DQG Tiny 26650 III

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

DQG Tiny 26650 III

Postprzez zieloczek100 » 22 mar 2018, o 18:48

Witajcie,
Obrazek

Testowałem latarki małe, średnie, duże, latarki zasilane z paluszków AA, ogniw 14500, 18650, 26650, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem a mowa o: DQG Tiny 26650 III, zasilanej jak sama nazwa mówi ogniwami 26650 i świecąca „z mocą” 2500lm !

Latarka przyjechała ze sklepu Gearbest - https://www.gearbest.com/led-flashlight ... d=13449462 (mój reflink),
z kodem rabatowym: CHENHUIQIAN88 dostępna jest w cenie 58USD.
Specjalny kod rabatowy (tylko na 10 sztuk) obniżający cenę do 49,99USD: SHERRYCHEN

Opakowanie:
Pewnie większość z Was będzie w stanie do danego wybranego koloru dopasować przynajmniej kilka firm, a co jeżeli znajdzie się producent, który stwierdzi, opakowanie? Czy na pewno jest potrzebne?
Taką drogą poszedł właśnie DQG, zapakował na wcisk latarkę do opakowania niewiele większego niż sama latarka, i zmieścił jeszcze dwa zapasowe oringi !, i to wszystko.
Na opakowaniu zaznaczone są jedynie pozycje: kolor latarki, diody i bardzo krótki opis trybów, to wszystko.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aż trudno uwierzyć, że DQG przychodzi w tak małym opakowaniu
Obrazek

Budowa:
Optykę chroni stalowa koronka,
Obrazek

Obrazek

Mój DQG to wersja 7*XP-G2 neutral 4500K. Bez wątpienia optyka to element, na który musimy uważać najbardziej ! Diody wycentrowane bardzo dobrze, całość bez zbędnych paproszków itp.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główka i tuba środkowa pokryta szorstką, ostrą i zdecydowanie wyczuwalną warstwą moletowania, a oddziela je bardzo delikatne użebrowanie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na główce znalazła się dziurka na smycz, której nie znajdziemy w zestawie, cóż, oczko jest wykonane w taki sposób, że bardzo szybko uszkodzimy żyłkę smyczy, i najlepiej korzystać z metalowego zapięcia
Obrazek

Przycisk pracuje z dużym oporem (dosyć ciężko), wykonany z przyjemnej w dotyku gumy, wydaje się być dobrej jakości, ale już na zdjęciu widać, że o idealnym wycięciu gumy i jej obróbce możemy zapomnieć
Obrazek

Zakrętka: myślę, że ktoś wziął linijkę i tak ją zaprojektował. Mimo, że wykonana w bardzo prosty sposób, w mojej ocenie dodaje uroku całej latarce, i do tego minimalistyczna informacja o producencie i modelu, ahh !
Obrazek

Obrazek

Gwint wykonany całkiem nieźle, chociaż bywają problemy z dłuższymi ogniwami, nie jest to poziom Nitecore, jeżeli chodzi o ich wykonanie (a raczej bezproblemowe zamontowanie zakrętki). Zakrętka bez sprężynki, podobnie jak sterownik, ogniwo jest lekko ściskane, siedzi ciasno i pewnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

DQG obsługujemy jednym przyciskiem.
Na wyłączonej latarce:
- 1 klik włączy latarkę w trybie średnim,
- 2 kliki włączą latarkę w trybie wysokim,
- 3 kliki włączą latarkę w trybie Niskiem

Na włączonej latarce:
- przytrzymujemy – tryby zmieniają się w pętli
- jeden klik wyłączy latarkę
- dwa szybkie kliki aktywują TURBO

Tryb TURBO (2500lm) ustawiony jest czasowo – na 100 sekund, następnie przełącza się w tryb wysoki (800lm) i w nim świeci do momentu rozładowania ogniwa, czyli około 2,5h z pełną stabilizacją (dla ogniwa Liitokala 26650 5000mAh), ponieważ posiada sterownik typu step-up.
W najwyższym trybie, czyli TURBO, sterownik niestety piszczy, słychać to szczególnie w pomieszczeniach, na zewnątrz będzie to mniej uciążliwe.
Oczywiście gdy latarka przełączy się w tryb wysoki, bez większych problemów możemy ponownie włączyć tryb TURBO, i jeszcze raz, i jeszcze raz (pamiętajcie, że DQG nie posiada zabezpieczenia przed zbyt wysoką temperaturą)… aż do napięcia ogniwa 2,8V, przy którym latarka przełączy się w tryb najniższy, delikatnymi błyskami informując o niskim stanie naładowania ogniwa, i po kilku minutach wyłączy się.
Obrazek

Zdjęcie porównawcze z HaikeLite SC01 i Liitokala 26650 5000mAh, przecież DQG jest niewiele większy niż to ogniwo !
Obrazek

A pomyśleć, że HaikeLite SC01, również zasilany jest z 26650 !
Obrazek

W kolorowej rodzince z HaikeLite SC01, Fenix HL60R, BLF D80 i Acebeam EC35
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w terenie, ustawienia aparatu ISO-200, f/2, 1s, balans bieli - Świetlówki H

DQG Tiny 26650 III tryb: średni
Obrazek

DQG Tiny 26650 III tryb: wysoki
Obrazek

DQG Tiny 26650 III tryb: TURBO
Obrazek

FiTorch P26R neutral, tryb TURBO
Obrazek

Klarus G20L: tryb TURBO
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Według mnie DQG z 7*XP-G2 świeci zdecydowanie lepiej niż FiTorch z XHP70.2 neutral, o zimnym Klarusie nie wspominając. Użyte diody są świetnej jakości, co przekłada się na piękną barwę bez żadnych przebarwień, zmiany koloru (np. XP-G3 nie świecą równomiernie jedną barwą i więcej z nimi problemów niż z XP-G2).

Zdjęcia w pełnym rozmiarze:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Kilka słów podsumowania.
DQG z modelem zasilanym ogniwami 26650 zrobił świetną robotę. Latarka niewiele większa niż ogniwo, którym jest zasilana, bardzo dobrze leży w dłoni i jest w niej prawie niewidoczna.
Gdybym musiał wskazać jakąś wadę, byłby nią brak pamięci ostatniego trybu, czy startu zawsze od najniższego trybu, w moim przypadku, ta wada nie ma większego znaczenia.
Przy niewielkich wymiarach zapewnia masę światła pod nogami, z całkiem użytecznym zasięgiem i jakością… czyli czymś, czego brakuje mi w wieku testowanych latarkach, a DQG świeci po prostu pięknie.
200zł za DQG to całkiem sporo, w tej cenie znajdziemy wiele innych ciekawych latarek, może nie tak małych i oryginalnych, ale za to nowocześniejszych konstrukcji, tylko czy nowsze=lepsze?

Udanych zakupów !
Pozdrawiam
Eryk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej: