• Reklama

Jaki TV Box

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jaki TV Box

Postprzez jaostatni » 14 gru 2017, o 18:22

Witam! Dział dotyczy telefonów ale chyba mogę prosić o pomoc w wyborze tv boxa, dużego zamieszania chyba nie wywołam ;)

Cena (bez VAT): 200zl
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: -
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB Ram
Dual/Single sim: -
Preferowane marki: -
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska
Wymagania (parametry, funkcje): -
Opis: Chciałbym zakupić jakiś tv box, który działałby dość komfortowo. Głównie YT, jakieś aplikacje z sklepu Play, oględnie filmów na cda itp. Na allegro znalazłem takie coś:
1. SMART TV BOX ANDROID 7 TX3 mini S905w 2/16GB KODI
2.TV BOX MXQ PRO+ 2G/16GB S905X BT4 SMART ANDROID 6

Nie chciałbym za bardzo przepłacać, ale też nie chciałbym się nadmierne denerwować xD Podpowiecie na co zwracać uwagę podczas wyboru?
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
jaostatni

Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Reklama

Re: Jaki TV Box

Postprzez Caminero » 14 gru 2017, o 20:45

Mam mx10 plus 4/32 ram usb 3.0 ponoc uciagnie dysk zewnetrzy 1tb
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez borsooq » 15 gru 2017, o 09:48

Ja kupiłem ostatnio Z66X. Daje radę. Jest bardzo fajny, samoinstalujący się zestaw wtyczek do kodi, samo kodi jest customizowane. Ogólnie polecam, ale... z racji małej popularności chipsetu, na którym on jest (nowość od ZTE), dzisiaj wziąłbym po taniości Tanix TX3. SoC jest słabszy, ale do 1080p wystarcza.
Mam jeszcze do niedawna używane MXQ Pro 4K, na S905 1G/8G. Na dzisiejsze czasy, to już za mało. Poszukałbym czegoś też na Andku 7. Na te sprzety aktualizacje nie wychodzą, bo producentom się to nie opłaca. Amlogic wypuszcza źródła swojego softu, więc czasami jakiś nieoficjalny ROM się pojawi, ale bym nie liczył na to. Nie jest to zasada. Najpopularniejszy SoC Amlogica obecnie, to S905X. S905W, na którym jest Tanix TX3 jest słabszy, ale wystarcza do FHD. Obejrzyj recenzje na YT.
Od razu zaznaczę też, że jeśli masz abo w ShowMax, to nie licz, że na takim boxie coś poogladasz. Apka jest tak wybredna, że w zasadzie pozostaje kupienie czegoś mocno oficjalnego, jak apple tv box, fire box od Amazona, albo Xiaomi. W dniu dzisiejszym, osobiście zainwestowałbym w Xiaomi Boxa. Kosztuje więcej, ale skupia wszystkie zalety takich boxów.

Zwróciłbym uwagę dzisiaj na takie parametry:
1. Android 7
2. minimum 2GB RAM
3. minimum Amlogic S905W, jeśli do FHD, jak do 4K, to S905X
4. jak najpopularniejszy

Co do podpięcia dysku, to nie wiem, bo sam używam Pendrive do trzymania danych.
borsooq

Pochwały: 14
Telefon:: xiaomi

Postprzez kaol » 4 sty 2018, o 20:05

Ja mam problem z Kodi

Chcę obejrzeć odcinki "BDrip 1920x1080 x264 FLAC" Które na komputerze ładnie chodzą bez zacięć, a na TV jest nie do obejrzenia wszystko przycina. Dźwięk tylko ładnie chodzi obraz co chwilę się sypie.
Są do zainstalowania jakieś kodeki czy coś by być w stanie oglądać odcinki na TV? Mam aktualnie Android TV TCL. Zakup Tv Boxa raczej nie pomoże?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez zawel » 5 sty 2018, o 12:35

A co to jest Android TV TCL? To jest wbudowane w TV? Jeżeli tak, to owszem, dedykowany box może pomóc, te wbudowane są zwykle stare i nie aktualizowane i z marnymi kodekami. Możesz wrzucić gdzieś jakiś fragment tego filmu tak żeby można było przetestować?
zawel
VIP

Pochwały: 64
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: AICP Pie

Postprzez kaol » 5 sty 2018, o 13:25

Tak wbudowany w TV

Co do pliku to z torka brałem : https://yousei-raws.org/releases/fullme ... rotherhood

oglądam wszystko przez sieć bezprzewodową z dysku na TV i lekkie problemy był czasem z filmami 4k bo TV nie wyrabiał, ale z 1080p nie miałem problemów.

Wrzuciłem na pendrive i odpaliłem przez kodi i tak samo przycina. Dopiero jak odpaliłem przez aplikację do filmów która była od nowości zaczęło działać bez problemu. Wiec wina jest tylko po stronie Kodi. A tylko Kodi odpala pliki udostępnione przez sieć domową. Chyba, że jest jeszcze jakiś odtwarzacz który po potrafi?
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez warminc » 8 sty 2018, o 16:54

Co sądzicie o Mecool M8S PRO L 4K TV Box Amlogic S912 Bluetooth 4.1 + HS - 3GB RAM + 16GB ROM. Cena w granicach 50-60 USD. Jest coś lepszego w tej cenie?
warminc

Telefon:: Xiaomi

Postprzez zawel » 8 sty 2018, o 16:59

Nie jest to zły sprzęt, zwłaszcza że to jeden z niewielu chińczyków z certyfikacją na netfliksa hd i youtuba hd, które zdaje się że działają out-of-box. Tyle, że LAN 100Mbit - zależy jak chcesz go używać, bo to może mieć znaczenie.
zawel
VIP

Pochwały: 64
Telefon:: Le Max 2 (x829)
ROM: AICP Pie

Postprzez dash4 » 10 sty 2018, o 10:44

Panowie- podepnę się też trochę do tematu.
W takim wypadku na co zwracać uwagę przy wyborze TV Boxa tak żeby ten za miesiąc, dwa nie był przestarzały...
Ram rozumiem że im więcej tym lepiej
Rom podobnie
Na jakie procesory żeby wsparcie było najlepsze?
Co jeszcze??

Z góry dzięki
PZDR
dash4
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: htc

Postprzez basswitek » 10 sty 2018, o 12:46

Moja rada - jeśli tylko do filmów/streamingu to kupuj tani i przyzwoity, 200zl to absolutny max. Tańsze wystarczają też spokojnie do filmów (do 4k 30fps). Dokładanie to strata pieniędzy bo za 2-3 lata będzie przestarzały (w porównaniu do najtańszych aktualnych urządzeń), co nie znaczy że nie wystarczy do jako takiego działania (o ile będzie miał aktualizacje). Ja tak zrobiłem dokładając do tv boxa za 110$,dziś kupi się lepszy za 35$, z aktualnym wsparciem,dlatego drugi raz nie popełnię tego błędu :) Mój stary box nie ma nawet romu z andkiem 5 lub wyższym = nawet nowego Kodi 17 nie zainstaluje. Ale filmy działają, tak samo jak by działały wtedy na parokrotnie tańszym boksie. Kupiłem teraz Mecool m8s pro L 3gb/16gb za 50$ i to jest akceptowalna cena. Brałbym tańszego m8s pro bez L i nawet 2gb ram za 35$ ale dołożyłem z uwagi na to że tu nie trafiają się wadliwe pamięci i mam pewność, że się box nie wysypie przy aktualizacji, jest też wbudowane bluetooth, czyli odpada zakup dongla zajmującego port usb.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez basswitek » 10 sty 2018, o 12:51

Także tego boxa polecam - Mecool m8s pro L 3gb/16gb za 50$ w lightinthebox (naturalnie tańsza wersja na ramie ddr3, bo są też droższe na ddr4, z ładnym opisem jakie to cuda ta pamięć niby działa). Chyba że chcesz więcej pamięci ROM, choć to jest zbędne jeśli nie grasz wg mnie.
basswitek
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: Xiaomi mi4c

Postprzez warminc » 16 sty 2018, o 03:13

Ja kupiłem Mecool M8S PRO L 4K TV Box Amlogic S912 z Geartbest z wysyłką z Polski i jestem zadowolony. W tej cenie ( 60 USD ) nic lepszego nie kupisz.
warminc

Telefon:: Xiaomi

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?