• Reklama

E-Papieros z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

E-Papieros z Chin

Postprzez seba2137 » 8 lut 2017, o 16:11

Witam,

Mam pewien problem, zamówiłem e-papierosa z Chin i paczka trafiła do Urzędu Celnego. Wiem, że w PL jest prawo o tym, że nie można sprzedawać w necie e-papierosów. Problem w tym, że muszę podać co jest w paczce. I teraz jeśli podam fałszywe dane, a oni sprawdzą paczkę to będzie wielki problem, zaś gdy powiem, że to faktycznie jest e- papieros - to nie wiem co się stanie, czy zatrzymają czy puszczą. Czy ktoś miał podobny problem?
seba2137

Telefon:: Sony

Reklama

Re: E-Papieros z Chin

Postprzez slavo22 » 8 lut 2017, o 16:41

Co dokładnie zamówiłeś? Jeśli zasilanie to możesz powiedzieć że części do budowy latarki, jeśli parownik to pisz że to waporyzator. Nie skłamiesz. Dopóki nie jest zalany płynem z nikotyną to raczej nie będą się czepiać.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 59
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez seba2137 » 8 lut 2017, o 17:14

Jest to smok G-Priv box z grzałką smok Big Baby, obie części są zapakowane oddzielnie. Trochę duży jest ten zestaw bo waży aż 0.5 kg. Boję się tylko że ogarną, że to e papieros(o co chyba nie trudno). Też to sobie tak tłumaczyłem, że to tylko grzałka, a to drugie to tylko pudełko do zasilania, ale wiadomo, że mogą się przyczepić, a muszę opisać co to jest i bardzo się boję, nie chce mieć problemów celnych.
seba2137

Postprzez seba2137 » 8 lut 2017, o 17:47

Mam pomysł, żeby nazwać to: Grzałka i moduł zasilający. Co o tym myślicie? Przejdzie?
seba2137

Postprzez clorox » 8 lut 2017, o 17:54

Masz jakieś 50% szansy, że przejdzie.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez seba2137 » 8 lut 2017, o 18:09

ma ktoś jakiś inny pomysł na tą nazwę?
seba2137

Postprzez clorox » 8 lut 2017, o 20:17

Tenteges z dynksem i zasilacz do tego tam tentegesa. A na serio są to przecież elementy zestawu doświadczalnego do obserwacji przemiany fazowej w kontrolowanych warunkach (temperatura, ciśnienie). Moduł zasilania grzałki komory przemiany fazowej i moduł przemiany fazowej z wizjerem obserwacyjnym. :-P
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 86
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez slavo22 » 8 lut 2017, o 20:41

Jak nie ma na opakowaniu nazwy E-Cigarette to możesz to nazwać jak chcesz - powerbank np i waporyzator. Nowa ustawa nie z tego co się orientuję, nie precyzuje aż tak bardzo sprzętu. Ale nie studiowałem jej aż tak dokładnie. Spece od tej ustawy są na forum waperskim, popularnie zwanym trawnikiem. Proponuję żebyś się tam udał i zadał pytanie.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 59
Telefon:: LeEco x600
ROM: Co chwilę inny

Postprzez marcoos1 » 8 lut 2017, o 20:43

Nazwę masz na aukcji. Przecież powinieneś dać screen z aukcji.
Nie kombinuj. Wiedziałeś co zamawiasz i czy to można kupować. Jak to sobie wytlumaczysz nie ma znaczenia, bo to ktoś inny ocenia co to jest. Jak sobie wmówisz, że to grzebień do włosów to i tak się to nie zamieni w grzebień.
Przeczytaj FAQ
faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez omi » 8 lut 2017, o 22:52

Jeśli masz obawy co do konsekwencji to możesz nie odbierać przesyłki. Jeśli zakupy zrobiłeś w dobrym sklepie to część kosztów powinni Ci zwrócić.
Forum waperskie z pewnością już czytasz. Oświadczyć nieprawdę Ci nie wolno i konsekwencje mogą być zbyt duże. Poza tym celnicy chcą screen zakupu w sklepie i potwierdzenie płatności (PayPal itp.).
Jakąś też opcją jest podjechać do WER-u jeśli masz blisko. W końcu celnicy to też ludzie. Sam kiedyś byłem i muszę przyznać, że byli bardzo mili. Za telefon VAT oczywiście był, a jeden drobiazg co zatrzymali, przez bardzo niską cenę i duży karton zwolnili.
Z e-fajkami nie wiem jak jest. Górne kary jak pamiętam są bardzo dotkliwe, a czy są rozporządzenia wykonawcze i jakie mają wytyczne nie mam pojęcia.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung

Postprzez kaol » 9 lut 2017, o 01:18

A nie wiecie dlaczego nie chcą wysyłać zapalniczek do Polski? Jakaś nowa ustawa weszła czy coś? Bo w sumie nic nie słyszałem, a jeszcze pół roku temu czy może dalej nie widziałem jakiś problemów.
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez omi » 9 lut 2017, o 01:32

Może dlatego, że "palenie zabija" A tak serio to może też podeszła pod ustawę, choć szlaban jak pamiętam był na "zdrowsze" elektroniki, zaś na klasyczny tytoń i sprzęt do niego okres był wydłużony.
No, ale nikt nie wie po co Ci ta zapalniczka. Jeszcze wpadniesz by nią elektronika odpalić, albo weźmiesz na biwak do lasu. Lepiej być czujnym ;-)
omi
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI