• Reklama

JETBeam NITEYE C8 PRO - recenzja latarki zasilanej 1*18650

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

JETBeam NITEYE C8 PRO - recenzja latarki zasilanej 1*18650

Postprzez zieloczek100 » 22 wrz 2017, o 01:49

Witajcie,

Po teście mniejszej latarki JETBeam E20R - jetbeam-niteye-e20r-recenzja-latarki-zasilanej-1-16340-t35295.html nadszedł czas na coś nieco większego, dzisiaj JETBeam C8 Pro.
Latarkę do testów udostępnił producent - http://www.jetbeamlight.com/products_show264.html

Opakowanie niemalże identyczne jak w modelu E20R. Zmienione zostały jedynie parametry i grafika latarek. Zmieniło się również zasilanie: z 16340 na 18650.
Obrazek

Na odwrocie „kopiuj, wklej”, zmieniły się tylko parametry, które według mnie, nie w 100% są zgodne z rzeczywistością
Obrazek

Boki opakowania - podmienione dane i zdjęcia w porównaniu do E20R. Samo opakowanie niebezpiecznie przypomina opakowania innych producentów – my lubimy jak tworzy się coś swojego
Obrazek

Oprócz latarki w opakowaniu znalazły się również:
- papirologia
- kabel USB
- smycz na nadgarstek
- zapasowe oringi
- dobrej jakości kabura
- ogniwo JETBeam 2600mAh z zabezpieczeniem (sprawdzajcie opis na stronie sklepu, zestaw może być różny w zależności od sklepu)

Jako ciekawostka, klips, który do modelu E20R dołączony był w zestawie, tutaj jest jako oddzielne akcesorium (gdzie logika? )
Obrazek

Obrazek

Instrukcja obsługi to już prawie totalny „kopiuj, wklej”, z kilkoma drobnymi zmianami
Obrazek

Czas przejść do właściwych spraw
Obrazek

Od góry piękny, czysty reflektor SMO, zimna dioda Luminus SST40, i szybka z powłokami AR, sprawiająca wrażenie dosyć grubej. Zdjęcie w żaden sposób nie oddaje rzeczywistej czystości i piękna tego reflektora, jest gładki, bez prążków itp. – po prostu piękny
Obrazek

Aluminiowa koronka (mocno przyklejona) w kolorze latarki, wygląda jakby ktoś stanął z nożem i po prostu uciął te masywne boki – robi to świetny efekt, znacznie lepszy niż w E20R (w E20R są dosyć ostre)
Obrazek

Gdy pierwszy raz wziąłem C8 Pro do ręki miałem nadzieję, na sterownik z czujnikiem temp i dobrą stabilizacją, grube porządne żeberka, ale czy one do czegoś się przydadzą?
Obrazek

Przycisk identyczny jak w E20R, z logo producenta, z diodą informującą o stanie naładowania ogniwa. Klik działa tak samo jak w E20R, na początku czujemy sprężynkę, potem opór i charakterystyczny klik, bardzo przyjemny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie port USB, wydajność jak w E20R – około 0.8A, ale gumeczka, hmm, według mnie gorzej dopasowana niż w mniejszym modelu. Materiał identyczny, ale spasowanie inne, obawy o dostanie się wody do latarki miałem w E20R, w C8 Pro mam jeszcze większe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy to było zamierzone przez producenta, ale tuba środkowa jest innego koloru (jaśniejsza i nie tak matowa) niż reszta latarki. O ile sama główka jest śliczna, to ten środek… mam nadzieję, że to jedynie wada próbki test*we1
Obrazek

Obrazek

Napisy na tubie środkowej sugerują producenta, model i przeznaczenie. I ponownie – NIESTETY, w C8 Pro napisy nie są już w jednej linii z portem czy klikiem, dlaczego? :(

Obrazek

Obrazek

Moletowanie na zakrętce i tubie środkowej, delikatne, słabo wyczuwalne,
Obrazek

Zakrętka prosta, bez żadnych napisów itp., bez magnesu (E20R miała magnes)
Obrazek

Obrazek

W C8 Pro wykorzystano, stary, sprawdzony sposób montażu smyczy – znacznie pewniejszy niż w E20R
Obrazek

Gwinty – świetnie wykonane, z oringiem dobrej jakości, i niewielką ilością smaru, jakość znana z produktów innych producentów
Obrazek

Obrazek

Sprężynka w zakrętce, żywcem wyjęta z E20R – a więc gruba, dosyć twarda = dobrej jakości
Obrazek

I oczywiście sterownik, ten przynajmniej wizualnie wygląda nieco inaczej, ale w praktyce to bliźniacze konstrukcje. Pozwolę sobie skopiować opis od E20R – lekko go modyfikując.
Już na pierwszy rzut oka widać zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Ogniwo posiada zabezpieczenie przed zbyt niskim napięcie, JETBeam dorzucił jeszcze jedno do sterownika – i przy niskim napięciu, czyli poniżej 3.4V zacznie zbijać tryby . Przy 3.4V zielona dioda włącznika zacznie błyskać „wolno”, a poniżej 3.1V przyspieszy, to znak, że trzeba wymieniać i ładować ogniwo.
Obrazek

Latarkę włączamy pojedynczym klikiem. Włącza się z pamięcią ostatniego trybu. Pojedynczymi klikami zmieniamy tryby. Działają w pętli od najwyższego do najniższego, ja wolę odwrotne działanie.
Podwójnym klikiem aktywujemy tryb Strobe (niezależnie czy latarka jest włączona, czy wyłączona)
Obrazek

Tutaj jest ciekawostka, podane odczyty w „A” dotyczą naładowanych ogniw dołączonych do obu modeli. C8 Pro dodatkowo sprawdziłem z ogniwem Samsung INR18650-35E i co się okazuje? Dane lumenów wziąłem z tabelek producenta, i wynika z nich, że E20R na poszczególnych trybach oferuje mniej światła, a z odczytów miernika – pobiera więcej energii. Do podanych danych w tabelce przez producenta polecam wziąć 10-15% rezerwy (plus minus).

Tryb Strobe, mimo, że niepotrzebny, tutaj robi dobrą robotę. Dlaczego?
Nie mamy fizycznego, ciężko pracującego przycisku, więc trzeba to jakoś zabezpieczyć. Jak? Na pewno nie odkręcaniem tuby. Jest tutaj zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem latarki.
Wyłączamy latarkę, wciskamy przycisk na 3 sekundy, jeden szybki błysk, i zabezpieczenie jest aktywne ! Oczywiście żeby je wyłączyć postępujemy anagogicznie.

Ale o co chodzi z tym Strobe? Dzięki tej opcji możemy przez cały czas korzystać z zabezpieczonej latarki. Latarka z aktywnym zabezpieczeniem – dwa szybkie kliki, aktywuje się Strobo, jeden klik mamy standardową pętlę trybów, wyłączamy latarkę – zabezpieczenie jest aktywne. Według mnie świetne rozwiązanie. To zabezpieczanie będzie aktywne nawet wtedy, jeżeli rozkręcimy latarkę do wymiany ogniwa, po wymianie ogniwa, jest cały aktywne (ale tylko chwilkę, potem się resetuje) !

Instrukcja podaje spadek do 65% po 3 minutach. Sprawdziłem to, i wykres pokazuje spadek do około 50% po 1 minucie i 30 sekundach – taki wykres był ładny…, ale w E20R. Z większej konstrukcji zasilanej z ogniw 18650 wymagałbym przynajmniej spadku to około 70-80% (jak w EAGTAC PX30LC2-R), lub czujnika temperatury.
Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 2s, balans bieli - Świetlówki H

JETBeam C8 Pro (C8 Pro przypomniał mi jak fajnymi diodami są m.in XM-L2, szeroko, dosyć daleko z pięknym rozkładem światła)
Obrazek

Acebeam EC35
Obrazek

JETBeam C8 PRO
Obrazek

JETBeam E20R (świeci zauważalnie szerzej, wynika to z zastosowania różnych reflektorów, i różnej ich wielkości
Obrazek

Tak prezentuje się JETBeam C8 Pro obok Acebeam EC35 – która z nich według Was wygląda lepiej? ;)
Obrazek

Obrazek

I rodzinka JETBeam w komplecie, do E20R i C8 Pro dołączył stary, ale nadal świetny JET – I MK
Obrazek

Obrazek

E20R obok C8 Pro, wygląda jak dziecko :)
Obrazek

Obrazek

Nie wiem dlaczego, ale E20R w tym zestawieniu, w mojej opinii wygląda najlepiej ! ;)
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w pełnym rozmiarze: https://drive.google.com/drive/folders/ ... GFMaGlCZ1k

Moja recenzja na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=KT0c3wG7 ... e=youtu.be

Kilka słów podsumowania:
Po kilku dniach testów E20R, w kieszeni wylądował C8 Pro. E20R jest świetną latarką EDC, miałem nadzieję wyrobić sobie identyczne zdanie o C8 Pro. W kilku aspektach zawiodłem się co do oczekiwań.
Na minus muszę zaliczyć zaślepkę portu USB. Wygląda na mniej bezpieczną niż ta w E20R. Używam od czasu do czasu modelu JET – I MK (np. teraz w zimę jako latarka zasilana 1xAA) i to nie tylko ze względu na zasilanie, JETBeam tworzy fajne latarki. Firma z wieloletnim doświadczeniem naprawdę nie może do swoich sterowników wrzucić czujnika temperatury, nie zbijać trybów czasowo i używać diod neutralnych? Tak niewiele dzieli JETBeam od stworzenia jednych z najpiękniejszych, i być może równie wydajnych latarek (w rozumieniu sterowników) jak konkurencja.
Przechodząc do plusów, wygląd, jakość wykonania, sterowanie + zbalansowanie trybów (ten tryb, który dostajemy po zbiciu z TURBO powinien być po prostu dodatkowym trybem i jak w testowanym Fitorch, zbijany po np. 3 minutach i jednym klikiem podbijany znowu do TURBO – jeżeli w ogóle bawić się w zbijanie czasowe trybów). I co by wiele nie mówić, JETBeam tworzy piękne latarki, one są po prostu inne, można powiedzieć – są latarki i jest JETBeam.
Zbliżając się ku końcowi, poza wyglądem (który jest kwestią gustu), to po prostu zwyczajna, niczym niewyróżniająca się latarka. Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądała cena tego modelu, mogę polecić miłośnikom marki (chociaż dla tych, wyższa cena nie będzie przeszkodą) w zakresie 25-35USD, powyżej 40USD konkurencja nie śpi.

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek