Gearbest.com przesyłka Priority Line zmniejsza ryzyko VAT

Promocje i oferta sklepu GearBest.com

Re: Gearbest.com przesyłka Priority Line zmniejsza ryzyko VA

Postprzez jede2 » 1 maja 2018, o 15:07

witam

W jakim obecnie czasie przychodza paczki z magazynu HK z GearBest przez Priority Line? chodzi mi o liczbe dni, 1 mc czy blizej 2 mcy
jede2

Telefon:: zte

Reklama

Postprzez Flyagaric » 1 maja 2018, o 16:22

Jakie to ma znaczenie, skoro zmienia się to w kompletnie losowy sposób? Nie ważne jak przychodzą, skoro tobie może iść 3 miesiące, bez żadnego widocznego powodu.
GB ma to do siebie, że regularnie po okresie w miarę szybkich dostaw, trafiają im się okresy, w których tranzyt przeciąga się niemiłosiernie.
Nie sugeruj się, to nie będziesz zaskoczony. Zawsze przyjmuj, ze może iść sporo dłużej niż oczekujesz, i to niezależnie jaki sklep!
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 163
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez mieszacz » 23 maja 2018, o 12:26

Taką odpowiedź otrzymałem na pytanie o bezvatovą wysyłkę Priority Line:

"Dear

Thank you for contacting us.Even if you choose the shipping method it all depend in your Country's policy.

According to the importation of our website policies, taxes are the exclusive responsibility of the client. Please check this link:

http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

and http://www.gearbest.com/about/faq.html

Once you place an order with us, customers will agree to our terms and conditions. 

The shipping company pays the fee on your behalf first and then asks you to pay once they deliver the package to you. 

Taxes are charged by local customs and the country's regulations are beyond our control. 

Since it is the client's responsibility to pay these taxes to receive the package, we can not give any compensation in such cases. 

Thanks for your understanding."

A pytałem ich ponieważ wybrałem Priority Line, a dostałem numer śledzenia nie do DPD tylko do strony DHL.de i od dwóch tygodni cisza. Status to "DHL odebrał elektroniczne informacje o twojej przesyłce".
mieszacz

Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Postprzez Alyaa » 23 maja 2018, o 12:48

Skoro dostałeś numer DHL.de to będzie wysyłka z Niemiec jak towar do nich dotrze z Chin - wtedy też pojawi się śledzenie. Trzeba czekać. Jak ktoś chce bez VAT to trzeba poczekać aż towar z Chin dotrze do kraju w UE, a potem z tego kraju do Polski.
Alyaa
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Postprzez mieszacz » 25 maja 2018, o 18:15

W równo dwa tygodnie od zamówienia przesyłka dotarła do mnie bez VAT. Zawsze szło przez UK DPD, ale widać coś zmienili bo przyszło DHL przez Niemcy.
mieszacz

Pochwały: 1
Telefon:: OnePlus 7pro

Postprzez arturro007 » 29 maja 2018, o 14:18

Okolo miesiac temu kupowalem odkurzacz. Wybralem PrLi i dostalem nr do DHL.
Paczka faktycznie szla przez DE, zostala tam nadana i trafila bez VAT.
arturro007
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: huawei

Postprzez znafca » 12 cze 2018, o 11:17

która wysyłkę wybrać by nie zaliczyc vatu???
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
znafca

Pochwały: 7
Telefon:: Redmi Note Pro
ROM: MIUI

Postprzez hzd » 12 lip 2018, o 08:46

Witam
Kupiłem xiaomi xiaowa lite z wysyłka priority line przez dhl. Koszt przesylki 52$. Łącznie odkurzacz kosztował ponad 800. Niby fajnie cena przyzwoita, aż tu nagle :

Szanowny Kliencie, uprzejmie informujemy ze do AWB 57XXXXXX66 za naleznosci celne i/lub usluge wystawilismy fakture na kwote 195,00 zl PLN. Prosimy o dokonanie platnosci gotowka u kuriera lub przelewem na numer rachunku DHL Express 66 XXXX XXXX 0000 XXXX XXXX 1173 w tytule podajac nr AWB oraz wydrukowac potwierdzenie przelewu dla kuriera.

Wygląda wiec na to że pr.line to żadna gwarancja ominięcia opłat.
hzd

Telefon:: motorola

Postprzez Rura » 13 lip 2018, o 09:59

Priority - tak
Dhl - nie. Szczególnie kiedy idzie przez dhl polski... Walą VAT aż miło. Ja się właśnie bujam z cymbałami ze Szczecina, którzy od koszulki za niecałe 10 dolców naliczyli 50 zeta VATu...
Niestety ubezpieczenia od taksów nie kupiłem, bo przez myśl mi taka sytuacja nie przeszła...

Edyta: i wykrakałeś... Teraz będę się bujał z cymbałami o 5 dych i o 78 zeta...
Rura
AKTYWNY

Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Postprzez Ironclad » 17 wrz 2018, o 00:01

Czy coś się zmieniło do tej pory, jeśli chodzi o Priority Line? Nie trafia na VAT i przesyłki dochodzą w miarę szybko?

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY

Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Postprzez artmin » 13 paź 2018, o 21:13

Raczej nic nie zmieniło. O ile DHL w Niemczech lub Anglii czegoś nie wyniucha to jak już rusza tracking i paczka jest na aucie to można spać spokojnie.

Natomiast ja mam inny problem. Kupiłem na GB telefon Mi 8, oczywiście przesyłka Priority Line. Chwile trwało zanim chińczyk wysłał (ale to ok bo o tak było na aukcji że wysyłka po 20.08).
Telefon zakupiony 8.08. Koniec sierpnia pokazał się w hubie DHL w Niemczech. 1 dzień w plecy bo napisali że przesyłka źle adresowana i nie dostrczona (prawie zawał ;)) ale za chwilę ruszyła do PL.
I przez ten 1 dzień dzieki opcji przekierowania paczki - przekierowałem ją na inny adres w tym samym mieście. No i nadszedł dzień doręczenia i nic... kurier nic nie wie. Drugi dzień i nadal kurier jej nie ma. Interwencja w lokalnym magazynie - nie wiadomo gdzie jest przesyłka, beda szukać. 4 dzień i nadal nic (paczka oczekuje na kolejny cykl doreczenia) więc piszę reklamację do dhl. Prosza opisac co za paczka, co w srodku i skad nadana. Wiec kolejny zawal (telefonu brak a mi jeszcze dowala vat) ale po konsultacjach ze znajomym wiec ze jak juz paczka do doreczenia jest to nic im do tego co tam w srodku i skad. Wiec odpisalem zgodnie z prawda ze paczka z chin, telefon taki i taki i ze paczka mniej wiecej takich wymiarow. Ponoc przeszukali magazyn, sprawdzili kamery i nie wiadomo co sie stalo. Wiec ktos sobie przytul. Kurier po czasie przyznal ze ktos musial ukrasc (albo kurier od pierwotnego doreczenia albo magazyn). Wiec czekam na oficjalnego maila - przesylka zaginiona, prosze pisac do nadawcy o koszty.
W miedzy czasie pisze z GB na tickecie o problemie. Chinczyk jak to Chinczyk kaze czekac bo moze dojdzie. Ok, czekam zatem zeby skonczyly sie 60 dni na dostarczenie i po kolejnej wiadomosci do chinczyka ze oczekuje zwrotu kasy bo zaginela przesylka to mi odpisal ze moga zaproponowac: doplacam 230usd i jeszcze raz mi wysla, oddaja 150usd na walleta albo na konto bo nie wykupilem ubezpieczenia od zaginiecia przesylki. Fakt, nie kupowalem nic dodatkowego bo 1) jak kupowalem przez apke mobilnie (i przelewy24) nie wiedzialem opcji dodatkowego ubezpieczenia a 2) ze nie sadzilem ze bedzie potrzebne skoro idzie to dhl a oni z automatu maja ubezpieczone przesylki (patrzylem na stronie naszego dhl i jest to kwota do 500 eur, jak chcesz wiecej to wtedy doplacasz).

I teraz mam problem bo 150usd od chinczyka to ledwo 1/3 ceny telefonu, a PL dhl odpisal ze mam sie zwrocic do nadawcy czyli dhl w Niemczech (a tam pewnie wieksza szansa ze zleja polaka). Mimo wszystko sprobuje.

Mial ktos moze podobny przypadek? Jak rozmawiac z GB zeby mimo wszystko oddali cala kase (bo resend to w ostatecznosci) bo oni jako nadawca maja wieksza mysle sile przebicia.

Pzdr
artmin

Telefon:: xiaomi

Postprzez Piotrek_22 » 13 paź 2018, o 22:08

A skad Ty wziełeś te 60 dni?? jak Priority Line dostarczają w 10-20 -przynajmiej tak pisze na stronie u nich jak kupowałem fona.
Piotrek_22

Telefon:: xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GearBest.com