• Reklama

Jakość dźwięku w smartfonach z Chin

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Jakość dźwięku w smartfonach z Chin

Postprzez Mira4 » 23 maja 2016, o 17:55

jak nie działa jak działa.
Mira4

Reklama

Postprzez ddr » 23 maja 2016, o 20:00

ksiadzproboszcz napisał(a):Dyskusja pewnie się rozrośnie, zatem dodatkowo wszystkim malkontentom i wymagającym polecam aplikację ViperFx (wymaga roota). Oczywiście, nie będzie działać z PowerAmp, który ma wbudowany własne silnik/bibliotekę/sterowniki dźwięku (jakkolwiek to jest poprawne technicznie).

Ale wiesz, że ViperFX działa tylko po stronie programowej? Te które da się skorygować to skorygujesz, ale na pierdziawki typu elephone nie podziała. No i to rozwiązanie ma trochę wad, jak choćby opóźnienie dźwięku.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Dablju » 23 maja 2016, o 21:49

Swego czasu bawiłem się tym Viperem na UMI Zero, bez tego jakość była tragiczna i zdarzały się "pierdnięcia" jakby ktoś 230V przykładał do uszu. Po korekcji było dużo lepiej, ale tylko do pewnego poziomu - nie można było słuchać na maksa, bo efekty wracały. Nic nie zastąpi dobrego DAC i tyle w temacie softwarowych ulepszeń.
Dablju
VIP

Pochwały: 35

Postprzez ksiadzproboszcz » 24 maja 2016, o 16:15

Mira4 napisał(a):jak nie działa jak działa.

Serio serio. Trzecie urządzenie i WinAmp swoje, a ViperFx swoje. Nie działają jednocześnie (na szczęście u mnie nie ma takiej potrzeby). A na jakim sprzęcie u Ciebie śmiga?
ksiadzproboszcz

Pochwały: 2

Postprzez marcin19883 » 24 maja 2016, o 21:05

jak telefon ma snapdragona to dźwięk jest ok. sam mam 410tke. na dźwięk nie narzekam
marcin19883

Postprzez tpawel » 24 maja 2016, o 21:53

Potwierdzam. Mam jako zapasowy huawei g7 na sd410 i świetnie gra na dobrych sluchawkach
tpawel
VIP

Pochwały: 54

Postprzez Dablju » 25 lip 2016, o 22:11

Chciałbym odświeżyć trochę temat - przygotowałem tabelkę opartą na pomiarach dokonanych przez zespół gsmarena przy okazji testu każdego z urządzeń. Testy dotyczą gniazda mini jack 3,5mm.
Z tego co udało mi się ustalić analizując same testy i odczucia użytkowników to generalnie najważniejsze są 3 parametry: noise level (stosunek głośności urządzenia do zakłóceń), dynamic range (zdolność urządzenia do grania równocześnie tonów niskich i wysokich) i stereo crosstalk (różnica pomiędzy dwoma kanałami). Odnośnie opisu co oznaczają dane parametry do poczytania http://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_te ... -751p4.php
Starałem się wybierać najlepsze telefony, choć są tu też teoretycznie słabe konstrukcje jak np Redmi 3. Generalnie od razu rzuca się w oczy które telefony są z przodu stawki a więc:
- Huawei Mate 8 (osobiście dla mnie spore zaskoczenie, ale spotkałem się z opiniami że to najlepiej grający smartfon)
- Meizu Pro 5
- HTC One M9 i M8 (tutaj chyba bez zaskoczenia)
- SGS 6/7/edge / Note 4
- Xiaomi Mi5 (ciekawe jakie odczucia mają użytkownicy? w teście wypada nadzwyczaj dobrze)
- LG G3 / V10
Co ciekawe praktycznie wszystkie Xperie wypadają blado nawet w porównaniu do Redmi 3 (!)
Jeszcze taka uwaga: testy Vivo Xplay5 zostały wykonane bez włączonej opcji Hi-fi a więc prawdopodobnie użyty został domyślny przetwornik Qualcomma, stąd gorszy wynik.
Obrazek
Dablju
VIP

Postprzez bumbum » 24 sie 2016, o 15:10

G3 co prawda ma dobry DAC ale trzaski i piski słychać podczas słuchania. Parametry THD i IMD z tabelki chyba wyssane z palca.Miałem i sprzedałem, nie dało się tego słuchać. Kilku znajomych to samo miało i na forach opisywane. Za to przyszedł do mnie Xiaomi Redmi note 3 pro i tutaj jakość dźwięku wyzej niz Galaxy Note 3. Ale uwaga, nie mylić głośności, ilosci basu i sopranu z jakością dźwięku. Jakość to dla mnie wszelkie niuanse płynące z muzyki, przestrzeń, separacja kanałów itp. Acha, nie używam żadnych polepszaczy dźwięku, które tylko degradują dźwięk stwarzajac pozorne złudzenie lepszej jakości.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez maanmy » 3 gru 2016, o 11:49

Dla zainteresowanych krótki wykaz najlepszych smartphonów do muzyki http://cdn.head-fi.org/3/3b/3b0ccee8_smartphone.png , nie można oczywiście zapomnieć o słuchawkach - dobór ich to już indywidualna sprawa

Autor postu otrzymał pochwałę
maanmy

Pochwały: 1

Postprzez benzuka » 3 gru 2016, o 13:00

Mam Axon Mini i w porównaniu do SGS6 wypada bardzo dobrze. Wydaję mi się że cała seria Axon ma bardzo dobrą jakoś dźwięku.

Wysłane z mojego ZTE B2015 przy użyciu Tapatalka
benzuka

Postprzez tomikitwo » 3 gru 2016, o 14:54

Flagowce od ZTE mają bardzo fajne chipy muzyczne od Asashi Kasei. Nie wiem dokładnie co siedzi w tym Axonie Mini, ale już Axon 7 miażdży konkurencję dźwiękiem :)

Wysłane z mojego ZTE A2017 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez Dablju » 3 gru 2016, o 15:05

maanmy napisał(a):Dla zainteresowanych krótki wykaz najlepszych smartphonów do muzyki http://cdn.head-fi.org/3/3b/3b0ccee8_smartphone.png , nie można oczywiście zapomnieć o słuchawkach - dobór ich to już indywidualna sprawa

Fajnie że wrzuciłeś tą tabelkę - chłopaki na head-fi prowadzą nieustanną dyskusję (w tym momencie już blisko 400 stron) o dźwięku w telefonach. Ciężko się przez ten gąszcz przegrzebać.
Do audiofilskich konstrukcji zapewne niedługo dołączą też Vivo Xplay 6 i Meizu Pro 6 Plus (oba na DACach ESS Sabre)
Dablju
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów