• Reklama

Do 1200zł z regularnymi aktualizacjami bezpieczeństwa

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Do 1200zł z regularnymi aktualizacjami bezpieczeństwa

Postprzez blu3 » 23 maja 2018, o 16:01

Cena (bez VAT): 1000zł (1230 z VAT)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max. 5,7"/min. 720p (preferowane 4,7-5,5")
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 3GB/32GB/
Dual/Single sim: wystarczy single
Preferowane marki: Obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chcę telefon w ciągu 10 dni max - jeśli z Chin da się w tym czasie to OK.
Wymagania (parametry, funkcje):
    - regularne aktualizacje bezpieczeństwa przez najbliższy rok
    - wydajność nie mniejsza niż Snapdragon 625 i odpowiedniki
    - min. 1,5 dnia na baterii przy umiarkowanym wykorzystaniu (dziennie: 40 min. rozmów, 4h surfowania wifi/4G/LTE, video ok. 40 min., włączony GPS i Janosik/mapy 1h, bez facebooka)
    - realna możliwość realizacji gwarancji (chociaż przez 3 miesiące)
Opis:
Potrzebuję telefonu, który będzie miał wprowadzane względnie szybko aktualizacje bezpieczeństwa (core android) przez najbliższy rok/półtora. Nie ważne są dla mnie nakładki brandowe np. MIUI i ich funkcje - z uwagi na główne wymaganie domyślam się, że preferowany jest goły system bez dodatków; jeśli np. MIUI ma regularne aktualizacje security to może być. Alternatywne systemy i romy też biorę pod uwagę (o ile główne wymaganie będzie spełnione).
Drugie najważniejsze wymaganie to przynajmniej średnia wydajność i mała liczba błędów w OS (jeśli mam wgrywać romy) - telefon ma działać. Wydajność ma pozwalać jednocześnie odpalić 6 kart w przeglądarce, w tym 1 z YT, w tle działa muzyczka i max 3 apki zbierające powiadomienia regularnie w tle (np. AirBnB, Viber, Tinder). Telefon nie musi być demonem wydajności z top CPU (w tej cenie pewnie się nie da).
Nie wymagam ekstra aparatu, wystarczy przeciętny. Fajnie jakby był lepszy niż w Redmi 3 (o to chyba nie truno).
- Możliwość zrootowania jest pożądna (w celu instalacji np. AFWall+), lecz niekonieczna.
- możliwość wgrania własnego romu byłaby miłym aczkolwiek niekoniecznym dodatkiem

Do tej pory korzystałem z Redmi 3 i gdyby nie uległ mechanicznemu uszkodzeniu, to korzystałbym pewnie jeszcze kilka miesięcy. Rozważałem nowe: Moto X4, Nokia 6.1 (2018), Xiaomi Redmi Note 4, Xiaomi Mi A1, Honor 9. Z używek w tym budżecie myślałem o: Xiaomi Mi 5s (plus), Mi 6, LG G6. Nie jestem pewien czy owe spełniają wymagania w pełni. Poza tym telefonu potrzebuję w ciągu 10 dni. Dlatego nie rozważam czekania miesiąc czy trzy na wejście nowych modeli. Proszę o sugestie.
blu3

Telefon:: Xiaomi Redmi 3
ROM: LineageOS

Reklama

Powrót do Jaki telefon kupić ?