Klarus G20

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Klarus G20

Postprzez zieloczek100 » 25 lis 2016, o 21:14

Witajcie,
Latarkę na testy dostarczył Gearbest.com - http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_415403.html
Kod rabatowy: KG20RU (obniża cenę do 57,99USD)
Recenzja nie pojawiałaby sie gdyby nie szybka i skuteczna pomoc firmy Klarus, mój egzemplarz jeden dzień po tym jak go odebrałem odmówił posłuszeństwa. Wiadomość do firmy Klarus, błyskawiczna reakcja i w krótkim czasie sprawna latarka pojawiła się u mnie w domu - Dziękuję !
http://www.klaruslight.com/index.php?m= ... 174&id=134
Specyfikacja
● Dioda: XHP70 N4 LED, zapewniając do 3000LM
● Zintegrowany port Micro USB portu ładowania do 2A
● Podwójny włącznik zapewnia większą wygodę podczas użytkowania
● Natychmiastowy dostęp do Turbo lub niskich trybach
● Przełącznik boczny zapamiętuje aktualny tryb
● Tryb Lock, aby zapobiec przypadkowemu włączeniu latarki
● Wskaźnik pojemność baterii
● Z jedną baterią 5000mAh 26650 dużej pojemności, max 150 godzin czas pracy na tryb Low
● System kontroli temperatury - dostosowuje moc i jasność, aby nie dopuścić do przegrzania elektroniki i diody
● IPX-8 wodoodporna do 2m
● Reflektor OP (skórka pomarańczy)
● Inne funkcje: korpus ze stopu aluminium / HAIII anodowanie / stal nierdzewna Bezek / ochrona przed odwrotną polaryzacją

Latarkę otrzymujemy w ładnym opakowaniu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W opakowaniu oprócz samej latarki otrzymujemy również:
- Kaburę na latarkę
- Smycz na nadgarstek
- Ulotkę reklamową
- Instrukcję obsługi
- Zapasowy oring
- Ogniwo 5000mAh

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Latarka w kaburze
Obrazek

Klarus G20 mierzy 12,4cm, jak na latarkę zasilaną ogniwami 26650 i diodę XHP70 to niewiele. Wykonanie stoi na wysokim poziomie, mamy ładne kostkowe moletowanie, małe przetłoczenia pozwalające sprawniej wymieniać ciepło z otoczeniem, ładnie zatopiony port USB i włącznik otoczony ramką ze stali nierdzewnej.
Obrazek

Szybka z powłokami AR, dobrze wycentrowana dioda XHP-70, niewielki reflektor OP, stalowy pierścień zabezpieczający całość, producent podaje zasięg na poziomie 150m, moim zdaniem realny zasięg to ok 80 do 100m (ściany światła, znaki będą widoczne oczywiście dalej)
Obrazek
Obrazek


Gruby, porządny gwint, bez anodyzacji, dobrze nasmarowany.
Obrazek

W zestawie z latarką otrzymujemy również wysokoprądowe ogniwo o pojemności 5000mAh. Ogniwo, które dołączył producent to ogniwo niezabezpieczone, zdecydowanie dłuższe od popularnych Littokala 5000mAh, z wystającym plusem. Bez problemu możemy stosować ogniwa Littokala, nie potrzebny jest dłuższy plus. Producent nie zaleca stosowania ogniw 18650 - w trybie turbo, potrafi pociągnąć na prawdę dużo prądu. Nie polecam stosować ogniw z zabezpieczeniem - na naładowanym ogniwie potrafi zadziałać zabezpieczanie w ogniwie i latarka może się wyłączyć (w trybie turbo). Ogniwo od Klarusa jest zdecydowanie dłuższe od np ogniw Littokali i w niektórych ładowarkach może być problem z ich ładowaniem.
Obrazek
Obrazek

Na spodzie gruba sprężyna.
Obrazek

Zastosowany sterownik to sterownik step-up - ponieważ napięcie diody to 6-12V, a pojedyncze ogniwo to jedynie 3,7V. Gdy napięcie na ogniwie spada, powoduje to taki efekt, że jasność spada i co jakiś czas sam z siebie włączy się wysoki tryb, korzystając cały czas z trybu 100% jest to denerwujące, najbardziej optymalne byłoby gdyby jasność spadała stopniowo.
Mamy do dyspozycji dwa włączniki pierwszy na boku latarki, a drugi na tyle latarki. Oba przyciski odpowiadają za włączanie/wyłączanie latarki i zmianę trybów, z tym, że przycisk boczny działa w trybie z pamięcią ostatniego trybu, a włącznik dolny startuje zawsze od najniższego trybu. Moim zdaniem powinno to być zrobione odwrotnie. Jeżeli włożymy latarkę do kieszeni w jakimś wyższym trybie i kliknie sie nam przycisk boczny, to może nam zrobić krzywdę...

- Pojedynczy klik uruchamia latarkę. Pojedynczymi klikami zmieniamy tryb.
- Podwójny szybki klik włącza tryb stroboskopu, jeszcze dwa kliki - SOS.
- Przytrzymanie kliku - tryb turbo
- Chwila przytrzymania, któregoś z klików - wyłącza latarkę.
- Sterownik posiada zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem - w tym celu musimy przytrzymać przez chwilę dwa przyciski. Przy wyłączonej latarce poinformuje nas o przejściu w tryb "bezpieczny" kilkoma błyskami, wciśnięcie przycisków na włączonej latarce powoduje po prostu wyłączenie latarki i również przejście w tryb bezpieczny.
-Aby wyjść w trybu bezpiecznego wystarczy kilka razy nacisnąć przycisk, latarka wystartuje w trybie niskim.

Mamy do dyspozycji 4 tryby:
Turbo 3000lm
High 650lm
Medium 160lm
Low 15
i dwa ukryte:
Strobe 3000lm
SOS 160lm

Nie mam tabelki z poborem prądu. Po pierwsze mój miernik mierzy teoretycznie do 5A (niedługo kupuję coś lepszego), i lepiej niż @mar3 tego nie zrobię ;)

Sterownik posiada również zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją (nie testowałem) i "Smart ITS temperature control system" - czyli system zapobiegający przegrzaniu się latarki, polegający na automatycznym obniżaniu wydajności.

Przy włączaniu latarki, dioda, która znajduje się w włączniku bocznym informuje nas o stanie naładowania ogniwa, szkoda, że podczas pracy latarki nie informuje nas o tym w jakiś sposób.
Napięcie 4,2-3,8V kolor zielony, 3,8-3,4V kolor pomarańczowy, poniżej 3,4V kolor czerwony. Poniżej 3,3V latarka zaczyna zbijać tryby.
Podczas ładowania dioda świeci sie na czerwono, w momencie kiedy ogniwo osiągnie poziom ok 4,2V (moja ładuje równo do 4,2V) zmienia kolor na zielony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Z drugiej strony (od włącznika bocznego) znajduje się port USB. Producent podaje tutaj wartość 2A, na prawdę? Nie...
Obrazek

Pomiar na mojej sprawnej latarce:
Pierwszy pomiar pokazał nieco ponad 0,4A, po chwili osiągnie ok 0,7A.
Obrazek

Ten sam test na tym samym ogniwie w mojej niesprawnej latarce to ok 1,1A, nieco lepiej. Czy to oznacza duży rozrzut w jakości?
Obrazek

Masa latarki bez ogniwa - 131g + ogniwo 26650 - daje to ok 230g.
Obrazek

Porównanie wielkości z kolejno Acebeam EC35, Klarus G20 i Convoy S2+
Obrazek

Zdjęcie metr od ściany - po lewo Klarus G20, po prawo Convoy S2+ z kolimatorem (o ile dobrze pamiętam to jest 30 stopni)
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s

Klarus G20
Obrazek

Convoy S2+ (z kolimatorem bodajże 30 stopni)
Obrazek

Acebeam EC35
Obrazek


Moja recenzja na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=3SBKcVrZswU

Zdjęcia bez pomniejszania:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka słów podsumowania:
Klarusa G20 nie możemy zaliczyć do żadnej konkretnej grupy. Na rower? średnio sie nadaje, EDC? dosyć duża żeby nosić ją w kieszeni, latarka z dalekim zasięgiem? tez nie. To fajna latarka, którą możemy wrzucić do plecaka oferująca ścianę światła.

Z minusów to zasilanie XHP70 z pojedynczego ogniwa, zła moim zdaniem konfiguracja przycisków (dolny powinien być z pamięcią trybów), i ładowanie ogniwa 5000mAh prądem 0,7A, zamiast obiecywanych 2A? . Nie lubię ogólnie braku przycisku fizycznego, no chyba, że klik działa tak jak w TOWILD BC03. Ta latarka jest niebezpieczna. Ktoś może napisać, że nigdy nie zdarzyło mu sie, aby latarka włączyła się w kieszeni - 1001 raz może się włączyć i co wtedy?

Z plusów muszę tutaj napisać na pewno wysoką jakość wykonania, oferuje ścianę światła, wbudowaną ładowarkę (słaba, bo słaba, ale jest) i ciekawy wygląd.

Moje uwagi być może wynikają z faktu, że nie przepadam, za latarkami, które oferują ścianę światła, wole jednak lepszy zasięg niż palenie trawy przed sobą, a jakie jest Wasze zdanie?

Lubisz taki rozkład światła?, nie przeszkadza Ci sterowanie latarką? to świetna latarka dla Ciebie.Udanych zakupów!
Pozdrawiam
zieloczek100
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 18:46
Pochwały: 12
Telefon:: LeTV x600

Reklama

Powrót do Oświetlenie, Lampy, Latarki, światełkaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama