• Reklama

czy ktoś kupował: Herbata

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: czy ktoś kupował: Herbata

Postprzez Kyrtap » 2 maja 2014, o 18:04

Podstawowa zasada zakupów od kitajców - herbaty, kosmetyków i pamięci (dyski, karty) NIE zamawiamy.

SGS III i9300 - Tapatalk

Autor postu otrzymał pochwałę
Kyrtap

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Reklama

Postprzez Kvasir » 3 maja 2014, o 00:07

Kyrtap napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Kvasir

Pochwały: 1
Telefon:: Blackberry 9900

Postprzez macioxl » 5 maja 2014, o 16:22

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wszedzie wszystko jest mozliwe, a to co sie wyrabia w sklepach - rowniez w pl - to lepiej nie wiedziec i uwage uwazam za przesadna
sam mam mieszane uczucia do tej herbaty, bo ona jakas inna, to jakies kapsulki - nie kumam do konca
- no ale za 20 zl to chyba mozna sobie poeksperymentowac
a to jest sposob uzycia tej dziwnej herbaty (z tranzlatora)

Po pierwsze, zalać wrzącą wodą, aż lekko przelewem. To jest płukanie wodą, a nie do picia.
Wylać wodę.
Następnie użyć wrzącej wody, aby zaparzyć herbatę, około 2-5g na czas.
Zazwyczaj można zaparzyć około 2-5 razy.

Strasznie demonizujecie tu. Jakby ta chinska herbata ze sklepu rosła na innych polach, do których nie dopłynie skażona woda czy zatrute chińskie powietrze.

Te "kapsulki" mozna nabyc bez problemu w PL, nawet kiedys chyba po jakis biedronkach byly w promocji. Pierwszy sklep z brzegu.

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z reszta i zwykla herbate potrafia tak ugniesc i zawinac, nie musi byc "kwitnaca".

Sposob parzenia jak najbardizej prawidlowy dla herbaty zielonej (wlasciwie "nieczarnej"). Pierwsze parzenie jest zazwyczaj niesmaczne, czesto zaleca sie tez sparzenie lisci w celu ich rozwiniecia. Stad wlasnie przeplukanie w przepisie. Przy okazji splukujesz rozny syf, ktory mogl (ale nie musial) znalezc sie na lisciach.

Z herbat z Ali pilem dwie, zielona/oolong i (niby) czarna/oolong (nie szlo dojsc z opisu). O ile zielona była ok, nawet bardzo dobra to czarna poszła do zlewu. Wyszła jakaś strasznie słaba o nieciekawym aromacie, coś miedzy czarna, a czerwona marnego gatunku. Kolega zamawiał inna zielona i tez podobno bardzo ok, choć nie miałem okazji przetestować osobiście.

Problem z herbatami z Ali jest taki, ze je tez podrabiają i sprzedają produkty niskiej jakości w niekoniecznie niskiej cenie. Podrabiane są najczęściej czerwone, sztucznie postarzane. Te tez przez problemy z przechowywaniem mogą przyjść z pleśnią/grzybkiem a nawet robaczkiem w bonusie. Kwestia znalezienia odpowiedniego sprzedawcy, przetestowania i nie napalania się, ze ktoś nam sprzeda 10 letnia pu-erh za grosze. W przyszłości pewnie jeszcze jakieś zamówię, ale tylko zielone.
macioxl

Telefon:: neo v

Postprzez kaol » 21 maja 2014, o 18:37

Herbata do mnie dziś doleciała.

Pudełeczko bardzo ładne wygląda ;)

a co do smaku lepiej smakuje niż te ze sklepu więc nie żałuje, że postanowiłem zamówić

Dopiero pierwszy raz parzyłem więc nie umiem tego za bardzo robić ale z kolejnymi parzeniami będzie lepiej więc zamawiam już kolejne herbaty :D
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez basa » 31 sty 2015, o 23:52

Aby nie zakładać nowego tematu odświezylem stary temat dotyczacy herbat.

Czy ktoś zamawiał herbate Matcha ?
http://www.aliexpress.com/item/Premium- ... 1.html?s=p

Chodzi mi głownie o to jak takie zamówienie bedzie traktowane przez celnikow bo pewnie pod rentgenem bedzie wygladac jak woreczki heroiny :) Mowie tu o zamowieniu 500g wiec nie jakiejs hurtowej ilosci , moze ktos zamawial i wie jak to jest wogole jest pakowane mam nadzieje ze nie w przezroczystych woreczkach bez opisu i daty waznosci :>

Od razu powiem ze nie nie znam sie na herbatach zdrowotnych - tymbardziej japonsko / chinskich - nie wiem jak sie to parzy czy smaczna czy kijowa , zostalem poproszony aby takie cos zamowic i wole sie przed tem upewnic ze mi bagiety do domu nie wjada po zamowieniu dziwnego proszku :D
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez ddr » 1 lut 2015, o 00:15

To i ja się dołączę z innym pytaniem.
Ktoś ma jakiegoś zaufanego sprzedawcę zielonej herbaty?
Wszędzie same pu-erh w dziwnie niskich cenach (pewno podróby). Nie chcę herbaty ze strzępek gazet :P.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez night95 » 1 lut 2015, o 03:14

Ja raz swego czasu zakupiłem tą:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6274 ... 6976266595
Doszła szybko i wszystko niby jak w opisie aukcji, nie wiem jak smakuje oryginalna więc nie potrafię porównać czy to oryginał dostałem czy też podróbkę, ale wiem że swoje zadanie spełniała, wprawdzie była paskudna do picia, ale za to moc po niej była nieziemska na cały dzień :D
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez ddr » 1 lut 2015, o 04:00

I na ile to starcza?
Teraz aukcja jest jakaś inna, jakby co innego mimo że ten sam opis no i znacznie mniej mimo tej samej ceny.
Jeszcze poszukam w jego slepie.

Nie rozglądałem sieza herbatami w proszku, jak to z nią jest, jak z kawą rozpuszczalną czy mieloną że wsio leci na dno?
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez paralityk » 1 lut 2015, o 11:36

odchudzacie się?
paralityk

Telefon:: Samsung

Postprzez night95 » 1 lut 2015, o 12:00

No faktycznie aukcja się zmieniła, Nie pamiętam na ile mi to wystarczyło, no ale jak będziesz pił jedną na dzień to wystarczy na długo, bo wystarczy chyba pół łyżeczki na szklankę. Kawy nie pijam ale ta herbata miała efekty chyba mocniejszy od kawy ;)
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez anduril » 1 lut 2015, o 21:31

Kyrtap napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Uogólnię "herbaty" do "spożywki". Pełna zgoda.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez ddr » 1 lut 2015, o 22:01

Wszystko można zamawiać, tylko trzeba się orientować w temacie. Ale nie o tym jest temat.

Tą zieloną w proszku się robi przez sitko czy jak?
ddr
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić