Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo oclenia przesyłki ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo oclenia przesyłki ?

Postprzez marx » 6 sie 2011, o 21:17

Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo oclenia przesyłki ?

[ a ] Robiąc zakupy w sklepach internetowych poza Unią Europejską wybierajmy najtańszą formę przesyłki: pocztą zwykłą lub lotniczą (Airmail, Worldmail lub Standard International Shipping). Towary przesłane w inny sposób tzn. pocztą ekspresową lub przesyłką kurierską zostaną oclone na 99,99%. Do tego dojdzie 23% VAT.
Wysyłka pocztą lotniczą nie gwarantuje, że zakupione towary unikną cła. W znacznym stopniu maleje jednak prawdopodobieństwo "wpadki". W przypadku przesyłek lotniczych decyduje czysty przypadek. Dlatego im mniejsza przesyłka i jej wartość celna tym lepiej.

W przypadku, gdy kupujemy towary wyprodukowane na terenie UE (w sklepach na terenie UE), możemy bez oporów korzystać z poczty ekspresowej i firm kurierskich.
[hide]
[ b ] Lepiej złożyć kilka mniejszych zamówień niż jedno duże. Koszty przesyłki będą większe, ale ryzyko wpadki na cle dużo mniejsze.

[ c ] Jeżeli chcemy kupić towar większej wartości, wykorzystajmy pośrednictwo polonijnych firm wysyłkowych (dotyczy szczególnie zakupów w amerykańskich sklepach internetowych).

[ d ] Korzystajmy ze sklepów, które zakupione towary przesyłają jako prezenty lub zaniżają ich wartość celną (wielkie dzięki dla ludu zamieszkującego pewien odległy kontynent !!!). W małych sklepach można o to poprosić.

[ e ] Jeżeli w USA mieszka nasz zaufany kolega / koleżanka / członek rodziny...
Rozwiązanie podobne do przedstawionego w punkcie [ c ]. Paczka ze sklepu wędruje do naszego znajomego w USA. On przesyła ją do nas polonijną firmą wysyłkową lub zwykłą pocztą USPS.

[ f ] Korzystajmy z usług osób, które zajmują się sprowadzaniem określonych towarów np. płyt CD / DVD. Cło i koszty przesyłki przestają być naszym problemem.... opłacamy jedynie prowizję importera. Radzę popytać na odpowiednich grupach dyskusyjnych.[/hide]

źródło: e-platnosci.23.pl, chinskieallegro.com
marx
Administrator
 
Posty: 10741
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 266
Telefon:: Dual sim

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKIKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama