo Zanflare – zdecydowana przewaga skupienia na korzyść Zanflare
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s, balans bieli - Świetlówki H

BlitzWolf® BW-ET1 – 14500
Obrazek

BlitzWolf® BW-ET1 – 1xAA
Obrazek

Zanflare F2 – 2xAA (zauważalnie dalej)
Obrazek

Jetbeam Jet-1 MK – 14500
Obrazek

Jetbeam Jet-1 MK – 1xAA
Obrazek

Acebeam EC35 – w trybie średnim
Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Moja recenzja na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=g6b1A3GN ... e=youtu.be

Kilka słów podsumowania:
BlitzWolf® BW-ET1 zapowiadał się całkiem ciekawie i myślę, że nadal tak jest. Wydajność z ogniwa 14500 znacznie lepiej przemyślana niż w np. Jetbeam Jet-1 MK, gdzie latarka cały czas działała w trybie 100%.
Pod względem wykonania nie mogę jej wiele zarzucić, muszę zwrócić jednak uwagę, że warto odkręcić sobie gumkę włącznika i skręcić jeszcze raz – u mnie poprawiło to klik i wygląd latarki. Myślę, że ten element odpowiedzialny był także za dostanie się znikomej ilości wody do latarki. Niestety gwinty fabrycznie bez minimalnej ilości smaru – szkoda.
Warto zwrócić uwagę na rozmiary latarki, latarka zasilana ogniwami 14500 jest pod względem wielkości porównywalna do chociażby Skilhunt H02 new (co dla mnie jest wadą), w takim wypadku jedynymi rozsądnymi wytłumaczeniami dla zakupu BlitzWolf są:
posiadanie w domu dużej ilości paluszków AA, latarkę chcemy dać rodzinie lub dziecku, awaryjne zasilanie, które kupimy dosłownie wszędzie, podoba nam się.

Na pytanie czy warto kupować tubę na 2xAA, odpowiem, że warto tylko w dwóch sytuacjach: zależy nam na klipsie, zależy nam na dłuższym czasie pracy latarki (nie chcemy nosić paluszków w kieszeni), ponieważ czy korzystamy z 1xAA, czy z 2xAA jasność jest identyczna (nie widzę różnicy). Samo sterowanie proste i przejrzyste, niestety bez blokady przypadkowego włączenia, najlepiej zawsze zostawić latarkę przyciemnioną do około 0%.
Jest jeszcze jedna rzecz, świeci bliżej niż Zanflare i przy tym samym zasilaniu czyli 2xAA, świeci zauważalnie ciemniej/słabiej.
Dni mamy coraz krótsze, co pozwoliło mi poużywać latarki nocą. Neutralna barwa jest piękna !, Jetbeam mimo, że mniejszy już nie robi na mnie takiego wrażenia. Zimna dioda z Jetbeam… latareczka zacna, jeden z popularniejszych modeli na AA, wymiary, wydajność z AA, ale jej barwa…
BlitzWolf obecnie jest w dobrej cenie i z pewnością warto zwrócić na nią uwagę, szczególnie jeżeli chcemy zasilać ją z 1x14500 i mieć awaryjne światełko do zasilania z 1xAA, czy po prostu wrzucić ją do samochodu i niej jeździ ;)

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789