• Reklama

Ładowanie bezprzewodowe Xiaomi Redmi NOTE 2

dyskusja o telefonach Xiaomi, Jaki telefon wybrać, gdzie kupić, opinie, pytania.

Ładowanie bezprzewodowe Xiaomi Redmi NOTE 2

Postprzez grazka » 27 wrz 2015, o 19:05

Co potrzebuje dokupić do bezprzewodowego ładowania Xiaomi Redmi NOTE 2 ?
wystarczy taki zestaw http://www.aliexpress.com/item/Hight-qu ... 5,201409_5 ???
grazka

Reklama

Re: Ładowanie bezprzewodowe Xiaomi Redmi NOTE 2

Postprzez kinder112 » 28 wrz 2015, o 10:30

Hej,

Zauważ że w Note 2 masz usb z lewej strony telefonu a nie idealnie na środku, więc tego cuda na pewno nie wsadzisz. Po drugie zastanawiam się czy obudowa normalnie się zamknie z takim czymś. Po trzecie trochę lipnie to wygląda i zastanawiam się czy poprawnie będzie przerywać po pełnym naładowaniu.

Sam przesiadłem się z nexusa 4 którego ładowałem bezprzewodowo i trochę bólu z tym jest, ale mam wrażenie że po roku takie ładowanie kompletnie zabiło mi baterię. W Xiaomi możesz bez problemu zmienić baterię więc problem trochę mniejszy ale warto mieć to na uwadze.
kinder112

Postprzez fake4r » 28 wrz 2015, o 11:09

Po czwarte do Note ładowarka ma 2000mA a tutaj na tym czymś pisze 1000mA więc czas ładowania byłby długi. Raczej nie warto się bawić w to.
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez hellhammer » 28 wrz 2015, o 12:15

Panowie jak nie wiecie do końca co i jak to może byscie się nie odzywali i nie wprowadzali kolegi w błąd?
Do autora zależy ile chcesz wydac, od razu mowie sprawa nie jest tania. Ale wszytsko da rade zobic, i nic poza tasma która wchodzi w wejście usb nie widać. Działa to bardzo dobrze, sam mam na redmi 2.
Sa rozne warianty do kupienia w zaleznosci gdzie w twojej komórce jest umiejscowiony port, lewo,srodek,prawo czy bok. Wszystko można dobrać. Potem tylko reszta sprzętu.

Kolejna sprawa, co ma piernik do wiatraka o nie odlaczaniu lawadowarki na czas? To nie skraca zycia baterii... Komorka ma zabezpieczenia które zapobiegają takim akcja. Czy będziesz odlaczal od razu po pojawieniu się 100% czy rano np. po calonocnym ladowaniu nie wpływa to na baterie. Zreszta pokaz mi tradycyjna ladowarke która sama się odlacza w nocy :D, wyskakuje z gniazdka czy jak? A jeśli chodzi Ci o sam wtyk, to niby jakim cudem ma on wplywac na zywotnosci, to tak jakby wyjście usb wplywalo na to samo?

Kolejna sprawa bzdura ze 2A łądowarka szybciej naladuje niż 1A. Wszytsko zależy od tego na ile jest ustawione oprogramowanie w komórce i ile puszcza.. Jak komorka jest w stanie przyjąć max 1A to ladowarka 2A nie jest w stanie szybciej naladowac komórki. O ile wiem xiaomi pobiera max 1A.
Ostatnio edytowano 28 wrz 2015, o 13:13 przez hellhammer, łącznie edytowano 1 raz
hellhammer
VIP

Pochwały: 25

Postprzez krzaki » 28 wrz 2015, o 12:52

hellhammer napisał(a):PAnowie jak nie wiecie do końca co i jak to może byscie się nie odzywali i nie wprowadzali kolegi w błąd?bardzo dobrze
Do autora zależy ile chcesz wydac, od razu mowie sprawa nie jest tania. Ale wszytsko da rade zobic, i nic poza tasma która wchodzi w wejście usb nie widać. Działą to bardzo dobrze. sam mam na redmi 2.
Sa rozne warianty do kupienia w zaleznosci gdziie w twojej komórce jest umiejscowiony port, lewo,srodek,prawo czy bok. Wszytsko można dobrać. Potem tylko reszta sprzętu.

Kolejna sprawa, co ma piernik do wiatraka o nie odlaczaniu lwadowarki na czas? to nie skraca zycia baterii... Komorka ma zabezpieczenia które zapobiegają takim akcja. Czy będziesz odlaczal od razu po pojawieniu się 100% czy rano np. po calnocnym ladowaniu nie wpływa to na baterie. Zreszta pokaz mi tradycyjna ladowarke która sama się odlacza w nocy :D, wyskakuje z gniazdka czy jak?

Kolejna sprawa bzdura ze 2A łądowarka szybciej naladuje niż 1A. Wszytsko zależy od tego na ile jest ustawione oprogramowanie w komórce i ile puszcza.. Jak komorka jest w stanie przyjąć max 1A to ladowarka 2A nie jest w stanie szybciej naladowac komórki. O ile wiem xiaomi pobiera max 1A.

testy ladowania wskazuja na pobieranie ~1,4A -> http://forum.xda-developers.com/redmi-n ... s-t3187536

teraz przeczytaj pierwsze zdanie swojego posta i zastosuj do siebie
krzaki

Pochwały: 1

Postprzez hellhammer » 28 wrz 2015, o 12:58

No calkiem spora roznica te 0,2-0,3 bo mysle ze 0,1 to blad pomiaru. Hahaha no ale coz te 20 minut droga nie.chodzi :-)
hellhammer
VIP

Postprzez eject » 28 wrz 2015, o 13:35

no chyba że się myli w drugą stronę ;]
eject
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez hellhammer » 28 wrz 2015, o 14:13

eject napisał(a):no chyba że się myli w drugą stronę ;]

Nie twierdzę, że każdy tel tak ma. Akurat posiadam zarówno redmi 2 1GB jak o redmi note 2 oraz nieoryginalna ladowarke 1A jak i oryg 2A xiaomi i na obu szybkość ladowania jest taka sama. Za to to np. na jiayu g5s oraz coolpad 7320 widzę różnice. Nie zmienia to faktu ze ze tragedii nie ma :)
hellhammer
VIP

Postprzez krzaki » 28 wrz 2015, o 14:50

hellhammer napisał(a):No calkiem spora roznica te 0,2-0,3 bo mysle ze 0,1 to blad pomiaru. Hahaha no ale coz te 20 minut droga nie.chodzi :-)

Nie "hahaha" tylko ladowanie zamiast 3h w 2:10 to jest 50 min krocej. 1A vs 1,4A to jest 40% roznicy wiec calkiem sporo. Zamiast myslec o bledzie po prostu go sprawdz (pisales, ze masz mozliwosc), potem mozesz pisac prawde bo teraz to zwyczajnie wprowadzasz w blad w dosc bezczelny sposob - dokladnie tak jak zarzucasz komus kto najwyrazniej ma lepsze informacje od Ciebie.
krzaki

Pochwały: 1

Postprzez hellhammer » 28 wrz 2015, o 14:51

krzaki napisał(a):
hellhammer napisał(a):No calkiem spora roznica te 0,2-0,3 bo mysle ze 0,1 to blad pomiaru. Hahaha no ale coz te 20 minut droga nie.chodzi :-)

Nie "hahaha" tylko ladowanie zamiast 3h w 2:10 to jest 50 min krocej. 1A vs 1,4A to jest 40% roznicy wiec calkiem sporo. Zamiast myslec o bledzie po prostu go sprawdz (pisales, ze masz mozliwosc), potem mozesz pisac prawde bo teraz to zwyczajnie wprowadzasz w blad w dosc bezczelny sposob - dokladnie tak jak zarzucasz komus kto najwyrazniej ma lepsze informacje od Ciebie.

To zapraszam do mnie z ladowarka 1 i 2A i sprawdzimy zarowno an redmi 2 jak i redmi note 2 ktore posiadam. Sam sie przekonasz. A moze wiesz wszystko lepiej? Z teoretycznego wylicsenia matematycznego?
hellhammer
VIP

Postprzez slavo22 » 28 wrz 2015, o 16:45

Po co te krzyki? Jeśli telefon jest przystosowany do szybkiego ładowania to ładowarka 2A ma jak najbardziej rację bytu. Jeśli nie jest, to czy podłączamy 1A czy 2A nie ma znaczenia - telefon będzie brał taki prąd na jaki jest zrobiony moduł ładowania w telefonie. Może to być te 200mA powyżej 1A, ale czas ładowania w tym momencie nie będzie dla nas taki odczuwalny. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak jakoś samego adaptera, chińczyk może tam napisać i 10A, w rzeczywistości może być 1A.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez hellhammer » 28 wrz 2015, o 17:18

slavo22 napisał(a):Po co te krzyki? Jeśli telefon jest przystosowany do szybkiego ładowania to ładowarka 2A ma jak najbardziej rację bytu. Jeśli nie jest, to czy podłączamy 1A czy 2A nie ma znaczenia - telefon będzie brał taki prąd na jaki jest zrobiony moduł ładowania w telefonie. Może to być te 200mA powyżej 1A, ale czas ładowania w tym momencie nie będzie dla nas taki odczuwalny. Poza tym jest jeszcze coś takiego jak jakoś samego adaptera, chińczyk może tam napisać i 10A, w rzeczywistości może być 1A.

Wypalcowane

Tez tak mysle, a tel redmi note 2 ktory posiadam nie ma roznicy przynajmniej ja zaobserowalem. Wiec gdzie niby te 40% roznicy....
hellhammer
VIP

Następna strona

Powrót do dyskusja o telefonach Xiaomi