JETBeam Niteye TH20 1*18650 3450lm XHP70.2

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

JETBeam Niteye TH20 1*18650 3450lm XHP70.2

Postprzez zieloczek100 » 15 paź 2017, o 22:57

Witajcie,
Obrazek

Jakiś czas temu JETBeam przed oficjalną premierą przysłał model TH20 do testów, niestety przez małą wpadkę producenta, mój test pojawia się dopiero teraz - http://www.jetbeamlight.com/products_show266.html

Dostępna jest np. w Gearbest: https://www.gearbest.com/led-flashlight ... d=11588385 (mój reflink) i kod rabatowy: TH20
Zainteresowane osoby mogą też wpisać się na listę - http://budgetlightforum.com/node/56435
I spodziewać się jeszcze lepszej ceny.

Zachęcam do zapoznania się z innymi moimi recenzjami latarek JETBeam:
C8 Pro - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,63006.0.html
E20R - http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,63000.0.html

Stylistyka opakowania nawiązuje bardzo mocno do testowanych wcześniej modeli na rok 2017, i nie ma się czemu dziwić. To co powinno najbardziej przykuć naszą uwagę to informacja o 3450lm z 1*18650, dioda XHP70.2 i możliwość pracy w temperaturze - 20 °C (ale to raczej nic niezwykłego dla większości latarek).
Obrazek

W opakowaniu znajdziemy:
- latarka Niteye JETBeam TH20
- dobrze wykonaną kaburę
- instrukcję obsługi, kartkę gwarancyjną i certyfikat
- zapasowy oring
- ogniwo 2600mAh „high-rate” (bez zabezpieczenia)
- smycz na nadgarstek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo mi się podoba odejście JETBeam od nudnego czarnego koloru – nie znam się na kolorach, ale ten jest – ładny :)
Obrazek

Od frontu metalowa koronka, o nieco ciemniejszym kolorze niż reszta latarki
Obrazek

Obrazek

JETBeam TH20 dostępny jest z reflektorem SMO i OP. Nie zabrakło szybki z powłokami AR, oba reflektory SMO i OP są idealnie czyste, dioda to XHP70.2 niestety o zimnej barwie
Obrazek

SMO – czysty, ale nie idelanie gładki, widać delikatne załamywanie się światła, nie tak jak w latarkach Nitecore, ale do poziomu EAGTAC jeszcze brakuje, mimo wszystko wygląda świetnie
Obrazek

OP również świetnie wykonany, dioda wycentrowana idealnie
Obrazek

Na główce widoczne wycięcia – świetnie pełnią rolę zapobiegania staczania się latarki, np. ze stołu. Na wysokości sterownika i diody widoczne użebrowanie, krawędzie ładnie wykonane, bardziej wyczuwalne niż w ostatnio testowanej latarce FiTorch MR35
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuba środkowa to informacje o marce, modelu i bardzo, bardzo delikatne moletowanie, prawie niewyczuwalne pod palcem
Obrazek

Obrazek

JETBeam szczyci się patentem na 3-klikowy przycisk. W rzeczywistości są to dwa przyciski. Ten „duży” służy do włączenia latarki, a płaskie na jego bokach do zmiany trybów. Zanim odebrałem te latarki byłem przekonany, że tryby będą zmieniane w obu kierunkach (dwa przyciski), okazuje się, że niestety tak nie jest. Włącznik forward – działa z dużym oporem, znacznie większym niż np. w latarkach Convoy, jest też dosyć głośny. Boczne przyciski do zmiany trybów, pracują cicho i również dosyć twardo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gwinty, grube, świetnie wykonane i nasmarowane, bez anodyzacji
Obrazek

Obrazek

Włącznik – to powód, dla którego mam dwie latarki – z reflektorem SMO i OP. Na samej górze pisałem o „wpadce producenta”, na czym polegała? Na niepoprawnym zaprojektowaniu włącznika. Ten po lewo, z niebieskimi elementami to niestety uszkodzony włącznik.
Miał wadę fabryczną, dosłownie po kilku godzinach zepsuł się. Latarka z tym włącznikiem działa niestabilnie w niskim trybie, nie ma możliwości jego zmiany.
Obrazek

Dla osób, które zamówią JETBeam TH20 (lub już to zrobiły), jeżeli odbierzecie latarkę z tym włącznikiem, możecie spodziewać się jego awarii w krótkim czasie
Obrazek

Napisałem do JETBeam, że latarka przestała działać, zrobiłem kilka podstawowych testów, nagrałem film i opisałem sytuację, sprawdzili włącznik i sterownik, doszli do wniosku – wadliwy włącznik. Kilka dni później po jego przeprojektowaniu zamiast wysłać naprawiony włącznik, podesłali całą latarkę – sprawdziłem go ze starą latarką, i faktycznie, to on jest sprawcą całej sytuacji.
A więc, jeżeli latarka przyjdzie do Was z czarnym środkiem włącznika – to znaczy, że macie poprawioną wersję. Myślę, że do sklepów trafią tylko właśnie takie egzemplarze – ale wiadomo, może być różnie.
Obrazek

Sterownik:
Posiada wszystkie najważniejsze funkcje:
- zabezpieczenie ogniwa przed zbyt głębokim rozładowaniem, przy około 3-3,1V nie będziemy mogli włączyć najwyższych jasności (instrukcja podaje poniżej 10% naładowania ogniwa), aż w najniższym trybie (do którego latarka nie zbije, jeżeli wyłączy się w np. średnim, musimy szybko wyłączyć i włączyć latarkę i zmienić tryb na niższy. Przy około 2,8V wyłączy się całkowicie
- zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą – mimo usilnych prób przekroczenie bariery 60 °C na obudowie, jest niemalże niemożliwe
- zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją (nie testowałem czy działa)
- pamięć ostatniego trybu
- ukryte turbo (z błędem)
- działają ogniwa z płaskim plusem

Sterowanie:
- gdy latarka jest wyłączona, wciśnięcie jednego z bocznych klików aktywuje natychmiastowo tryb stroboskop, jeżeli przytrzymamy go dłużej niż 1 sekundę i puścimy przycisk będzie on działał aż do następnego kliknięcia
- włączamy latarkę, startuje ona w ostatnim zapamiętam trybie (lub jeżeli wymieniamy ogniwo w trybie 1900lm)
- pojedyncze kliki zmieniają tryby w pętli: Turbo 1900lm, Wysoki 650lm, Średni 130lm, Niski 15lm

Nie robiąc żadnej innej kombinacji klawiszy, za każdym razem latarka będzie działała właśnie w takim układzie. Co z tym trybem TURBO 3450lm?
Aktywujemy go robiąc szybkie 3-kliki jednym z bocznych przycisków. I jeżeli tą kombinacje zrobimy w trybie Turbo 1900lm, aktywuje się tryb 3450lm (jeżeli ogniwo na to pozwoli), i potem w pętli zamiast trybu 1900lm, będzie tryb 3450lm, a jeżeli w np. niskim zrobimy 3 kliki (a wcześniej tego nie robiliśmy i był tryb 1900lm), to latarka błyśnie, ale przy zmianie na tryb Turbo 1900lm, włączy się od razu tryb 3450lm.
Czy możemy go wyłączyć? I tak, i nie. To jest właśnie błąd tego trybu.
Mamy aktywowany tryb 3450lm i chcemy go wyłączyć. Robimy szybkie 2-kliki w trybie 3450lm i latarka przełączy się w tryb 1900lm. Niestety, jeżeli wyłączymy latarkę, czy zmienimy tryb na niższy, a potem wrócimy do TURBO, ten nie włączy się w 1900lm, a w 3450lm.
I jeżeli ogniwo 18650 jest naładowane, 2 kilki wrócą do 1900, i teraz opcję 3450lm możemy aktywować za pomocą 2 lub 3 szybkich klików.
Ciekawostka: jeżeli ogniwo osiągnie już około 3,7V nie działa 2-klik do 3450lm a tylko 3-klik :).
Jest jeszcze tryb stroboskopu gdy latarka jest włączona – przytrzymujemy jeden z przycisków bocznych ponad 1 sekundę, jeżeli puścimy, trybo błyskający wyłączy się.
Obrazek

Mam kilka ogniw w domu, sprawdziłem, czy faktycznie latarka może osiągnąć te 3450lm. Testowałem zarówno na ogniwach z zabezpieczeniem i bez. Okazało się, że nawet ogniwo EAGTAC 3500mAh z deklarowanym zabezpieczeniem do 8A, działa tylko 6 sekund. Zaskoczeniem dla mnie było, że ogniwo z latarki Wuben T103 – zabezpieczone ogniwo High rate – działa.
Te ogniwa gdzie jest „-„ przy 3450lm, jeżeli macie ogniwo zabezpieczone i włączycie tryb TURBO, nie włączycie już latarki z tym ogniwem. Musicie odkręcić zakrętkę i ponownie ją założyć – tylko tak zresetujecie tryb 3450lm do 1900lm, w którym Wasze ogniwo z zabezpieczeniem zadziała.
Według mnie świetnie przemyślane – dobrze, że na początku startuje z niższego trybu.
Obrazek

Wykresy powstały dzięki aplikacji na telefon - https://play.google.com/store/apps/deta ... lightmeter
Telefon nie jest profesjonalnym urządzeniem testowym, a więc możemy przyjąć ich poprawność z kilku procentowym błędem.

Test Turbo 1900lm, producent deklaruje spadek do 65% (nie podaje czy dla trybu 3450lm czy 1900lm), według testu po około 1 minucie następuje spadek do około 63% - czyli się zgadza :), z prostego działania wynika, że jest to około 1200lm – idealnie płaskie przez nieco ponad godzinę :)
Obrazek

A tutaj ten sam test, ale dla trybu 3450lm, to podbicie do 100%, czyli 3450lm zrobiłem z ciekawości, czy w tym trybie też będzie działała +- 1 minutę, i tak właśnie było. Następnie spadek do około 36-37% - czyli +- 1200lm. Wszystko się zgadza :)
Obrazek

W tym teście dla 100% przyjąłem dla drugiego wykresu Turbo 3450lm, a dla pierwszego Turbo 1900lm. Wykresy się pokrywają, dłuższy czas działania dla Turbo 3450lm może wynikać po prostu z lepszej kondycji ogniwa (nie są nowe)
Obrazek

Korzystając z aplikacji „Lux Meter” i obliczając procentowo jasność każdego trybu –przyrównałem pomiary do trybu 3450lm, i wyglądają one bardzo obiecująco. Dla trybów 1900lm, 650lm i 130lm – są bardzo zbliżone. Jedynie tryb 15lm procentowo znacznie odbiega od reszty pomiarów. Może to wynikać w dużej mierze z niedokładności urządzenia pomiarowego jakim jest – telefon
Obrazek

Obrazek

Zupełnie inaczej wygląda tabelka jeżeli wyniki przyrównamy do najniższego trybu, czyli 15lm. Szczerze? Nie wydaje mi się, nawet tryb 1900lm jest znacznie jaśniejszy niż 1000lm z innych latarek jak np. Fenix TK25 R&B, a według tej tabelki to tylko nieco ponad 1200lm. Ja jestem w stanie uwierzyć w prawdziwość poprzedniego pomiaru.
Obrazek

Obrazek

Często narzekam, że producenci nawet w drogich produktach, nie są w stanie zaoferować napisów w jednej linii do wycięć, przycisków itp. Nie wiem czy tuba środkowa w TH20 jest klejona (raczej tak), czy to jedna część aluminium, ale wygląda to po prostu świetnie !
Obrazek

Obrazek

Porównanie wielkości do:
EAGTAC PX30LC2-R
Obrazek

Włącznik TH20 przy E20R wcale nie wydaje się taki mały :)
Obrazek

EAGTAC S25L-R i Niteye E20R
Obrazek

EAGTAC mimo, że nieco większy, to znacznie lżejszy od JETBeam TH20 (TH20 ma grube ścianki), masa którego bez ogniwa to 235 gram, z ogniwem około 280.
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 1s, balans bieli - Świetlówki H
W najwyższych trybach zdjęcia wydają się być trochę prześwietlone, światła w lesie jest bardzo dużo, i wydaje mi się, że zasięg mimo wszystko jest nieco lepszy, niż ten widoczny na zdjęciach.
JETBeam TH20 SMO 3450lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 1900lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 650lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 130lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 15lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 3450lm (tylko dla porównania)
Obrazek

JETBeam TH20 OP 3450lm
Obrazek

JETBeam TH20 OP 1900lm
Obrazek

Fenix TK25 R&B
Obrazek

Nitecore EC4 mod - XM-L2 U2 3C
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s, balans bieli - Świetlówki H

JETBeam TH20 SMO 3450lm
Obrazek

JETBeam TH20 OP 3450lm
Obrazek

JETBeam TH20 SMO 1900lm
Obrazek

JETBeam TH20 OP 1900lm
Obrazek

FenixTK25 R&B
Obrazek

Obrazek

JETBeam TH20 OP 3450lm
Obrazek

JETBeam TH20 OP 1900lm
Obrazek

JETBeam TH20 OP 650lm
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze: https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFMaGlCZ1k

Kilka słów podsumowania:
Zaczynając od wyboru reflektora – według mnie lepszym wyborem będzie SMO, na zdjęciach tego nie widać, ale to on oferuje minimalnie lepszy zasięg, światła „na boki” jest i tak wystarczająco dużo.
Latarka, gdzie są dwa przyciski do zmiany trybów – miałem nadzieję na sterowanie trybami do przodu/do tyłu, okazuje się, że działają tylko w jedną stronę – do tylu.
Sterownik – prosty, bardzo łatwy w obsłudze, nie wiem dlaczego JETBeam uparcie idzie w sterowanie trybami od najwyższego do najniższego. Należy pamiętać o trybie Turbo 3450lm, gdzie wymagane są naprawdę dobre ogniwa – słabsze ogniwa z zabezpieczeniem mogą nie działać w trybie 3450lm. Producent to świetnie rozwiązał, wkładając „nowe” ogniwo, startuje od 1900lm, więc nie powinno być problemu. Możemy narzekać, że tryb turbo 1900/3450lm nie działa płasko do końca ogniwa – podobno tak duży prąd może, w krótkim czasie wykończyć sterownik, płaskie 1200lm to bardzo dużo światła, bez konieczności zmiany trybów możemy znowu podbić do Turbo – szybkie 3-kliki.
Wygląd – jak dla mnie bezkompromisowo świetna jakość wykonania, piękny design, i ten kolorek… fantastyczna latarka !

Przypomniała mi się latarka Klarus G20, latarka o mniejszych wymiarach, również z bardzo wydajnym sterownikiem, i pamiętam, że Klarus piszczał w najwyższych trybach. TH20 tego problemu nie ma. G20 ze względu na wymiary świeciła bardzo, bardzo blisko, TH20 to większy reflektor i oczywiście lepszy zasięg. Jestem przekonany, że niedługo TH20 pojawi się w cenie podobnej do Klarus G20 dostępny z kodami rabatowymi.

Muszę wskazać jakąś wadę, nie będzie to łatwe, tym bardziej, że ja lubię produkty JETBeam (może poza testowanym C8 Pro), jak dla mnie są trzy:
- waga, około 280 gram z 1*18650? To zdecydowanie za dużo,
- pomimo dwóch przycisków do zmiany trybów, te działają tylko w jednym kierunku.
- diody tylko o zimnej barwie

Lubisz dużo światła „pod nogami” TH20 to bardzo dobry wybór ! :), Obserwuj forum BLF w poszukiwaniu lepszej ceny. Jeżeli ja znajdę lepszą propozycję – umieszczę ją na górze.

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100