• Reklama

Hawkeye Firefly 7s mega problemy

kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.

Hawkeye Firefly 7s mega problemy

Postprzez Aryman » 6 sie 2017, o 23:11

Witam
Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc, jesli napisany w nieodpowiednim miejscu to prosze admina o przeniesienie.
Po wielu tygodniach spedzonych na czytaniu i ogladaniu recenzji kamerek sportowych, moj wybor padl na Hawkeye Firefly 7S (dzieki Sietra),
dodatkowo szybka wysylka z magazynu w Europie i na dwa dniu przed urlopem mam swoja pierwsza kamerke, dodam tylko ze jest to jeden z moich pierwszych zakupow z rynku chinskiego, a dokladnie z GearBest.
Na wyjezdzie, pomyslalem, konkretnie potestuje to co tak wszyscy na zagranicznym YT wychwalaja, zaczynam zabawe z kamera a tu
"no i w pizdu, wyladowal", trafilem na jakis mega shit, gdzie kilka powaznych problemow uniemozliwia poprawne korzystanie z kamery :
- bateria rozladowuje sie bardzo szybko, juz po ok.20-30 min. pracy pokazuje sie pusta ikona baterii (1080p/60kl, wylaczony wyswietlacz);
- bateria po przetestowaniu pod Imaxem B6 pokazuje pojemnosc ok.780 mAh a nie jak jest napisane na naklejce 1050 mAh;
- kamera po kilku minutach pracy bardzo sie nagrzewa w dolnej czesci, bateria rowniez, na moj gust to jest bardzo goraca, nie mam
pirometru ale tak na wyczucie to ok.50-60 st.;
- po ok.20 min. ciaglej pracy, czyli jak juz sie tak mega zagrzeje, na nagraniu sa widoczne rozne znieksztalcenia obrazu oraz mozna zauwazyc
gubienie sie klatek;
- i na koniec to co najgorsze, czyli jesli ustawimy np.ciagle nagrywanie lub funkcie timelapsa, to w chwili kiedy rozladuje sie bateria caly material
trafia szlag, nie ma funkcji, ktora zainicjowalaby zapis calego nagranego materialu tuz przed odcieciem zasilania;
No ale kamera ma tez kilka plusow, bardzo ladnie nagrywa w 1080p/60kl, stabilizacja co prawda elektroniczna ale podnosi jakosc obrazu,
duzo dolaczonych akcesoriow montazowych, dostepnosc czestych aktualizacji firmware.
Na razie zamowilem dodatkowe baterie (pasuja te od sjcam 4000/5000) i zobaczymy co to da, jednak teraz jestem wsciekly bo moglem kupic tanszego
Ekena H9 lub dolozyc do Gitup Git 2 Pro.
Teraz po tym przydlugim wywodzie pytanie co z tym fantem zrobic, reklamowac , odeslac, zupelnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac.
Bardzo prosze o pomoc.
Aryman

Telefon:: Honor 8
ROM: stock

Reklama

Re: Hawkeye Firefly 7s mega problemy

Postprzez dash4 » 17 sie 2017, o 16:04

Kolego- co z tą Twoją kamerą. Nowa bateria wniosła coś do sprawy?
Zamówiłem sobie też tego Firefly 7s i zobaczę czy Twoje problemy się potwierdzą czy był to odosobniony przypadek.
W każdym razie byłbym wielce wdzięczny za jakieś info czy zmiana baterii pomogła i czy grzanie się tej kamerki zniknęło..

Pozdrawiam
dash4
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: htc

Postprzez Aryman » 20 sie 2017, o 21:31

A wiec po kolei , zamowilem dwie baterie wraz z ladowarka od SJ5000, te sa o nieco mniejszej pojemnosci (900 mAh), trzymaja nieco krocej od orginalu ale nieznacznie, czyli ok.25-30 min, duzym plusem jest adapter do ladowania dwoch baterii ktorym po podpieciu pod 2A ladowarke w miare szybko laduje baterie. Timelapsy, na ktorych testowalem czas pracy baterii zostaly zapisane w 1080p/60 kl. nagraly sie w calosci wiec przypadki z nie zapisaniem materialu wystepuje jednostkowo (ale jednak sie pojawia).
Mysle ze czas pracy moze sie wydluzyc jesli wylaczymy stabilizacje, niestety wczesniejsze testy byly prowadzone na wlaczonym EIS, wiec musze zrobic ponownie testy.
Ostatnio kamera pracowala jako rejestrator samochodowy w 1080 i 720p/60 kl., nagrania bez problemu, jakosc rowniez .
No a teraz co do grzania, niestety grzeje sie jak cholera, nie wazne w jakiej jakosci nagrywamy, po prostu dol kamery (na wysokosci napisu Firefly)jest bardzo goracy, nie cieply tylko goracy.
Wydaje mi sie ze to jednostkowy przypadek, ogladalem wiele testow na YT i jak na moj slaby angielski nie zauwazylem aby ktos narzekal na nadmierne nagrzewanie sie kamery.
Mysle ze bedziesz zadowolony i omina Cie przypadlosci mojego egzemplarza, jesli cos bedziesz chcial wiedziec to pytaj smialo.
A nie wiem czy to wazne ale uzywam z kamera karty SanDisk UHS-I 64GB C10.
Aryman

Postprzez dash4 » 24 sie 2017, o 10:12

Qrcze- nie pocieszasz mnie kolego tym co piszesz...
Poczekam na swoją i sprawdzę jak to wygląda ...na razie przesyłka w drodze i żadnego info.

Wybrałem tego Firefly 7s bo widziałem na youtube testy gdzie gość robił z split screen obraz z Gitup2 i właśnie Firefly o zmierzchu.
Właśnie Firefly wyszedł jaśniejszy a że kamerka będzie u mnie dość często pracować o takiej porze to wybrałem właśnie ją.
Dopiero po zamówienie zobaczyłem że nie ma np: pilota który bardzooo ułatwił by mi sprawę. No ale cóż- nie można mieć wszystkiego.
Pozdrawiam i dzięki za info gdyby udało Ci się rozwiązać problem grzania itp.
dash4
AKTYWNY

Postprzez Aryman » 25 sie 2017, o 01:07

Mam nadzieje ze chociaż Ty bedziesz w 100% zadowolony.
Co do pilota, jest aplikacja ktora laczy sie z kamera po wifi, oczywiscie musisz tez wiedziec ze kazda kamera z wlaczonym wifi bedzie dzialac krocej na baterii.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Aryman

Postprzez mortiser » 6 gru 2017, o 13:21

Witam , czy u was też ostrość w słabych warunkach oświetleniowych nie jest najlepsza ?
mortiser

Telefon:: Xiaomi

Postprzez dash4 » 8 gru 2017, o 14:52

Mówiąc szczerze dupy nie urywa.....
dash4
AKTYWNY

Powrót do kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring