Switch to full style
Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.
Odpowiedz

Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

18 sty 2015, o 18:10

Hej,
dotarła do mnie w końcu szybka (digitalizer) do Redmi Note. Zanim ruszę w miasto i posłucham "A co to za telefon? Jak to zrobić?" w serwisach GSM zastanawiałem się, czy da radę taka szybkę wymienić samodzielnie? Jeśli tak, to gdzie znajdę instrukcję/video?

Może ktoś z forumowiczów wymieniał i służy pomocą?;)

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

18 sty 2015, o 18:34

To się nazywa digitizer. Wpisz Xiaomi Note dissasembly na youtubie, będzie pokazane jak tył rozebrać. Digitizer ściąga się od przodu, podważając go czymś (wpisz xiaomi digitizer w youtubie, będzie instrukcja do redmi 1s, podobnie to pewnie wyglada w note). Tylko nie wiem jak jest klejony wyświetlacz do digitizera.

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

8 kwi 2015, o 12:35

Tranc i wymieniałeś cale lcd? i czy jesteś jeszcze w posiadaniu tego starego (popsutego) wyświetlacza? Bo ja mam taki problem, ze przy upadku naderwała mi się taśma, która łączy digitizer z płytą główną i potrzebował bym dobrej fotki jak to jest połączone od strony digitizera.

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

9 kwi 2015, o 07:49

Dla potomnych.

Digi w oryginalnym NOTE jest klejony na całości, co sprawia że naprawa w domowych warunkach jest wręcz niemożliwa. Serwisy - o ile ktoś się podejmie - życzą sobie ok 150 zł za robociznę (części są Twoje), co w przypadku cen całych ekranów (nawet z ramką) jest nieopłacalne. Oczywiście są "serwisy" internetowe, które są niby w stanie zrobić to za "40zł", ja bym nie zaryzykował.
Wymiana pełnego LCD to 15 min roboty i wszystko śmiga jak fabryczne.
Mówię to ze swojego doświadczenia .

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

9 kwi 2015, o 13:02

Beny, ale ja nie chce wymieniać digitizera. Che zobaczyć jak wygląda łączenie taśmy i digitizera, a na zdjęciach w necie prawie nic nie widać. Chce oddać telefon do serwisu żeby przelutowali mi te pare ścieżek. A może ktoś z forum ma na stanie rozbity wyświetlacz i bym go odkupił jak by się okazało, ze w miejscu, które zaznaczyłem na zdjęciu http://zapodaj.net/492051282eaad.jpg.html jest jakiś wtyk/łączenie lutowane. Dlatego pytałem czy Tranc wymienił ten digitizer i ma stary rozbity.

Re: Digitalizer do Xiaomi Redmi Note - jak wymienić?

10 kwi 2015, o 07:52

Nie dam głowy, ale łącznie w tym miejscu co zaznaczyłeś jest klejone (albo zgrzewane) . W domu chyba mam jeszcze stary ekran, więc mogę sprawdzić - o ile nie zapomnę.

W razie czego pisz na maila: beny1818@gmail.com

BTW Poprzedni post nie był dedykowany Tobie, tylko potomnym - którzy będą mieli problem z digi.
Odpowiedz