• Reklama

Jak kupowac na aliexpress, video poradnik

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak kupowac na aliexpress, video poradnik

Postprzez irys3009 » 20 cze 2014, o 08:45

Zapytałem czy mogą oznaczyć tę paczkę jako prezent oto co mi odpisał:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O co mu chodzi? Nie wystarczy po prostu napisać 'gift' na paczce?
irys3009

Telefon:: Samsung
ROM: Bada OS 1.2

Reklama

Postprzez drago68 » 20 cze 2014, o 08:53

Napisze Tobie jako GIFT, ale abyś podał mu jeszcze jaką chcesz wartość.
Na paczce musi napisać w deklaracji CN22 jakąś kwotę np. 10$.
Napisz mu to pod zamówieniem co chcesz aby napisał i ile?.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez irys3009 » 20 cze 2014, o 09:08

aa ok rozumem, nie wiedziałem że oni wypełniają takie deklaracje(nie zamawiałem jeszcze zza granicy).
To napiszę mu tak: GIFT, MP4 player, 23$.(chyba do 30 nie ma cła więc ok będzie jak tak napiszę?)
Więc jeszcze pytanie: Jeżeli otworzą, a zawartość nie będzie się zgadzała z deklaracją, to będą jakieś konsekwencje?
Pozdrawiam
irys3009

Telefon:: Samsung
ROM: Bada OS 1.2

Postprzez drago68 » 20 cze 2014, o 09:54

Wszystko jest opisane po kilkadziesiąt razy na forum.
Jak otworzą to nie ma żadnych konsekwencji, tylko ewentualnie możesz zapłacić cło i vat.
Zależy jaki towar zamawiasz. Celników nie interesuje co jest napisał na paczce chińczyk.
Więc gdy wpadnie do UC to wtedy będziesz musiał przedstawić screena z aukcji i potwierdzenie płatności z banku.
Poczytaj trochę forum a wszystko się dowiesz.
drago68
VIP

Postprzez misiek9191 » 10 lip 2014, o 17:56

Witam czy mógłby mi ktoś na potwierdzonym przykładzie powiedzieć do jakiej kwoty jest zwolnienie z cła? czy przykładowo zamawiając towar z aliexpress np obuwie za 50-60 $ będę musiał zapłacić cło? Czytałem na jednym z formum że zwolnienie z cła jest do kwoty 150e natomiast z podatku 22 e czy to prawda?
misiek9191

Telefon:: 5664848964

Postprzez botix » 10 lip 2014, o 18:39

Tak to prawda
botix

Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Postprzez misiek9191 » 10 lip 2014, o 18:41

A jaka kwote zapłaciłbym za vat w razie zatrzymania paczki z butami o wartosci 49$?
misiek9191

Telefon:: 5664848964

Postprzez Sebastiankkk » 11 lip 2014, o 03:01

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jaka jest różnica czy sprzedawca wyśle jako gift lub normalnie skoro i tak możemy zapłacić VAT?
Sebastiankkk

Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez drago68 » 11 lip 2014, o 08:30

Sebastiankkk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jaka jest różnica czy sprzedawca wyśle jako gift lub normalnie skoro i tak możemy zapłacić VAT?

Takie są warunki sprowadzania towarów z krajów trzeciego świata do UE.
Niby GIFT niweluje nałożenie cła, vatu, czyli tzw opłat celnych. Na niektóre towary także jest nałożone cło no i oczywiście vat.
Paczki i tak są sprawdzane i prześwietlane przy odprawie celnej i jak coś celnikowi się nie spodoba np. gabaryt, ciężar,
opis paczki itp. posyła na UC.
Poczytaj forum......A jak Tobie paczkę zatrzyma UC, to wtedy będziesz się decydował co przedstawić UC.
Jeszcze raz do poczytania o występujących opłatach celnych, ale wszystko zależy od celnika odprawiającego paczkę i szczęścia.
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
drago68
VIP

Postprzez Sebastiankkk » 12 lip 2014, o 02:40

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chodzi mi o telefon, także cło nie wchodzi w grę z tego co na forum się dowiedziałem.
Czyli teoretycznie nie ma znaczenia jaką paczkę wyśle sprzedający?
Jeżeli już coś zamawiam to co mam do sprzedawcy napisać (np na ali na jakiejś aukcji z telefonem) żeby oznaczył paczkę CE gift czy deklarowana wartość?
Z forum o wiele więcej się dowiedziałem niż z tego tekstu który jest napisany ogólnikowo a ja potrzebuje konkretów.
Sebastiankkk

Postprzez drago68 » 12 lip 2014, o 08:56

Na telefony jest tylko opłata vat 23%.
Sprzedający niech paczkę oznaczy jako GIFT i napisze niską wartość. Popytaj sprzedającego jak opisuje paczki, bo i tak to robią Chińczycy z automatu.
Jeżeli Twoja miejscowość podlega pod UC Poznań, to zapytaj sprzedawcę czy telefon ma oznaczenia CE. Lubią się tam doczepiać do certyfikatu.
Jeżeli paczka wpadnie do UC to i tak wysyłasz screena z aukcji + potwierdzenie płatności bankowej. Wtedy nie ma już znaczenia co jest napisane na paczce.
drago68
VIP

Postprzez Sebastiankkk » 13 lip 2014, o 17:25

O opłatach już wiem. Zapytam go co i jak oznacza. Moja miejscowość przynajmniej tak myślę podlega pod UC Przemyśl bo to dosyć blisko jest ale odział jest w Jarosławiu. Jeżeli będę kupował Zenfone 5 to mam napisać do sprzedającego czy telefon ma CE?
Co do samego UC to gdy jest tak jak napisałeś tzn GIFT 30$ a paczka ma wartość 200$ to mogę mieć jakieś nie przyjemności bo piszesz że wtedy oznaczenia na paczce/przesyłce nie mają znaczenia.
Sebastiankkk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI