• Reklama

Jestem rozczarowany

oferta sklepu ibuygou.com

Jestem rozczarowany

Postprzez Kalasanty79 » 30 lis 2017, o 18:55

To jest moje pierwsze zamówienie w tym sklepie i niestety jestem rozczarowany. Dnia 22.11 zamówiłem 6 telefonów z dostawą z magazynu europejskiego Według opisu wysyłka miała nastąpić w ciągu 3-5 dni. Dziś jest szósty dzień i status zamówienia nadal "order completet". Na moją prośbę o wyjaśnienie otrzymałem taką odpowiedź:

Your six phones would be shipped out to you early next week asap.

And you are going to get them next week.
Kalasanty79

Telefon:: HTC
ROM: 2

Reklama

Re: Jestem rozczarowany

Postprzez clorox » 30 lis 2017, o 19:00

Oczekujesz po azjatach europejskiej obsługi... Może cię to zdziwi, ale coś takiego to raczej norma. Podane czasy są tylko przybliżone i dotyczą dni roboczych. Ciesz się, że nie podzielili ci zamówienia na kilka paczek, bo też tak lubią robić.
Podsumowując zamiast wylewać żale w temacie o którym masz blade pojęcie, poczytaj o zakupach w Chinach, albo po prostu z nich zrezygnuj. To po prostu rada, a nie napaść na ciebie. ;-)

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez Patryk22 » 6 gru 2017, o 16:22

mnie też rozczarowali terminami
Patryk22

Telefon:: Galaxy SIII
ROM: Stock

Postprzez becki » 15 gru 2017, o 13:34

Żale nie żale ale rozumiem mnie właśnie też spotkała tak "przyjemność" w tym sklepie. Tłumaczyć mentalnością trochę niepoważnie, rozumiem gdyby napisali że może zająć czas wysyłki do ... a tak czeka człowiek tydzień i tylko meliska pozostaje.

Właśnie odebrałem wiadomość że nie mogą zrealizować mojego zamówienia gdyż użyłem kuponu który nie powinien dzialac. Teraz żądają dopłaty 12$ a nadmieniam że kupon był na 7$ czy to jest poważne traktowanie klientów, chyba raczej nie bo raz to nie moja wina że wdał się błąd. 2 Rozumiem dopłacić 7$ aby wyrównać tą kwotę. 3 Odpowiedz po prawie tygodniu że jednak nie wyślą? i to chyba po 2 czy 3 mailu. Mówcie co chcecie ale coś tu jest nie tak z tym sklepem.
Oddam czarno-złoty silikon do Letv Le Max 2, szkiełko białe do Mi Mixa 2s
becki
AKTYWNY

Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 2

Postprzez Flyagaric » 15 gru 2017, o 14:36

Ten sklep jest mocno rozreklamowany przez forum miuiPL, ale to nie jest sklep tej klasy co Banggood i właściwie tylko po BG można oczekiwać poziomu obsługi, jakiego się spodziewacie.
Rzeczy, o których piszecie, mogą i zdarzają się w każdym innym sklepie. Dlatego podstawa, to płatność PayPalem, lub kartą kredytową.
To o czym @becki piszesz, to już podpada pod zwykłe naciąganie i nie będziesz mógł zrobić nic innego, niż zażądanie zwrotu twej kasy. W razie gdyby się stawiali, to od razu otwieraj spór w PP, albo rób chargeback w banku. Nie ma sensu się miotać z nimi.
Sprawy się komplikują jeśli płacicie Przelewy24, bo wtedy jesteście całkiem na łasce sprzedawcy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 162
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez becki » 16 gru 2017, o 00:47

I teraz zamiast cieszyć się telefonem czekamy na kasę. Na pytanie ile może potrwać procedura zwrotu brak odpowiedzi świetnie.
becki
AKTYWNY

Postprzez kombajnik » 16 gru 2017, o 05:25

W takich ryzykownych zakupach chyba płatność kartą i ewentualny chargeback jest lepszy niż paypal. Nie wiem jak w innych bankach ale póki co czytałem opinie o chargebacku w mBanku i wszędzie pozytywne opinie (w sensie że oddali kase bez krzywienia się).
kombajnik
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Postprzez clorox » 16 gru 2017, o 09:32

W PayPal jest 180 dni na zgłoszenie zwrotu, przy chargeback'u 120. Poza tym w PayPal założenie sporu jest szybsze i można żądać zwrotu również części kwoty (np gdy towar jest niepełnowartościowy). Przy chargeback'u tylko zwrot całości.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Postprzez becki » 18 gru 2017, o 10:15

Dalszy ciąg zdarzeń ... Założyłem spór na PP odpisali żebym dopłacił te 12 $, odpisałem że nie dopłacę chce anulować zamówienie i żądam zwrotu wpłaconej kwoty. A na pytanie czemu w podobnym przypadku wysłali podobne zamówienie odpowiedział nijaki Michael że wysłali moje i wkleja jakiś inny tracking a tam widnieje że paczka dostarczona w jakimś innym zakątku Polski co to za firma brak słów.
becki
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 18 gru 2017, o 11:25

Kręcić sobie mogą - ty skup się na wytykaniu tych krętactw w sporze. To PayPal będzie decydował, a nie oni. Dopisz do sporu, że podany tracking jest fake'owy i spokojnie czekaj. PP nie łyka krętactw.

Kupując w Chinach, zawsze musisz być gotowy na zablokowanie gotówki. Taka specyfika. W tych sklepach pracują też różne osoby - jedna podchodzi frontem do klienta, druga staje okoniem, a trzecia nie ogarnie twego angielskiego... Azjaci, inna mentalność.
Ostatnio edytowano 18 gru 2017, o 11:30 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 162
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez miklopl » 18 gru 2017, o 11:29

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Można pod PP podpiąć kartę kredytową. Wtedy mamy dwa zabezpieczenia.
miklopl

Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Powrót do ibuygou.com