• Reklama

Gearbest . W przesyłce używany i padnięty telefon.

Promocje i oferta sklepu GearBest.com

Re: Gearbest . W przesyłce używany i padnięty telefon.

Postprzez wacie72 » 9 cze 2019, o 13:10

Rura , nigdzie nie wspomniałem że chcą mi oddać za przesyłkę.
Powiem więcej , w wiadomości od nich mam jasno ze to ja pokrywam koszt przesyłki (co jest zrozumiałe) ale jeżeli chciałbym odzyskać te parę złotych za normalną przesyłkę to czy spór jest na całość ?
Tak powinno brzmieć to poprzednie moje pytanie.
wacie72
VIP

Pochwały: 48
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Reklama

Postprzez Rura » 9 cze 2019, o 14:24

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chyba nie potrafię czytać ze zrozumieniem...
Jak dla mnie zwrot PEŁNEJ kwoty, po tym jak każą wysłać do Hiszpanii, to koszt zakupu i wysyłki...
No ale ja jestem inny...
;-) ;-) :lol:

Spoko... Rób jak chcesz i się podziel wrażeniami.
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Postprzez wacie72 » 9 cze 2019, o 22:40

Dobra , mój błąd ;-)
Pora wrócić do szkoły ;-)
wacie72
VIP

Postprzez Flyagaric » 9 cze 2019, o 23:12

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chłopie, bądź poważny. Zakłada się go po to, żeby była jakaś gwarancja. Gwarancja gearbestu, to żadna gwarancja. Ma drugi raz zaufać firmie, która dopiero co go oszukała? Co zrobi jak GB się wypnie, albo będzie się ociągało w nieskończoność? Ja bym się prędzej zdziwił, gdyby to PP go spuścił na drzewo, a nie GB. Jakby GB to zrobiło, to nie zdziwiłbym się wcale, bo takich przypadków było na forum całkiem sporo.
Tylko, proszę, nie pisz znów, że jestem agresywny ... To co mu doradzasz jest kompletnie pozbawione rozsądku i instynktu samozachowawczego. To, że miałeś z GB dotąd pozytywne doświadczenia, nie znaczy, że nie było tu całej masy negatywnych.

@wacie72 - oczywiście, że zakładaj spór i nie wysyłaj dopóki nie dostaniesz takiej decyzji w sporze. Istnieje możliwość, że PP zdecyduje o zwrocie kasy bez odsyłania. Pokrywanie kosztów przesyłki nie jest wcale zrozumiałe - wręcz przeciwnie! Zostałeś oszukany, nie rozumiem dlaczego miałbyś ponosić tego koszty.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez wacie72 » 9 cze 2019, o 23:44

Nowa opinia , bardzo ciekawa.
Zgłosiłem spór do sklepu i oni chcą by telefon odeslać.
Jak założę teraz kolejny spór przez PayPala to nie będzie to źle odebrane przez sklep ?
wacie72
VIP

Postprzez Herezja » 10 cze 2019, o 07:48

Kolega Latający Czosnek dobrze pisze. Dogadywać się ze sklepem można wręcz trzeba ale nie w wypadku kiedy problem leży tylko po ich stronie.
Ja bym od razu w takim wypadku zakładał spór przez PP i nie wdawał w zbędne dyskusję bo po prostu czas leci.
W październiku zeszłego roku kupiłem dla syna samochód zdalnie sterowany w Gearbest, który w ogóle nie działał. Po wielu dyskusjach nic nie odsyłałem i dostałem pełen zwrot pieniędzy.

Wysłane z mojego Capture+ przy użyciu Tapatalka
Herezja
VIP

Pochwały: 42
Telefon:: Xiaomi Redmi 4a

Postprzez rodan77 » 10 cze 2019, o 08:00

Ja osobiście zostawiłbym sobie możliwość otwarcia sporu dopiero wtedy, gdyby sklep się ociagał z oddaniem kasy po odesłaniu przedmiotu.
Poza tym spór na Paypalu może się rozciągnąć w czasie, bo sklep ma chyba 7 albo 10 dni na odpowiedź jeśli dobrze pamiętam.
Twoja decyzja.
rodan77
VIP

Pochwały: 92
Telefon:: OPPO Realme 3 pro

Postprzez wacie72 » 10 cze 2019, o 08:41

Odsyłam telefon bez zakładania sporu na PayPalu.Przynajmniej na razie ;)
Może się nie przejadę , do tej pory w wiadomościach sklep ani razu nie wymigiwał się od odpowiedzialności.
Dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi. :)
wacie72
VIP

Postprzez Flyagaric » 10 cze 2019, o 10:11

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żadna tam nowa - od początku tak twierdzę.
Ale co Cie obchodzi jak odbierze to sklep, który właśnie zawalił sprawę na całego? Któryś z jego pracowników właśnie spróbował się wzbogacić twoim kosztem i twoim jedynym problemem powinno być teraz odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów. Jak dotąd, to cackasz się z nimi, jakbyś starał się ich zanadto nie urazić tym, że ośmieliłeś się dochodzić swego świętego prawa. Oglądaj się bardziej na swój własny interes, a mniej na odczucia sklepu! PayPal wyda decyzje nie oglądając się na to co sklep sobie życzy, lub myśli.

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

'Czosnek' po angielsku, to wcale nie 'agaric', a 'fly', to nie 'latajacy'. Zupełnie inaczej się mój nick tłumaczy ;-)
Wpisz w google i przełącz wyniki na obrazki! :D

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Gearbest te bynajmniej nie słynie z szybkiego załatwiania reklamacji, wiec to ostatnia rzecz którą bym się przejmował.

Dalej się certolisz z nimi. Syndrom sztokholmski?
Moim zdaniem, okazałeś im już za dużo zaufania, a teraz jeszcze - z niezrozumiałych dla mnie względów - godzisz się ponosić dodatkowe koszty na rzecz firmy, która spróbowała Cie oszukać.
Od tego masz ochronę PayPala by z niej korzystać. Ludzie, patrzcie pilnować więcej własnego interesu, a nie obawiać się by nie urazić uczuć kogoś kto nie postępuje fair! A nie postępuje, skoro nawet nie proponuje ponieść kosztów odsyłki.
Pamiętaj, żeby wszystkie dokumenty zachować i nie przegapić 6 miesięcy ochrony na PayPalu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Herezja » 10 cze 2019, o 11:42

Faktycznie nie latający czosnek a muchomorek ];p
Herezja
VIP

Pochwały: 42
Telefon:: Xiaomi Redmi 4a

Postprzez wacie72 » 1 sie 2019, o 20:18

Tak szybko napiszę bo temat można zamknąć.
Po dotarciu telefonu do Hiszpanii sklep w ciągu 2-3 dni oddał całą kasę za telefon.
wacie72
VIP

Postprzez Rura » 1 sie 2019, o 21:15

Miałem z nimi 2 albo 3 razy tak samo... Dlatego pisałem to co pisałem...
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GearBest.com