• Reklama

DHL czy Singapore Post?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: DHL czy Singapore Post?

Postprzez Zbyszko » 10 gru 2014, o 14:34

Może oni po prostu opisują paczkę jako naprawa gwarancyjna? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić co takiego niezwykłego byłoby w adresowaniu, że urząd celny by je pomijał.
Zbyszko
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Xposed GravityMod v4

Reklama

Postprzez blue_voyager » 10 gru 2014, o 14:59

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A na jakiej podstawie stwierdzasz tę prawie 100% skuteczność?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez marx » 11 gru 2014, o 11:24

wysyłają jako osoba prywatna o małej wartości, teoretycznie nie wolno im tak robić, ale się w to bawią i działa.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez pavcio » 27 sty 2015, o 22:20

To w końcu jak lepiej zamawiać? DHL czy poczta jakaś tam? Hmm...
Tak mocno pewny jest VAT i ta obsługa 80 zeta przez DHL? A z pocztą? Kij wie ile tygodni to będzie szło... No i jak wówczas jest z vatem?
pavcio

Telefon:: sony

Postprzez fake4r » 27 sty 2015, o 22:28

Poczta teraz dość łanie śmiga, wiadomo że nie to co kurier ale radzą sobie dobrze.
W DHL są te dodatkowe opłaty, i chyba lepiej poczekać trochę dłużej a płacić prawie 100 mniej ?
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez areq1987 » 27 sty 2015, o 22:49

Z tego co czytam to najlepiej przez Fedex. Podobno najpierw idzie to DHLem do UK gdzie sprzedajacy płaci Vat i clo a stamtąd Fedexem do kraju przeznaczenia nazywają to "EU Express" ;) Poczty nie polecam w Przemyślu łapią co popadnie, a podobno jak dzwoniłem mają zaległych odpraw na 2 tyg do przodu, szkoda nerwów i czasu.
areq1987
VIP

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez fake4r » 27 sty 2015, o 23:33

Bo jak im co drugi dzwoni telefonem bo chce przyspieszyć odprawę, zamiast normalnie wysłać papiery i czekać, to ja się wcale nie dziwię, że mają kupę roboty. Ja jakoś nie mogę złego słowa powiedzieć na Przemyśl, bo mi kilkukrotnie zwalniali przesyłkę zaraz bo przesłaniu dokumentów, max na drugi dzień. Raz tylko trwało to kilka dni. Ale przeważnie gdy rano dostałem od nich polecony, i zaraz potem wysłałem maila to po południu przesyłka już była zwolniona. Tak samo od zatrzymania w cle do momentu otrzymania listu mijało nie dłużej 2-3 dni góra.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI