• Reklama

Do 1400 PLN | Poszukiwany wydajny telefon

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Do 1400 PLN | Poszukiwany wydajny telefon

Postprzez VEGAreed » 17 sty 2018, o 00:02

Cena (bez VAT): 1400 PLN
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" - 5,7"/Full HD lub Quad HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: 4+ Gb/32+ Gb/Snapdragon 8xx, ewentualnie coś z 6xx (odpadają Mediateki)
Dual/Single sim: Obojętnie
Preferowane marki: Xiaomi, ZTE, LeTV, Lenovo, Nubia, Oneplus
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska jak i Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):
  • bateria - przyzwoity czas działania (żeby chociaż jeden dzień wyciągał)
  • łączność - bezproblemowe łączenie się z GPSem + dobra jakość rozmów głosowych (nie jest wymagane pasmo B20)
  • dźwięk - donośny oraz w miarę przyjemny dla ucha; dla słuchawek, żeby była chociaż przeciętna/dobra
  • ekran - wysokiej jakości (nie ma znaczenia, czy to będzie OLED), który pozwoli komfortowo odczytywać treści w pełnym słońcu oraz o późnej porze
  • aparat - ponadprzeciętny powinien wystarczyć (jeżeli da radę, to żeby robił przyzwoite zdjęcia przy słabym świetle)
  • wsparcie - niekoniecznie wsparcie producenta, ale i wsparcie społeczności (Custom ROMy, Kernele etc.)
  • wydajność - zależy mi na bardzo dobrej responsywności

Opis:
Poszukuję telefonu, który spełni powyższe wymagania. Zastanawiałem się nad Mi6 oraz na telefonami od LeTV. Uwagę przykuł również Axon7, ale jego raczej już nie zdołam kupić.
VEGAreed

Telefon:: ZTE Z7 Max
ROM: RR 6.0.1

Reklama

Re: Do 1400 PLN | Poszukiwany wydajny telefon

Postprzez aliwydra » 17 sty 2018, o 22:41

Galaxy s7.
aliwydra

Telefon:: japko

Postprzez omi » 18 sty 2018, o 07:48

S7 dobry, ale od dłuższego czasu trzyma cenę, a z używkami to bywa różnie, no i z definicji nie są nowe.
Pomijając mega okazje to chyba skusiłbym się na LG G6, lub nieco droższy S8.
Patrząc po taniości to Le Pro 3 X722 ciągle wydaje się ciekawe. Jeśli jeszcze będzie jakiś wysyp 4 lub 6/64 (choć pewnie już nie będzie) to sam może skuszę się.
mi6 też już w dobrych cenach i ten model raczej dość łatwo odsprzedasz - bez straty lub z niewielką po czasie.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Samsung z Korei

Postprzez VEGAreed » 19 sty 2018, o 00:54

Zakupiłem Mi6 6/64 za 1300~ zł ze sklepu ibuygou. Dwa lata gwarancji + realizacja w Polsce. Telefon ma przyjść z Hiszpanii. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
VEGAreed

Telefon:: ZTE Z7 Max
ROM: RR 6.0.1

Postprzez Flyagaric » 19 sty 2018, o 13:34

omi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Więc chińczyki też odpadają, bo one nie są z oficjalnej distro, a od re-sellerów, z drugiej ręki - tak samo jak S7 z przedłużek.
G6, to chyba bardzo dobry pomysł, przy jego obecnych cenach. U11 też wydaje się tanieć, ale chyba jeszcze trochę wody upłynie, nim spadnie do poziomu G6.
Gdyby X722 miał choć tak dobry aparat jak G6, to byłby ideałem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Powrót do Jaki telefon kupić ?