• Reklama

Drukarka 3D

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Drukarka 3D

Postprzez michamiko » 18 cze 2017, o 23:17

Słuchajcie, przymierzam się do zakupu drukarki 3D w cenie tak do 200usd. Myślę kupić coś w Gearbest. Mam pytanie, w jaki sposób robi się projekt do druku? Czy w zestawie jest jakieś przyjazne oprogramowanie? Czy można zrobić projekt np. w Corelu?
michamiko

Pochwały: 1
Telefon:: HUawei

Reklama

Postprzez HelDoRe » 20 cze 2017, o 10:37

Wczoraj drukarka przyszła, czas montażu około 6-7 godzin, wersja trochę zmieniona (inne mocowania na kable extrudera i hot beda na płycie głównej) i drobne zmiany na silniku i ograniczniku osi X.
Druku jeszcze nie robiłem, czekam na szybę 220x220 . Ogólnie sprzęt jak na razie na plus, dało się złożyć i nie brakowało elementów :)

HelDoRe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zamówiona 1 czerwca, czekam ma dostawę, EU Express, zobaczymy kiedy dojdzie ;)
HelDoRe

Telefon:: Prestigio
ROM: stockowy

Postprzez HelDoRe » 20 cze 2017, o 10:41

Z tego co wiem w Corelu projetku nie zrobisz, prędzej w Blenderze lub OpenSCADzie, po stworzeniu projektu wrzucasz go do slicera (Cura albo Slic3r), który na podstawie Twojego pliku twory kod zrozumiały dla drukarki 3D. Podałem przykładowe programy, bo oczywiście jest o wiele więcej alternatyw :)

michamiko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
HelDoRe

Postprzez brodziek » 20 cze 2017, o 14:46

michamiko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Są dedykowane programy do modelowania 3D.
Proponuję zapoznać się z:
Autodesk 123D Design lub Fusion 360.
Calą masę gotowych projektów 3D znajdziesz np. na www.thingiverse.com
brodziek

Telefon:: Meizu Mx5

Postprzez michamiko » 22 cze 2017, o 00:34

Dzięki, już nawet trochę pogrzebałem na temat oprogramowania. Znalazłem nawet fajną apkę na iOS, która przerabia rysunek / wydruk na projekt 3D :)
Zamówiłem już Anet A8. Nie znalazłem informacji (może fachowo się to inaczej nazywa), ale czy ona ma podgrzewany stół (blat na którym drukuje)?
michamiko

Postprzez HelDoRe » 22 cze 2017, o 07:33

Tak ma podgrzewany stół :)
HelDoRe

Postprzez Flyagaric » 22 cze 2017, o 13:06

iOS? Chcesz drukarkę 3D z telefonu/tabletu obsługiwać?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 132
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez michamiko » 22 cze 2017, o 14:33

HelDoRe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O, to super. Dzięki :-)

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ta z tego co się orientuję nie ma takiej możliwości, ale można to jakoś zapisać na swoim profilu i logując się po przez komputer zapisać na karcie SD. Fajne projekty można robić :-)
michamiko

Postprzez brodziek » 23 cze 2017, o 01:31

Takich konwerterów jest sporo, choćby online np: www.selva3d.com (wymaga darmowej rejestracji)
brodziek

Telefon:: Meizu Mx5

Postprzez rutino » 23 cze 2017, o 12:25

Najlepiej zgrać g code na sd, bo w ten sposób będą najmniejsze opóźnienia w odczycie.
rutino
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: U11

Postprzez michamiko » 23 cze 2017, o 21:10

brodziek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Fajny konwerter, tylko szkoda, że każdy przekonwertowany projekt, aby pobrać trzeba zapłacić kilka USD :(

W Windows 10 jest Aplikacja 3d builder. To jest to czego mi trzeba :-D
Można zapisać projekt do .stl i odczytać Cura i zapisać na sd
Teraz tylko czekam na drukarkę :-D
michamiko

Poprzednia strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić