• Reklama

Kupno Cool1 lub Redmi Note 4

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Kupno Cool1 lub Redmi Note 4

Postprzez dziaduuu » 22 lis 2017, o 14:27

Witam
Chciałbym zakupić telefon do 600zł. Po poczytaniu kilkunastu tematów i poszperaniu w sieci zdecydowałem że najlepsze będą:
Cool1 3/32 (od Coolpad czy LeEco to jeden pies) widziałem tez wersje 4/32 w tych pieniądzach.
Xiaomi Redmi Note 4 3/32.
Cool jest tańszy trochę, ale trzeba wymienić soft - nie jest to problem, ogarniam temat, ale czas trzeba poświęcić.
Xiaomi, ja mam, brat miał i spoko telefon. Nie można się do niczego przyczepić za bardzo. Chociaż w sumie miałem tez Elephone i tez był ok.

Ale do meritum:
Potrzebuje ( o ile istnieje) wysyłkę z Europy albo z pominięciem Vat. Jeśli macie linki albo wiecie w tym temacie to prosiłbym o podzielenie się nią :).
Dodałem te dwa modele aby była większa szansa trafienia wysyłki z europy.

Dodam szablon:
Cena (bez VAT): 600 (z Vatem tez kolo tego)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Nie więcej niż 5,5.
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 3 gb ramu
Dual/Single sim:Single, ale modele ode mnie mają dual.
Preferowane marki: Bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Bez znaczenia
Wymagania (parametry, funkcje): standard, najlepsze w tej cenie.:D
Opis: Telefon dla brata, miał mi4c ale połamał.
Jeśli chodzi o to wgrywanie softu, to szczerze nie chce mi się tego robić, brat(21l) mnie ostatnio tylko wkur***a i nie dość ze muszę się pucować i szukać telefonu to jeszcze ogarnąć wszystko inne i najlepiej się dorzucić :D
- Dziadu potrzebuje kupić telefon.
- Jaki? Co ma mieć, możesz też powiedzieć co jest dla ciebie ważniejsze np. aparat > bateria.
- No jaki fajny, wiesz jakiś spoko, ten mój był dobry.
- .... dzięki.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

W niezłym promo, ale nie ogarniam wysyłki, ze z Chin czy z Hiszpani?
https://www.joybuy.com/3741613.html?isActivitying=false
dziaduuu

Pochwały: 5
Telefon:: GT-S5839i

Reklama

Re: Kupno Cool1 lub Redmi Note 4

Postprzez Flyagaric » 22 lis 2017, o 16:51

Jest nawet temat z ich bezpośrednim porównaniem - taki sam dylemat, jak twój. Nie powinno być trudno go znaleźć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 138
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez dziaduuu » 22 lis 2017, o 18:28

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam dylematu co kupić, tylko gdzie. Poczytałem dużo już na temat tych dwóch. Wezmę to co będzie szybciej dostępne, np.
a) Xiaomi droższy ale wysyłka z Eu bez Vat, cool1 z możliwym vatem - biorę Xiaomi, nawet jak wyjdzie troszkę drożnej
b) Jedno i drugie bez vat z EU, raczej wezmę Cool1
c) Cool1 bez vatu, xiaomi z vatem, wezmę Cool1
d) Oba na Vacie, sprawdzę różnice i rzucę kostką.
Wiem że cokolwiek nie kupie z tych dwóch to będzie git. Także chodzi o konkretnych sprzedawców i linki.

"Nie powinno być trudno go znaleźć"
Ziomek nie podałeś mi żadnych informacji które chociaż częściowo mogłyby mnie nakierować na temat o którym myślisz.
dziaduuu

Postprzez tpawel » 22 lis 2017, o 18:59

Oba są się kupić bez VAT np u Goldwaya na Ali, tylko ceny takie że po Allegro się trafia taniej. Ogólnie cool1 półka wyżej niż rn4, aparatowo i hardwarowo, ale wsparcie oficjalne nie istnieje praktycznie, masz jeden ruski rom (leree-bardzo dobry) a reszta to customy

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP

Pochwały: 104
Telefon:: Le pro 3
ROM: Lineage OS

Postprzez Maniu82 » 22 lis 2017, o 19:07

Potwierdzam wszystko co wyżej. cool lepszy, ale bez VAT nieopłacalny. Albo czekanie dłuższe i duża możliwość vat (ja tak zrobiłem na jd bo i tak wyjdzie tanio przy 115$) albo czekanie i szukanie żeby odkupić z PL (allegro ,olx)
Maniu82

Pochwały: 1
Telefon:: COOL1

Postprzez Flyagaric » 23 lis 2017, o 00:46

Dopiero co był u nas na bazarku, zresztą regularnie bywa. Tak będzie zdecydowanie najszybciej.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez dziaduuu » 24 lis 2017, o 18:43

Kupiłem w Banggood Cool1 za 112 plus ten priority za jakies grosze. Jak wejdzie Vat to poprostu wyjdzie normalna cena, jak nie wejdzie to cebula ^^
Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc.

Wgram mu ten ruski rom, zobaczymy :)
dziaduuu

Postprzez Flyagaric » 24 lis 2017, o 20:07

Tylko pamiętaj, żeby nie robić OTA update'u zaraz po otwarciu, bo jeśli to zrobisz, to wgranie LeRee się dość komplikuje.
To jest oryginalny ROM od LeEco - mówimy ruski, bo w końcu LeEco sprzedawało go tylko w Rosji. Miał być na całą Europę
Wschodnią (w tym PL), ale się nie udało, bo słabo się sprzedawał. Wszyscy woleli kupować chińskie, bo było taniej.
Flyagaric
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?